7 medali na Mistrzostwach Polski

IMG_0167

Wioślarki i wioślarze LOTTO-Bydgostia wywalczyli 7 medali, w tym 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe podczas Mistrzostw Polski na Ergometrze Wioślarskim, które odbyły się w dniu 31 stycznia br. we Wrocławiu. Seniorki: Magdalena Fularczyk-Kozłowska – brązowy medal, seniorki kategoria lekka – Martyna Mikołajczak – srebrny medal, juniorki – Izabela Gałek – brązowy medal. Osoby niepełnosprawne – kobiety – LTAW: Katarzyna Soczewka – złoty medal, Alicja Jarnath – srebrny medal, mężczyźni LTAM K – Krzysztof Pikulski – złoty medal, LTAM D – Daniel Bojarek – złoty medal.
Punktacja drużynowa: 1.LOTTO-BYDGOSTIA – 250 pkt, 2.WTW WARSZAWA – 110 pkt, 3.AZS AWF KRAKÓW – 79 pkt. Na mistrzostwach Polski startowało ponad 350 zawodników.

Medaliści mistrzostw Polski i miejsca wioślarek i wioślarzy LOTTO-Bydgostia w czołowej 20.

Mężczyźni
1.ZABŁOCKI BARTOSZ – AZS SZCZECIN – 5:45,4
2.SZPAKOWSKI MICHAŁ – ZAWISZA BYDGOSZCZ – 5:46,5
3.LESZCZYŃSKI KAROL – AZS UMK ENERGA TORUŃ – 5:48,7
4.BURDA MIKOŁAJ – LOTTO-BYDGOSTIA – 5:50,0
9.HOJKA PIOTR – LOTTO-BYDGOSTIA – 5:54,7
11.GUTORSKI WOJCIECH – LOTTO-BYDGOSTIA – 5:56,9
17.ABLEWSKI RYSZARD – LOTTO-BYDGOSTIA – 6:00,6
19.RADOSZ DARIUSZ – LOTTO-BYDGOSTIA – 6:00,8

Mężczyźni – kategoria lekka
1.MIKOŁAJCZEWSKI ARTUR – GOPŁO KRUSZWICA – 6:07,4
2.KOWALSKI JERZY – GOPŁO KRUSZWICA – 6:07,6
3.JANKOWSKI MIŁOSZ – AZS AWFIS GDAŃSK – 6:11,4
4.SIEMION ŁUKASZ – LOTTO-BYDGOSTIA – 6:13,4
13.ZUB ŁUKASZ – LOTTO-BYDGOSTIA – 6:28,2
14.WACHOWICZ DAWID – LOTTO-BYDGOSTIA – 6:29,0
17.NALEWALSKI RAFAŁ – LOTTO-BYDGOSTIA – 6:33,8
19.PACZKOWSKI DARIUSZ – LOTTO-BYDGOSTIA – 6:36,1

Kobiety
1.WIERZBOWSKA ANNA – AZS AWF KRAKÓW – 6:37,8 (REKORD POLSKI) poprzedni należał do Agnieszki Tomczak 6:39,1 (stanowiony w dniu 30.01.2000 roku)
2.LESZCZYŃSKA JOANNA – WTW WARSZAWA – 6:44,5
3.FULARCZYK-KOZŁOWSKA MAGDALENA – LOTTO-BYDGOSTIA – 6:51,8
4.MADAJ NATALIA – LOTTO-BYDGOSTIA – 6:53,2
5.CIACIUCH MONIKA – LOTTO-BYDGOSTIA – 6:54,4
9.DITTMANN JOANNA – LOTTO-BYDGOSTIA – 7:03,4
20.JEDYNAK KLAUDIA – LOTTO-BYDGOSTIA – 7:20,9

Kobiety – kategoria lekka
1.DOROCIAK JOANNA – WTW WARSZAWA – 7:06,0*
2.MIKOŁAJCZAK MARTYNA – LOTTO-BYDGOSTIA – 7:06,0*
Joanna Dorociak była lżejsza od Martyny Mikołajczak.
3.DERESZ WERONIKA – WTW WARSZAWA – 7:07,3
6.DREIER ZUZANNA – LOTTO-BYDGOSTIA – 7:34,7
8.GAŁEK EWA – LOTTO-BYDGOSTIA – 7:38,7
11.WOJTKOWIAK PATRYCJA – LOTTO-BYDGOSTIA – 8:02,0

Juniorki:
1.MANIKOWSKA ALEKSANDRA – KTW KALISZ – 7:14,8
2.BORUCH KATARZYNA – UKS ATENY WAŁCZ – 7:18,2
3.GAŁEK IZABELA – LOTTO-BYDGOSTIA – 7:22,0
12.KRYSIAK DARIA – LOTTO-BYDGOSTIA – 7:38,9
14.KACZMARSKA ANNA – LOTTO-BYDGOSTIA – 7:41,7

Juniorzy:
1.DONARSKI BARTŁOMIEJ – PTW PŁOCK – 6:15,3
2.FURGAL BARTOSZ – BTW BYDGOSZCZ – 6:17,0
3.MATUSZEWSKI MATEUSZ – AZS AWF GORZÓW WLKP. – 6:20,3
4.EWERTOWSKI MIKOŁAJ – LOTTO-BYDGOSTIA – 6:21,6
13.MADAJ MACIEJ – LOTTO-BYDGOSTIA – 6:31,6
14.SKIERECKI JĘDRZEJ – LOTTO-BYDGOSTIA – 6:31,8

Mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych – kobiety – LTAW
1.SOCZEWKA KATARZYNA – LOTTO-BYDGOSTIA – 4:03,4
2.JARNATH ALICJA – LOTTO-BYDGOSTIA – 4:03,5

Mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych – LTAM K
1.PIKULSKI KRZYSZTOF – LOTTO-BYDGOSTIA – 3:02,7

Mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych – LTAM D
1.BOJAREK DANIEL – LOTTO-BYDGOSTIA – 3:18,9

Punktacja drużynowa:
1.LOTTO-BYDGOSTIA – 250
2.WTW WARSZAWA – 110
3.AZS AWF KRAKÓW – 79
4.AZS UMK ENERGA TORUŃ – 78
5.AZS AWFIS GDAŃSK – 73
6.AZS AWF GORZÓW WLKP. – 66
7.AZS SZCZECIN – 53
8.PTW PŁOCK – 51
9.GOPŁO KRUSZWICA – 47
9.ZAWISZA BYDGOSZCZ – 47
11.AZS AWF WARSZAWA – 46
12.BKW BYDGOSZCZ – 45
13.KTW KALISZ – 38
14.UKS ATENY WAŁCZ – 34
15.WISŁA GRUDZIĄDZ – 33
16.WTW WŁOCŁAWEK – 31
17.POSNANIA RBW – 29
18.KW 1904 POZNAŃ – 25
19.BTW BYDGOSZCZ – 24
20.UKS SZÓSTKA GDAŃSK – 23
21.CHTW CHEŁMŻA – 11
22.AZS WRATISLAVIA WROCŁAW – 9
23.MOS EŁK – 3