Drużynowe zwycięstwo LOTTO-Bydgostii

MPEW2020

Wioślarki i wioślarze LOTTO-Bydgostii wywalczyli 7 medali, w tym 4 złote, 2 srebrne i brązowy podczas XXIX Mistrzostw Polski na Ergometrze Wioślarskim, które odbyły się w dniu 25 stycznia br. we Wrocławiu.
Złoci medaliści:
kobiety – Anna Wierzbowska (trener Michał Kozłowski)
juniorki – Zuzanna Madaj (trener Aneta Bełka-Siemion)
osoby niepełnosprawne – Magdalena Maxelon (PR3-PDK) (trener Marian Drażdżewski)
osoby niepełnosprawne – Daniel Bojarek (PR3-PDM) (trener Marian Drażdżewski)
Srebrni medaliści:
kobiety kategoria lekka – Klaudia Pankratiew (trener Tomasz Strychalski)
osoby niepełnosprawne – Daniel Welter (PR-2M) (trenerzy Marian Drażdżewski i Andrzej Mazurowicz)
brązowy medalista:
mężczyźni kategoria lekka – Dawid Wachowicz (trenerzy Daniel Bernatajtys i Marian Drażdżewski)
Punktacja drużynowa (czołowa dziesiątka): 1.LOTTO-BYDGOSTIA – 276 pkt, 2.AZS UMK TORUŃ – 171 pkt, 3.POSNANIA-RBW – 141 pkt, 4.WTW WARSZAWA – 135 pkt, 5.AZS SZCZECIN – 84 pkt, 6.AZS AWF GORZÓW WLKP – 81 pkt, 7.ZAWISZA BYDGOSZCZ – 64 pkt, 8.DRAKKAR GDAŃSK – 60 pkt, 9.UKS SZÓSTKA – 48 pkt, 10.GOPŁO KRUSZWICA – 47 pkt.
[foto z zawodów]

Medaliści mistrzostw Polski i miejsca wioślarek i wioślarzy LOTTO-Bydgostia w czołowej 20.

kobiety
1. Anna Wierzbowska (LOTTO-Bydgostia) – 06:42.6
2. Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz) – 06:48.4
3. Katarzyna Zillmann (AZS UMK Toruń) – 06:51.1
……….
4.Joanna Dittmann (LOTTO-Bydgostia) – 6:52,1
12.Monika Chabel (LOTTO-Bydgostia) – 7:08,9
13.Izabela Gałek (LOTTO-Bydgostia) – 7:10,0

mężczyźni
1. Mirosław Ziętarski (AZS UMK Toruń) – 05:45.1
2. Wiktor Chabel (Posnania RBW) – 05:45.7
3. Michał Szpakowski (Zawisza Bydgoszcz) – 05:48.6
……
5.Mateusz Biskup (LOTTO-Bydgostia) – 5:50,6
11.Mikołaj Burda (LOTTO-Bydgostia) – 5:59,5
18.Piotr Dziewieczyński (LOTTO-Bydgostia) – 6:08,0

kobiety – kategoria lekka
1. Jaclyn Halko (Niezrzeszona) – 07:04.5
2. Klaudia Pankratiew (LOTTO-Bydgostia) – 07:10.0
3. Weronika Deresz (Posnania RBW) – 07:10.4

mężczyźni – kategoria lekka
1. Jerzy Kowalski (Gopło Kruszwica) – 06:11.2
2. Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica) – 06:14.5
3. Dawid Wachowicz (LOTTO-Bydgostia) – 06:22.1
……
9.Dariusz Paczkowski (LOTTO-Bydgostia) – 6:32,4
11.Radosław Krzewiński (LOTTO-Bydgostia) – 6:34,1
13.Artur Zalewski (LOTTO-Bydgostia) – 6:38,4
14.Adam Siewaszewicz (LOTTO-Bydgostia) – 6:43,6
18.Dawid Frącz-Zakrzewski (LOTTO-Bydgostia) – 6:51,8

juniorki
1. Zuzanna Madaj (LOTTO-Bydgostia) – 07:16.1
2. Julia Kukier (AZS Szczecin) – 07:19.0
3. Sonia Gnatowska (WTW Warszawa) – 07:20.2
……
6.Martyna Szyperska (LOTTO-Bydgostia) – 7:28,1
12.Kornelia Semrau (LOTTO-Bydgostia) – 7:32,9
13.Maria Nalewajk (LOTTO-Bydgostia) – 7:34,1
17.Zofia Borzyszkowska (LOTTO-Bydgostia) – 7:40,0
18.Wiktoria Sas (LOTTO-Bydgostia) – 7:41,2
20.Nicole Sobecka (LOTTO-Bydgostia) – 7:42,9

juniorzy
1. Cezary Litka (AZS AWF Poznań) – 06:04.8
2. Jakub Woźniak (KW 1904 Poznań) – 06:08.3
3. Konrad Domański (WTW Warszawa) – 06:13.8
…..
7.Kajetan Szewczyk (LOTTO-Bydgostia) – 6:24,3
12.Mateusz Sytek (LOTTO-Bydgostia) – 6:27,7
16.Fryderyk Sobecki (LOTTO-Bydgostia) – 6:29,1

juniorki młodsze
1. Julia Facon (WTW Warszawa) – 07:20.4
2. Maria Żukowska (MOS Ełk) – 07:29.1
3. Emilia Szczęch (UKS 1993 Kraków) – 07:33.3

juniorzy młodsi
1. Jacek Suszka (Posnania RBW) – 06:36.4
2. Maksym Dudek (Polonia Poznań) – 06:39.0
3. Daniel Gałęza (Drakkar Gdańsk) – 06:39.6

7.Patryk Junkiert (LOTTO-Bydgostia) – 6:50,8

PUNKTACJA DRUŻYNOWA XXIX MISTRZOSTW POLSKI NA ERGOMETRZE WIOŚLARSKIM 2020 – WROCŁAW:
1.LOTTO-BYDGOSTIA – 276 pkt
2.AZS UMK TORUŃ – 171 pkt
3.POSNANIA-RBW – 141 pkt
4.WTW WARSZAWA – 135 pkt
5.AZS SZCZECIN – 84 pkt
6.AZS AWF GORZÓW WLKP – 81 pkt
7.ZAWISZA BYDGOSZCZ – 64 pkt
8.DRAKKAR GDAŃSK – 60 pkt
9.UKS SZÓSTKA – 48 pkt
10.GOPŁO KRUSZWICA – 47 pkt
11.WISŁA GRUDZIĄDZ – 46 pkt
12.AZS AWF WARSZAWA – 43 pkt
13.AZS AWF KRAKÓW – 42 pkt
14.POLONIA POZNAŃ – 38 pkt
14.PTW PŁOCK – 38 pkt
16.AZS AWF POZNAŃ – 35 pkt
17.MOS EŁK – 33 pkt
18.KW 1904 POZNAŃ – 31 pkt
19.AZS WRATISLAVIA WROCŁAW – 30 pkt
20.MKS DWÓJKA WARSZAWA – 27 pkt
20.UKS 93 Kraków – 27 pkt
22.AZS AWFiS Gdańsk – 26 pkt
23.BTW BYDGOSZCZ – 24 pkt
24.TOWARZYSTWO WISŁA DLA WIOŚLARZY – 17 pkt
24.UKS ATENY WAŁCZ – 17 pkt
26.KTW KALISZ – 10 pkt
27.UKS MILENIUM WROCŁAW – 8 pkt
28.AZS UW WARSZAWA – 7 pkt
28.WTW WŁOCŁAWEK – 7 pkt
30.BKW BYDGOSZCZ – 6 pkt
30.KSWIR PEGAZ WROCŁAW – 6 pkt