Organizatorem rejsu polarnego Grenlandia2003 była sekcja żeglarska
Regionalnego Towarzystwa Wioślarskiego Bydgostia

rejs polarny Grenlandia 2003
sponsorzy i patroni Rejsu Polarnego Grenlandia 2003
| Historia | Aktualności | Mapka | Załoga | Jacht Solanus | Foto | Forum | Patronat i sponsorzy | Pogoda | Linki |

. Radliński Bronisław - kapitan
ur. 02.03.1951 r., Ostrowy koło Częstochowy
Żeglarstwo rozpoczął w 1973 roku będąc na pierwszym roku studiów w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Opolu. Posiadając stopień żeglarza jachtowego uczestniczył w rejsach po jeziorach mazurskich na studenckich obozach żeglarskich. Po skończeniu studiów w 1977 roku podjął prace w Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego w Bydgoszczy, wstępując do Kolejowego Klubu Sportowego - Brda który posiadał jacht pełnomorski typu J-80 o nazwie "Euros", wybudowanym w tychże zakładach. W 1978 roku uzyskał stopień sternika jachtowego. W 1979 roku odbył pierwszy rejs morski na jachcie "Euros", pełniąc funkcję załogi. Od tego roku do chwili obecnej żegluje w każdym sezonie nawigacyjnym, na różnych funkcjach żeglarskich. W 1986 roku zdobył stopień jachtowego sternika morskiego. W tym czasie w ZNTK Bydgoszcz wybudowano drugi jacht typu Horn 30 ("Zentek"). Do chwili sprzedania go był stałym jego opiekunem, jednocześnie prowadząc rejsy zatokowe oraz pełniąc funkcję pierwszego oficera w rejsach morskich. Był jednym z inicjatorów i budowniczych trzeciego jachtu typu J-80 ("Solanus") który w 1992 roku został zwodowany w Górkach Zachodnich. Tego samego roku odbył na nim dziewiczy rejs do Geteborga jako pierwszy oficer. Do 1997 roku brał udział w rejsach po morzu północnym, kanale La Manche oraz morzu norweskim, pełniąc funkcję pierwszego oficera. W 1997 roku uzyskał stopień kapitana jachtowego. W tym samym roku uczestniczył w wyprawie dookoła Islandii, przechodząc jednocześnie cieśninę Pentland Firth dwukrotnie. Z zachodu na wschód i wschodu na zachód. W tym rejsie pełnił funkcję pierwszego oficera. Od 1997 roku do 2000 roku prowadził rejsy w funkcji kapitana, między innymi do Cuxhawen, Helgolandu, Amsterdamu, Rotterdamu, Oslo. W 2001 roku był organizatorem i kapitanem wyprawy wokół Svalbardu. Wyprawa trwała 49 dni podczas której przebył 3700 Mm. Reasumując: żeglarstwo morskie uprawiam czynnie 22 lata, ogółem przepłynął 24000 Mm.


. Roman Nowak - jachtowy sternik morski - I oficer
ur. 17.08.1949 r.
Zamieszkały w Nakle nad Notecią. Pedagog, żeglarz od 1967 roku, czynny instruktor żeglarstwa. Żeglował po Morzu Północnym, Bałtyku, na Chorwacji. Zainteresowania: szkolenie żeglarskie, jazda rowerem.


. Robert Chorążewicz - sternik jachtowy - II oficer
ur. 16.11.1973 r., Bydgoszcz
Technik elektryk, absolwent Technikum Kolejowego w Bydgoszczy, instruktor harcerstwa. Mieszka w Bydgoszczy.
Żeglarstwem zajmuje się od 1988 roku. Był III oficerem podczas rejsu wokół Svalbardu w 2001 roku. Żegluje po śródlądziu startując w regatach oraz turystycznie. Odbył kilkanaście rejsów po Bałtyku. Jego hobby to: turystyka, żeglarstwo, turystyka górska


. Witold Kantak - jachtowy sternik morski - III oficer
ur. 21.12.1939 r.
Zamieszkały w Więcborku. Emerytowany nauczyciel matematyki. Żeglarstwo zaczął uprawiać w 1964 roku, a żeglarstwo morskie od 1967 roku. W rejsach morskich przepłynął około 10.000 Mm. Najważniejsze rejsy :
- ostatni etap rejsu dookoła świata na "Zawiszy Czarnym" w 1998 roku,
- miesięczny rejs z Odessy przez Warnę, Stambuł, Cyklady do Pireusu,
- rejs Gdańsk-Tallinn-Leningrad-Gdańsk w 1987 roku.
Zainteresowania poza żeglarskie to: sport, turystyka górska, tusystyka autokarowa, działka.


. Henryk Lewandowski - bosman
ur. 15.07.1930 r, Bydgoszcz
Najważniejsze rejsy:
opłynięcie Hornu - 27.02.1973 r.
Buenos Aires - 1973 r.
Spitsbergen - 1977 r.
Islandia - 1977 r.


. Stanisław Guzek - żeglarz jachtowy
ur. 06.05.1948 r.
Zamieszkały w Nakle nad Notecią. Prywatny przedsiębiorca. Był członkiem załogi, która w 2001 roku opłynęla Svalbard. W 2002 roku rejs Londyn-Świnoujście. Żegluje po Bałtyku. Oprócz żeglarstwa interesuje się narciarstwem, turystyką górską.

. Jarosław Pietras - żeglarz jachtowy
ur. 17.05.1979 r.
Zamieszkały w Bydgoszczy. Związany z żeglarstwem od 1992 roku. Był członkiem załogi, która w 2001 roku opłynęla Svalbard. Zawodowo jest mechanikiem, ratownikiem wodnym i płetwonurkiem. Jego hobby to szerokopojęte sporty wodne, głównie żeglarstwo i nurkowanie.

. Magdalena Raszeja - żeglarz jachtowy
Lat 20, studentka I roku Inżynierii Ruchu Morskiego na Wydziale Nawigacji w Wyższej Szkole Morskiej w Szczecinie. Miłośniczka żeglarstwa. Wielokrotnie uczestniczyła w rejsach po Morzu Bałtyckim m.in. na Alandy, kilkakrotnie na Borholm. Wyprawę na Grenlandię traktuje jako okazję do poznania świata, ale przede wszystkim siebie i zmierzenia się z własnymi słabościami.

. Damian Chorążewicz - sternik jachtowy
24 lata. Bydgoszczanin, absolwent Technikum Kolejowego w Bydgoszczy, z zawodu technik elektryk. Pracuje na Akademii Techniczno Rolniczej w Bydgoszczy. Dotychczas żeglował głównie na śródlądziu, na morzu płynął tylko na Bornholm. Wyprawa na Grenlandią jest jego pierwszą większą wyprawą.


| Copyright © 2003 by Michał Żurawski & RTW Bydgostia-Kabel | e-mail webmaster |