Dominacja LOTTO-Bydgostia na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

OOM2018

W dniu 29 lipca 2018 odbyły się w Kruszwicy finały XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Wioślarki i wioślarze LOTTO-Bydgostia zdobyli 14 medali, w tym 4 złote, 7 srebrnych i 3 brązowe. LOTTO-Bydgostia odniosła zdecydowane zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej uzyskując 121 pkt, przed AZS AWF Gorzów Wlkp – 46 pkt, KS Posnania-RBW – 40 pkt. Trenerami wioślarek i wioślarzy LOTTO-Bydgostia są: Waldemar Nowakowski, Aneta Bełka-Siemion i Rafał Dziekoński. [foto z regat]

Medaliści LOTTO-Bydgostia:

Czwórka bez sternika juniorek młodszych – złoty medal
Martyna Wojciechowska, Zuzanna Madaj, Martyna Szyperska, Wiktoria Sas
Trenerzy Aneta Bełka-Siemion i Waldemar Nowakowski

Czwórka podwójna – złoty medal
Patrycja Chojnicka, Agata Bentlejewska, Maria Nalewajk Wiktoria Szopińska
Trenerzy Waldemar Nowakowski i Aneta Bełka-Siemion

Ósemka juniorek młodszych – złoty medal
Martyna Szyperska, Kornelia Skopowska, Aleksandra Ciarka, Wiktoria Sas, Paulina Polasik, Martyna Sas, Emilia Zbielska, Marcelina Michniacka sternik Zuzanna Kononowicz
Trenerzy Waldemar Nowakowski i Aneta Bełka-Siemion

Ósemka juniorów młodszych – złoty medal
Kacper Michalski, Grzegorz Jabłoński, Gracjan Bujanowski, Filip Ciabach, Kuba Wiśniewski, Dominik Dryll, Max Ind, Mateusz Michalski, sternik Zuzanna Kononowicz
Trenerzy Waldemar Nowakowski i Aneta Bełka-Siemion

Czwórka bez sternika juniorek młodszych – srebrny medal
Aleksandra Tucholska, Kornelia Semrau, Zofia Borzyszkowska, Kornelia Skopowska
Trenerzy Waldemar Nowakowski i Aneta Bełka-Siemion

Dwójka podwójna juniorek młodszych – srebrny medal
Patrycja Chojnicka, Wiktoria Szopińska
Trenerzy Waldemar Nowakowski i Aneta Bełka-Siemion

Czwórka podwójna ze sternikiem juniorów młodszych – srebrny medal
Agata Bentlejewska, Maria Nalewajk, Monika Błaszczyk, Paulina Polasik, sternik Marcelina Michniacka
Trenerzy Waldemar Nowakowski, Aneta Bełka-Siemion i Rafał Dziekoński

Dwójka podwójna juniorów młodszych – srebrny medal
Daniel Szostak, Kajetan Szewczyk
Trenerzy Waldemar Nowakowski i Aneta Bełka-Siemion

Czwórka ze sternikiem juniorek młodszych – srebrny medal
Aleksandra Tucholska, Zuzanna Madaj, Zofia Borzyszkowska, Kornelia Semrau, sternik Marcelina Michniacka
Trenerzy Waldemar Nowakowski i Aneta Bełka-Siemion

Ósemka juniorek młodszych – srebrny medal
Martyna Wojciechowska, Julia Najborowska, Paulina Kubińska, Roksana Welchowska, Natalia Podolska, Dominika Tlock, Marta Szutko, Aleksandra Michalczyk, sternik Martyna Jarzębowska
Trenerzy Aneta Bełka-Siemion i Waldemar Nowakowski

Ósemka juniorów młodszych – srebrny medal
Michał Roczniak, Fryderyk Sobecki, Krystian Kierzek, Tomasz Lewicki, Szymon Klamrowski, Jan Chojecki, Hubert Zakrzewski, Jakub Bednarek, sternik Jakub Rosołowski
Trenerzy Aneta Bełka-Siemion i Waldemar Nowakowski

Czwórka podwójna ze sternikiem juniorów młodszych – brązowy medal
Jarosław Adam, Bartosz Ałaszewski, Kacper Michalski, Mateusz Michalski, sternik Marcelina Michniacka
Trenerzy Waldemar Nowakowski i Aneta Bełka-Siemion

Czwórka ze sternikiem juniorów młodszych – brązowy medal
Gracjan Bujanowski, Filip Ciabach, Max Ind, Grzegorz Jabłoński, sternik Zuzanna Kononowicz
Trenerzy Waldemar Nowakowski i Aneta Bełka-Siemion

Czwórka podwójna juniorów młodszych – brązowy medal
Jarosław Adam, Kajetan Szewczyk, Bartosz Ałaszewski, Daniel Szostak
Trenerzy Waldemar Nowakowski i Aneta Bełka-Siemion

DOROBEK MEDALOWY
Złote – 4
Srebrne – 7
Brązowe – 3
RAZEM – 14

Punktacja drużynowa XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Kruszwica, 26-29.07.2018 r.
1.LOTTO-Bydgostia – 121 pkt,
2.AZS AWF Gorzów Wlkp.– 46 pkt
3.KS Posnania-RBW – 40 pkt
4.WTW Warszawa – 38 pkt
5.Wir Iława – 32 pkt
6.AZS UMK Toruń – 31 pkt
6.KW04 Poznań – 31 pkt
8.MOS Ełk – 28 pkt
9.Wisła Grudziądz – 19 pkt
9.BTW Bydgoszcz – 19 pkt
9.WTW Włocławek – 19 pkt
9.AZS AWFiS Gdańsk – 19 pkt
13.Drakkar Gdańsk – 18 pkt
13.UKS Millenium Wrocław – 18 pkt
15.KSWiR Pegaz Wrocław – 17 pkt
16.MKS Dwójka Warszawa – 16 pkt
16.UKS Szóstka Gdańsk – 16 pkt
18.UKS 93 Kraków – 15 pkt
18.AZS AWF Poznań – 15 pkt
20.PTW SMS Płock – 14 pkt
21.Tryton Poznań – 13 pkt
22.KTW Klisz – 12 pkt
22.AZS Szczecin – 12 pkt
24.CHTW Chełmża – 11 pkt
25.AZS Wratislavia Wrocław – 9 pkt
26.Polonia Poznań – 8 pkt
27.AZS AWF Kraków – 7 pkt
28.Gopło Kruszwica – 6 pkt
29.Zawisza Bydgoszcz – 2 pkt
30.BKW Bydgoszcz – 1 pkt