13 medali na ENEA Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

MMP2019

W dniach 03-04.08.2019r. odbyły się na Jeziorze Malta w Poznaniu ENEA Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i ENEA Mistrzostwa Polski Młodzików. Młodzieżowcy LOTTO-Bydgostia wywalczyli 13 medali: 4 złote, 3 srebrne i 6 brązowych. Trenerami wioślarzy LOTTO-Bydgostia są: Tomasz Strychalski, Bartłomiej Pawełczak, Marian Drażdżewski, Patryk Glaza i Waldemar Nowakowski. Czołowa punktacja drużynowa ENEA Młodzieżowych Mistrzostw Polski: 1.LOTTO-Bydgostia – 325 pkt, 2.AZS AWF Gorzów Wlkp. – 192 pkt, 3.KS Posnania-RBW – 146 pkt. Czołowa punktacja drużynowa ENEA Mistrzostw Polski Młodzików: 1.AZS UMK Toruń – 26 pkt, 2.Posnania-RBW – 19 pkt, 3.Zawisza Bydgoszcz – 16 pkt. [foto z regat]

Dorobek medalowy wioślarzy LOTTO-Bydgostia na ENEA Młodzieżowych Mistrzostwach Polski:

Jedynka kobiet kategorii lekkiej – złoty medal
Klaudia Pankratiew
Trener Tomasz Strychalski

Dwójka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej – złoty medal
Radosław Krzewiński, Jarosław Płotka
Trenerzy Marian Drażdżewski i Bartłomiej Pawełczak

Dwójka bez sternika mężczyzn kategorii lekkiej – złoty medal
Jarosław Płotka, Artur Zalewski
Trenerzy Marian Drażdżewski i Bartłomiej Pawełczak

czwórka ze sternikiem kobiet – złoty medal
Izabela Gałek, Paulina Chrzanowska, Oliwia Kania, Ewa Gałek, sternik Julia Dobrzykowska
Trenerzy Tomasz Strychalski i Patryk Glaza

Jedynka kobiet – srebrny medal
Izabela Gałek
Trener Tomasz Strychalski

Jedynka mężczyzn kategorii lekkiej – srebrny medal
Radosław Krzewiński
Trenerzy Marian Drażdżewski i Bartłomiej Pawełczak

czwórka podwójna kobiet – srebrny medal
Ewa Gałek, Paulina Chrzanowska, Izabela Gałek, Klaudia Pankratiew
Trenerzy Tomasz Strychalski i Patryk Glaza

Jedynka mężczyzn – brązowy medal
Maciej Madaj
Trenerzy Marian Drażdżewski i Bartłomiej Pawełczak

Dwójka podwójna kobiet – brązowy medal
Paulina Chrzanowska, Małgorzata Strybel
Trenerzy Tomasz Strychalski i Patryk Glaza

Jedynka mężczyzn kategorii lekkiej – brązowy medal
Adam Siewaszewicz
Trenerzy Marian Drażdżewski i Bartłomiej Pawełczak

czwórka bez sternika kobiet – brązowy medal
Anna Wełnińska, Oliwia Kanczurska, Oliwia Kania, Ewa Gałek,
Trenerzy Tomasz Strychalski i Patryk Glaza

Dwójka bez sternika mężczyzn – brązowy medal
Piotr Dziewieczyński, Filip Żuchowski
Trener Marian Drażdżewski

Dwójka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej – brązowy medal
Adam Siewaszewicz, Artur Zalewski
Trenerzy Marian Drażdżewski i Bartłomiej Pawełczak

Punktacja drużynowa ENEA Młodzieżowych Mistrzostw Polski, Poznań, 03-04.08.2019r.
1.LOTTO-Bydgostia – 325 pkt
2.AZS AWF Gorzów Wlkp. – 192 pkt
3.KS Posnania-RBW – 146 pkt
4.AZS AWFiS Gdańsk – 124 pkt
5.AZS UMK Toruń – 121 pkt
6.AZS AWF Poznań – 107 pkt
7.Płockie Towarzystwo Wioślarskie – 89 pkt
8.AZS Szczecin – 80 pkt
9.AZS AWF Warszawa – 77 pkt
10.AZS AWF Kraków – 72 pkt
11.UKS Ateny Wałcz – 71 pkt
12.Klub Wioślarki z 1904 roku Poznań – 61 pkt
13.Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie – 44 pkt
14.Pegaz Wrocław – 38 pkt
14.MKS Dwójka Warszawa – 38 pkt
16.Zawisza Bydgoszcz – 35 pkt
18.Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie – 22 pkt
17.UKS Milenium Wrocław – 28 pkt
19.Tryton Poznań – 18 pkt
20.Bydgoski Klub Wioślarek – 16 pkt
20.Wir Iława – 16 pkt
22.Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie – 14 pkt
23.Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie – 12 pkt
24.Drakkar Gdańsk – 10 pkt

Punktacja drużynowa ENEA Mistrzostw Polski Młodzików, Poznań, 03-04.08.2019r.
1.AZS UMK Toruń – 26 pkt
2.Posnania-RBW – 19 pkt
3.Zawisza Bydgoszcz – 16 pkt
4.WTW Warszawa – 14 pkt
5.AZS Szczecin – 13 pkt
5.KTW Kalisz – 13 pkt
7.AZS AWF Kraków – 10 pkt
7.Warsaw Rowing Club – 10 pkt
9.UKS Brdów – 9 pkt
10.AZS AWF Gorzów Wlkp – 8 pkt
10.BTW Bydgoszcz – 8 pkt
12.Polonia Poznań – 7 pkt
12.UKS Bekawianka Bydgoszcz – 7 pkt
14.Gopło Kruszwica – 6 pkt
15.UKS Szóstka Gdańsk – 5 pkt
15.UKS Milenium Wrocław – 5 pkt
17.Dwójka Kórnik – 4 pkt
17.Tryton Poznań – 4 pkt
17.UKS 93 Kraków – 4 pkt
20.Drakkar Gdańsk – 3 pkt
20.Pegaz Wrocław – 3 pkt
22.KU AZS Uniwersytetu Warszawskiego – 2 pkt
22.PTW Płock – 2 pkt
22.Wir Iława – 2 pkt
25.MOS Ełk – 1 pkt