7 medali na mistrzostwach Polski

ergo2015

Wioślarki i wioślarze LOTTO-Bydgostia wywalczyli 7 medali, w tym 4 złote, 2 srebrne i brązowy podczas mistrzostw Polski na ergometrze wioślarskim, które odbyły się w dniu 31 stycznia br. w Szczecinie. Złote medale wywalczyli: Donata Vistartaite – kobiety, Rolandas Mascinskas – mężczyźni, Katarzyna Dreszler – juniorki oraz Krzysztof Pikulski – osoby niepełnosprawne LTA, wicemistrzostwo Polski zdobyli: Łukasz Siemion – mężczyźni kategoria lekka i Bartosz Bieniek – juniorzy, a brązowy krążek wywalczył Daniel Bojarek – osoby niepełnosprawne LTA-PD. Na mistrzostwach Polski startowało ponad 400 zawodników. foto

Medaliści mistrzostw Polski i miejsca wioślarek i wioślarzy LOTTO-Bydgostia w czołowej 10.
Mistrzostwa Polski kobiet:
1.Anna Wierzbowska (AZS AWF Kraków) – 6.42,1
2.Joanna Leszczyńska (WTW Warszawa) – 6.51,0
3.Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz) – 6.53,2
4.Natalia Madaj (LOTTO-Bydgostia) – 6.54,0
5.Magdalena Fularczyk-Kozłowska (LOTTO-Bydgostia) – 6.55,8
7.Lina Saltyte (LOTTO-Bydgostia) – 6.57,4
10.Monika Ciaciuch (LOTTO-Bydgostia) – 7.00,6
Trenerem wioślarek LOTTO-Bydgostia jest Michał Kozłowski.

Mistrzostwa Polski mężczyzn:
1.Rolandas Mascinskas (LOTTO-Bydgostia) – 5.44,9
2.Bartosz Zabłocki Bartosz (AZS Szczecin) – 5.48,2
3.Mirosław Ziętarski (AZS UMK Energa Toruń) – 5.50,4
4.Marcin Pawłowski (LOTTO-Bydgostia) – 5.53,3
9.Mikołaj Burda (LOTTO-Bydgostia) – 5.56,1
Trenerem wioślarzy LOTTO-Bydgostia (miejsca 1 i 9) jest Marian Drażdżewski.
Trenerem wioślarza LOTTO-Bydgostia (4 miejsce) jest Bartłomiej Pawełczak.

Mistrzostwa Polski kobiet kategoria lekka:
1.Donata Vistartaite (LOTTO-Bydgostia) – 7.02,2
2.Paula Wydrych (AZS AWF Warszawa) – 7.07,6
3.Joanna Dorociak (WTW Warszawa) – 7.08,5
4.Martyna Mikołajczak (LOTTO-Bydgostia) – 7.09,3
Trenerem wioślarek LOTTO-Bydgostia jest Michał Kozłowski.

Mistrzostwa Polski mężczyzn kategoria lekka:
1.Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica) – 6.11,5
2.Łukasz Siemion (LOTTO-Bydgostia) – 6.12,4
3.Miłosz Jankowski (AZS AWFiS Gdańsk) – 6.13,7
6.Miłosz Bernatajtys (LOTTO-Bydgostia) – 6.21,0
Trenerem wioślarza LOTTO-Bydgostia (2 miejsce) jest Bartłomiej Pawełczak.
Trenerem wioślarza LOTTO-Bydgostia (6 miejsce) jest Marian Drażdżewski.

Mistrzostwa Polski juniorek:
1.Katarzyna Dreszler (LOTTO-Bydgostia) – 7.14,3
2.Katarzyna Pilch (AZS AWF Kraków) – 7.15,0
3.Klaudia Barańska (ChTW Chełmża/SMS Toruń) – 7.22,7
9.Katarzyna Barlik (LOTTO-Bydgostia) – 7.35,3
10.Anna Kaczmarek (LOTTO-Bydgostia) – 7.35,8
Trenerem wioślarki LOTTO-Bydgostia (1 miejsce) jest Aneta Bełka-Siemion.
Trenerem wioślarek (miejsca 9 i 10) jest Daniel Bernatajtys.

Mistrzostwa Polski juniorów:
1.Dawid Pieniak (Pegaz Wrocłw) – 6.14,6
2.Bartosz Bieniek (LOTTO-Bydgostia) – 6.16,9
3.Marcin Krysiński (PTW Płock/SMS Płock) – 6.18,9
5.Filip Żuchowski (LOTTO-Bydgostia) – 6.24,0
9.Mikołaj Ewertowski (LOTTO-Bydgostia) – 6.26,3
Trenerem wioślarzy LOTTO-Bydgostia jest Aneta Bełka-Siemion

Mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych – LTA:
1.Krzysztof Pikulski (LOTTO-Bydgostia) – 2.59,7
2.Robert Niesyczyński (Polska) – 3.09,1
3.Józef Ignaciak (UKS Salwador NPS) – 3.11,5
Trenerzy wioślarza LOTTO-Bydgostia są Kazimierz Fiut i Andrzej Mazurowicz.

Mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych – LTA-PD:
1.Piotr Błażejczyk (Polska) – 3.17,7
2.Przemysław Gaweł (WTW Warszawa) – 3.20,8
3.Daniel Bojarek (LOTTO-Bydgostia) – 3.31,2
Trenerzy wioślarza LOTTO-Bydgostia są Kazimierz Fiut i Andrzej Mazurowicz.