Monthly Archives: Styczeń 2020

Drużynowe zwycięstwo LOTTO-Bydgostii

MPEW2020

Wioślarki i wioślarze LOTTO-Bydgostii wywalczyli 7 medali, w tym 4 złote, 2 srebrne i brązowy podczas XXIX Mistrzostw Polski na Ergometrze Wioślarskim, które odbyły się w dniu 25 stycznia br. we Wrocławiu.
Złoci medaliści:
kobiety – Anna Wierzbowska (trener Michał Kozłowski)
juniorki – Zuzanna Madaj (trener Aneta Bełka-Siemion)
osoby niepełnosprawne – Magdalena Maxelon (PR3-PDK) (trener Marian Drażdżewski)
osoby niepełnosprawne – Daniel Bojarek (PR3-PDM) (trener Marian Drażdżewski)
Srebrni medaliści:
kobiety kategoria lekka – Klaudia Pankratiew (trener Tomasz Strychalski)
osoby niepełnosprawne – Daniel Welter (PR-2M) (trenerzy Marian Drażdżewski i Andrzej Mazurowicz)
brązowy medalista:
mężczyźni kategoria lekka – Dawid Wachowicz (trenerzy Daniel Bernatajtys i Marian Drażdżewski)
Punktacja drużynowa (czołowa dziesiątka): 1.LOTTO-BYDGOSTIA – 276 pkt, 2.AZS UMK TORUŃ – 171 pkt, 3.POSNANIA-RBW – 141 pkt, 4.WTW WARSZAWA – 135 pkt, 5.AZS SZCZECIN – 84 pkt, 6.AZS AWF GORZÓW WLKP – 81 pkt, 7.ZAWISZA BYDGOSZCZ – 64 pkt, 8.DRAKKAR GDAŃSK – 60 pkt, 9.UKS SZÓSTKA – 48 pkt, 10.GOPŁO KRUSZWICA – 47 pkt.
[foto z zawodów]

REGATY MIĘDZYNARODOWE W 2020 ROKU

indeks

Kalendarz regat międzynarodowych w 2020 roku:
10-12.04 – Puchar Świata – Sabaudia (Włochy)
01-03.05 – Puchar Świata – Varese (Włochy)
08-10.05 – Europejskie Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich w Tokio – Gavirate (Włochy)
17-20.05 – Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich w Tokio – Lucerna (Szwajcaria)
22-24.05 – Puchar Świata – Lucerna (Szwajcaria)
30-31.05 – Mistrzostwa Europy Juniorów – Belgrad (Serbia)
05-07.06 – Mistrzostwa Europy Seniorów – Poznań
20-25.07 – Akademickie Europejskie Igrzyska w Wioślarstwie – Belgrad (Serbia)

24.07-01.08 – Igrzyska Olimpijskie (wioślarstwo) – Tokio (Japonia)

07-09.08 – Coupe de la Jeunesse – Puchar Młodzieży – Linz (Austria)
15-23.08 – Mistrzostwa Świata Juniorów – Bled (Słowenia)
15-23.08 – Młodzieżowe Mistrzostwa Świata – Bled (Słowenia)
15-23.08 – Mistrzostwa Świata Seniorów w konkurencjach nieolimpijskich – Bled (Słowenia)
27-29.08 – Akademickie Mistrzostwa Świata – Zagrzeb (Chorwacja)
05-06.09 – Młodzieżowe Mistrzostwa Europy – Duisburg (Niemcy)
06-27.09 – Puchar Bałtyku – Baltic Cup – Troki (Litwa)

REGATY KRAJOWE W 2020 ROKU

indeks

Kalendarz regat krajowych w 2020 rok
25.01 – ENEA Mistrzostwa Polski na Ergometrze Wioślarskim – Wrocław
18.04 – Wiosenne Regaty Długodystansowe – Warszawa
02-03.05 – Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów – Poznań
22-24.05 – Akademickie Mistrzostwa Polski – Bydgoszcz
30-31.05 – Centralne Kontrolne Regaty Juniorów – Kruszwica
20.06 – Mistrzostwa Polski w Sprincie Wioślarskim – Płock
27-28.06 – Centralne Kontrolne Regaty Juniorów – Kruszwica
04-05.07 – Centralne Regaty Młodzików i Międzynarodowe Masters – Poznań
17-19.07 – ENEA Mistrzostwa Polski Juniorów – Poznań
23-26.07 – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Kruszwica
01-02.08 – ENEA Młodzieżowe Mistrzostwa Polski – Kruszwica
01-02.08 – ENEA Mistrzostwa Polski Młodzików – Kruszwica
19-20.09 – ENEA Mistrzostwa Polski Seniorów – Poznań
26.09 – Wielka Wioślarska o Puchar Brdy – Bydgoszcz
24-25.10 – Centralne Kontrolne Regaty Jesienne – Poznań

Dwa medale na Mistrzostwach Europy na Ergometrze Wioślarskim

ME2020

W dniu 11 stycznia br. odbyły się w Pradze „Halowe Mistrzostwa Europy na Ergometrze Wioślarskim”. Wioślarki i wioślarze rywalizowali na dystansie 2000 m. Sportowcy LOTTO-Bydgostia zdobyli dwa medale: srebrny i brązowy. Wicemistrzostwo Europy wywalczyła Anna Wierzbowska w otwartej kategorii kobiet, a Daniel Welter zdobył brązowy medal w konkurencji osób niepełnosprawnych (PR2). Piąte lokaty w konkurencji osób niepełnosprawnych zajęli: Magdalena Maxelon (PR3) i Daniel Bojarek (PR3).

Sportowiec Roku 2019 Kujaw i Pomorza

IMG_9938

Po tytuł najlepszych sportowców 2019 roku sięgnęli wioślarze: Mikołaj Burda (LOTTO-Bydgostia), Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz) i Michał Szpakowski (Zawisza Bydgoszcz) – złoci medaliści mistrzostw świata w czwórce bez sternika. Drugie miejsce zajęła lekkoatletka BKS Bydgoszcz, wicemistrzyni świata w sztafecie 4×400 metrów Iga Baumgart-Witan. Trzecie miejsce zajął reprezentujący Zawiszę Bydgoszcz Marcin Lewandowski, brązowy medalista mistrzostw świata w biegu na 1500 metrów.

Czwórka bez sternika Laureatami Nagrody PKOl

IMG_9938

Mikołaj Burda (LOTTO-Bydgostia), Marcin Brzeziński (WTW Warszawa), Michał Szpakowski (Zawisza Bydgoszcz) i Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz) zostali laureatami Wielkiej Honorowej Nagrody Sportowej Polskiego Komitetu Olimpijskiego im. Piotra Nurowskiego w kategorii drużyna 2019 roku. Czwórka bez sternika mężczyzn w tym składzie wywalczyła złoty medal mistrzostw świata seniorów w Linzu.

85. Plebiscyt Przeglądu Sportowego

IMG_9938

Czwórka bez sternika mężczyzn w składzie: Mikołaj Burda (LOTTO-Bydgostia), Marcin Brzeziński (WTW Warszawa), Michał Szpakowski (Zawisza Bydgoszcz) i Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz) zajęła jedenaste miejsce w 85. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Polski 2019.
Zwyciężył Bartosz Zmarzlik przed Robertem Lewandowskim i Pawłem Fajdkiem.

Trening Noworoczny 2020

2020

Ponad sto osób uczestniczyło w tradycyjnym noworocznym treningu wioślarek i wioślarzy LOTTO-Bydgostia, który organizowany jest od ponad 20 lat. Towarzyszyli im kajakarze, żeglarze i członkowie Bydgoskiego Klubu Morsów.