15 medali na ENEA Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

bydgostia-lotto

W dniach 12-13.09.2020r. odbyły się w Kruszwicy ENEA Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i ENEA Mistrzostwa Polski Młodzików. Młodzieżowcy LOTTO-Bydgostia wywalczyli 15 medali: 8 złotych, 5 srebrnych i 2 brązowe. Trenerami wioślarzy LOTTO-Bydgostia są: Tomasz Strychalski, Daniel Bernatajtys, Marian Drażdżewski, Rafał Dziekoński i Waldemar Nowakowski.
Czołowa punktacja drużynowa ENEA Młodzieżowych Mistrzostw Polski: 1.LOTTO-Bydgostia – 407 pkt, 2.KS Posnania-RBW – 341 pkt, 3.AZS AWF Gorzów Wlkp. – 136 pkt.
Czołowa punktacja drużynowa ENEA Mistrzostw Polski Młodzików: 1.WTW Warszawa – 16 pkt, 2.KTW Kalisz – 15 pkt, 3.AZS AWF Gorzów Wlkp – 12 pkt, 3.Posnania-RBW – 12 pkt, 3.Unia Tczew – 12 pkt. [foto z zawodów]

Dorobek medalowy wioślarzy LOTTO-Bydgostia na ENEA Młodzieżowych Mistrzostwach Polski:

jedynka kobiet – złoty medal
Izabela Gałek
trener Tomasz Strychalski

dwójka podwójna kobiet – złoty medal
Małgorzata Strybel, Paulina Chrzanowska
trener Tomasz Strychalski

ósemka ze sternikiem mężczyzn – złoty medal
Bartosz Kostrzewa, Maciej Szymański, Jakub Stefaniak, Jakub Karwecki, Paweł Paduch, Patryk Rak, Szymon Wionczek, Piotr Dziewieczyński, sternik Marta Greśkiewicz
trenerzy Daniel Bernatajtys i Marian Drażdżewski

czwórka podwójna kobiet – złoty medal
Klaudia Pankratiew, Małgorzata Strybel, Izabela Gałek, Paulina Chrzanowska,
trener Tomasz Strychalski

czwórka bez sternika kobiet – złoty medal
Paulina Wasela, Klaudia Pankratiew, Zuzanna Szczerba, Oliwia Kania
trenerzy Tomasz Strychalski i Rafał Dziekoński

czwórka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej – złoty medal
Jarosław Płotka, Artur Zalewski, Adam Siewaszewicz, Radosław Krzewiński
trenerzy Daniel Bernatajtys i Marian Drażdżewski

dwójka bez sternika mężczyzn kategorii lekkiej – złoty medal
Dawid Frącz-Zakrzewski, Artur Zalewski
trenerzy Daniel Bernatajtys, Marian Drażdżewski i Waldemar Nowakowski

czwórka ze sternikiem kobiet – złoty medal
Paulina Wasela, Paulina Chrzanowska, Zuzanna Szczerba, Oliwa Kania, sternik Julia Dobrzykowska
trenerzy Tomasz Strychalski i Rafał Dziekoński

jedynka mężczyzn kategorii lekkiej – srebrny medal
Radosław Krzewiński
trenerzy Daniel Bernatajtys i Marian Drażdżewski

dwójka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej – srebrny medal
Dawid Frącz-Zakrzewski, Artur Zalewski
trenerzy Daniel Bernatajtys, Marian Drażdżewski i Waldemar Nowakowski

czwórka bez sternika mężczyzn – srebrny medal
Paweł Paduch, Patryk Rak, Szymon Wionczek, Piotr Dziewieczyński, sternik Marta Greśkiewicz
trenerzy Daniel Bernatajtys i Marian Drażdżewski

dwójka bez sternika mężczyzn kategorii lekkiej – srebrny medal
Mikołaj Frontczak, Wojciech Wiśniewski
trenerzy Daniel Bernatajtys i Marian Drażdżewski

czwórka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej – srebrny medal
Dawid Frącz-Zakrzewski, Piotr Sikorski, Mikołaj Frontczak, Wojciech Wiśniewski
trenerzy Daniel Bernatajtys, Marian Drażdżewski i Waldemar Nowakowski

dwójka podwójna kategorii lekkiej – brązowy medal
Jarosław Płotka, Radosław Krzewiński
trenerzy Daniel Bernatajtys i Marian Drażdżewski

jedynka mężczyzn kategorii lekkiej – brązowy medal
Adam Siewaszewicz
trenerzy Daniel Bernatajtys i Marian Drażdżewski

Punktacja drużynowa ENEA Młodzieżowych Mistrzostw Polski, Kruszwica, 12-13.09.2020r.
1.LOTTO-Bydgostia – 407 pkt
2.KS Posnania-RBW – 341 pkt
3.AZS AWF Gorzów Wlkp. – 136 pkt
4.AZS UMK Toruń – 120 pkt
5.AZS AWFiS Gdańsk – 105 pkt
6.AZS AWF Poznań – 102 pkt
7.Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie – 77 pkt
8.AZS AWF Kraków – 74 pkt
9.AZS Szczecin – 68 pkt
10.Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie – 66 pkt
11.Płockie Towarzystwo Wioślarskie – 61 pkt
12.Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie – 57 pkt
13.Zawisza Bydgoszcz – 56 pkt
14.MKS Dwójka Warszawa – 50 pkt
15.UKS Milenium Wrocław – 41 pkt
16.Wisła Grudziądz – 32,6 pkt
17.UKS Ateny Wałcz – 26,4 pkt
18.Klub Wioślarki z 1904 roku Poznań – 26 pkt
19.Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie – 22 pkt
20.Pegaz Wrocław – 18 pkt
21.Tryton Poznań – 12 pkt
22.Bydgoski Klub Wioślarek – 10 pkt
23.Drakkar Gdańsk – 8 pkt

Punktacja drużynowa ENEA Mistrzostw Polski Młodzików, Kruszwica, 12-13.09.2020r.
1.WTW Warszawa – 16 pkt
2.KTW Kalisz – 15 pkt
3.AZS AWF Gorzów Wlkp – 12 pkt
3.Posnania-RBW – 12 pkt
3.Unia Tczew – 12 pkt
6.AZS UMK Toruń – 10 pkt
6.Zawisza Bydgoszcz – 10 pkt
8.BTW Bydgoszcz – 8 pkt
9.AZS Szczecin – 7 pkt
9.Drakkar Gdańsk – 7 pkt
9.MOS Ełk – 7 pkt
9.Pegaz Wrocław – 7 pkt
9.Polonia Poznań – 7 pkt
9.KW 04 Poznań – 7 pkt
9.Warsaw Rowing Club – 7 pkt
9.UKS Milenium Wrocław – 7 pkt
17.UKS Szóstka Gdańsk – 6 pkt
18.AZS AWF Kraków – 4 pkt
18.LOTTO-Bydgostia – 4 pkt
18.Wisła Grudziądz – 4 pkt
18.TWDW – 4 pkt
18.Dwójka Kórnik – 4 pkt
23.AZS Wratislavia – 2 pkt
23.Gopło Kruszwica – 2 pkt
25.Wir Iława – 1 pkt