Brązowy medal Mikołaja Burdy

IMG_7653

Czwórka bez sternika zdobyła brązowy medal w składzie: Marcin Brzeziński (WTW Warszawa), Mikołaj Burda (LOTTO-Bydgostia), Michał Szpakowski (Zawisza Bydgoszcz), Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz) podczas Pucharu Świata, który odbył się w dniach 21-23.06.br w Poznaniu. Wyniki finału ,,A” czwórki bez sternika mężczyzn: 1.Australia – 6:16,46, 2.Włochy – 6:18,59, 3.Polska – 6:19,60, 4.Wielka Brytania – 6:21,53, 5.USA – 6:25,04, 6.RPA – 6:26,99. Na czwartym miejscu uplasowała się dwójka podwójna w składzie: Mateusz Biskup (LOTTO-Bydgostia), Mirosław Ziętarski (AZS UMK Toruń). Wyniki finału ,,A” dwójki podwójnej mężczyzn: 1.Szwajcaria – 6:32,84, 2.Wielka Brytania – 6:33,05, 3.Niemcy – 6:34,43, 4.Polska – 6:34,74, 5.Australia – 6:42,90, 6.Litwa – 6:44,62.

Wyniki osad reprezentacji Polski w których startowali wioślarze LOTTO-Bydgostii:

kobiety
czwórka bez sternika – X miejsce
Monika Chabel (LOTTO-Bydgostia)
Joanna Dittmann (LOTTO-Bydgostia)
Maria Wierzbowska (LOTTO-Bydgostia)
Olga Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów Wlkp.)

dwójka podwójna – XVIII miejsce
Katarzyna Boruch (AZS AWF Gorzów Wlkp.)
Martyna Radosz (LOTTO-Bydgostia)

dwójka bez sternika – XIII miejsce
Monika Sobieszek (AZS AWF Kraków)
Anna Wierzbowska (LOTTO-Bydgostia)

mężczyźni
czwórka bez sternika – brązowy medal
Marcin Brzeziński (WTW Warszawa)
Mikołaj Burda (LOTTO-Bydgostia)
Michał Szpakowski (Zawisza Bydgoszcz)
Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz)

dwójka podwójna – IV miejsce
Mateusz Biskup (LOTTO-Bydgostia)
Mirosław Ziętarski (AZS UMK Toruń)

ósemka – VII miejsce
Robert Fuchs (AZS UMK Toruń)
Jakub Jankowski (BTW Bydgoszcz)
Piotr Juszczak (CWZS Zawisza Bydgoszcz)
Bartosz Modrzyński (BTW Bydgoszcz)
Adrian Pawłowski (PTW Płock)
Łukasz Posyłajka (AZS Szczecin)
Dariusz Radosz (LOTTO-Bydgostia)
Adam Woźniak (AZS AWF Warszawa)
sternik Tomasz Skurzyński (SMS/AZS UMK Toruń)

osada niepełnosprawnych
PR3Mix4+ – VII miejsce
Magdalena Maxelon (LOTTO-Bydgostia)
Daniel Bojarek (LOTTO-Bydgostia)
Robert Niesyczyński (Salwator Kraków)
Patrycja Kapłon (Salwator Kraków)
sternik Arkadiusz Skrzypiński (Start Szczecin)