Czwórka podwójna kobiet awansowała na Igrzyska Olimpijskie w Rio

czwórkaM (2)

Osada czwórki podwójnej kobiet w składzie: Joanna Leszczyńska (Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie), Monika Ciaciuch (LOTTO-Bydgostia) – trener Michał Kozłowski, Maria Springwald (AZS AWF Kraków), Agnieszka Kobus (AZS AWF Warszawa) zajęła IV miejsce w finał ,,A” i zakwalifikowała się na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janerio. Trenerzy osady w reprezentacji: Marcin Witkowski i Michał Kozłowski. Wyniki finału ,,A” (miejsca 1-6). 1.USA – 6:27.07, 2.Niemcy – 6:28.41, 3.Holandia – 6:29.69, 4.Polska – 6:31.01, 5.Australia – 6:31.03, 6.Nowa Zelandia – 6:39.30. W tym wyścigu pięć najlepszych osad uzyskało awans olimpijski. Dwójka podwójna kobiet: Magdalena Fularczyk-Kozłowska (LOTTO-Bydgostia), Natalia Madaj (LOTTO-Bydgostia) – finał ,,A” miejsca 1-6 (06.09.br. godz. 13.15)

Osady w których startują wioślarki i wioślarze LOTTO-Bydgostia:
Dwójka podwójna kobiet – finał ,,A” miejsca 1-6 (06.09.br. godz. 13.15)
Magdalena Fularczyk-Kozłowska (LOTTO-Bydgostia) – trener Michał Kozłowski
Natalia Madaj (LOTTO-Bydgostia) – trener Michał Kozłowski
Trener osady w reprezentacji: Marcin Witkowski

czwórka podwójna kobiet – IV miejsce w finale ,,A”
Joanna Leszczyńska (Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie)
Monika Ciaciuch (LOTTO-Bydgostia) – trener Michał Kozłowski
Maria Springwald (AZS AWF Kraków)
Agnieszka Kobus (AZS AWF Warszawa)
Trenerzy osady w reprezentacji: Marcin Witkowski i Michał Kozłowski

czwórka podwójna mężczyzn – I miejsce w finale ,,B” (7 miejsce)
Mirosław Ziętarski (AZS UMK Energa Toruń)
Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk)
Dariusz Radosz (LOTTO-Bydgostia) – trener Bartłomiej Pawełczak
Wiktor Chabel (Tryton Poznań)
Trener osady w reprezentacji: Aleksander Wojciechowski

ósemka ze sternikiem mężczyzn – finał ,,B” miejsca 7-12
Piotr Juszczak (CWZS Zawisza Bydgoszcz)
Michał Szpakowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz)
Krystian Aranowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz)
Marcin Brzeziński (Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie)
Mikołaj Burda (LOTTO-Bydgostia) – trener Marian Drażdżewski
Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz)
Zbigniew Schodowski (AZS AWF Gorzów Wlkp.)
Robert Fuchs (AZS UMK Energa Toruń)
sternik Daniel Trojanowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz)
Trenerzy osady w reprezentacji: Wojciech Jankowski i Jerzy Broniec

Jedynka kobiet kategorii lekkiej – III miejsce w finale ,,C” (15 miejsce)
Martyna Mikołajczak (LOTTO-Bydgostia) – trener Michał Kozłowski
Trener osady w reprezentacji: Przemysław Abrahamczyk

dwójka bez sternika mężczyzn – II miejsce w finale ,,D” (20 miejsce)
Konrad Wojewodzic (Wisła Grudziądz)
Piotr Hojka (LOTTO-Bydgostia) – trener Marian Drażdżewski
Trener osady w reprezentacji: Wojciech Jankowski

czwórka bez sternika mężczyzn kategorii lekkiej – osada nie wystartowała w wyścigu półfinałowym C/D (miejsca 13-24)
Miłosz Bernatajtys (LOTTO-Bydgostia) – trener Marian Drażdżewski
Rafał Serwiak (AZS AWFiS Gdańsk)
Łukasz Siemion (LOTTO-Bydgostia) – trener Bartłomiej Pawełczak
Mariusz Stańczuk (AZS AWF Warszawa)
Trener osady w reprezentacji: Bartłomiej Pawełczak