Dwójka podwójna kobiet w finale ,,A”

IMG_7325

W czwartek i piątek rozegrane zostały wyścigi półfinałowe. Dwie osady z wioślarzami LOTTO-Bydgostia rywalizowały w wyścigach półfinałowych. Dwójka podwójna – Natalia Madaj i Magdalena Fularczyk-Kozłowska zajęła II miejsce i awansowała do finału ,,A”. 1.Grecja – 6:51.85, 2.Polska – 6:52.34, 3.Niemcy – 6:53.70, 4.Białoruś – 6:58.22, 5.Australia – 6:59.05, 6.Czechy – 7:06.92. Czwórka podwójna z Dariuszem Radoszem uplasowała się na VI miejscu i będzie rywalizować w finale ,,B”. 1.Niemcy – 5:47.29, 2.Estonia – 5:49.27, 3.Wielka Brytania – 5:49,.46, 4.Nowa Zelandia – 6:49.66, 5.Kanada – 5:49.99, 6.Polska – 5:50.39. Dwójka podwójna zapewniła sobie kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janerio, natomiast czwórka podwójna aby ją uzyskać musi zająć w finale ,,B” (miejsca 7-12) pierwszą lub drugą lokatę. Wyniki dostępne na stronie FISA

Wyniki czwartek i piątek:
Osady w których startują wioślarki i wioślarze LOTTO-Bydgostia:

Półfinał – dwójka podwójna kobiet
1.Grecja – 6:51.85, 2.Polska – 6:52.34, 3.Niemcy – 6:53.70, 4.Białoruś – 6:58.22, 5.Australia – 6:59.05, 6.Czechy – 7:06.92
Grecja, Polska i Niemcy – awans do finału ,,A”

Dwójka podwójna kobiet – finał ,,A” miejsca 1-6 (06.09.br. godz. 13.15)
Magdalena Fularczyk-Kozłowska (LOTTO-Bydgostia) – trener Michał Kozłowski
Natalia Madaj (LOTTO-Bydgostia) – trener Michał Kozłowski
Trener osady w reprezentacji: Marcin Witkowski

czwórka podwójna kobiet – finał ,,A” miejsca 1-6 (05.09.br. godz. 14.30)
Joanna Leszczyńska (Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie)
Monika Ciaciuch (LOTTO-Bydgostia) – trener Michał Kozłowski
Maria Springwald (AZS AWF Kraków)
Agnieszka Kobus (AZS AWF Warszawa)
Trenerzy osady w reprezentacji: Marcin Witkowski i Michał Kozłowski

Półfinał – czwórka podwójna mężczyzn
1.Niemcy – 5:47.29, 2.Estonia – 5:49.27, 3.Wielka Brytania – 5:49,.46, 4.Nowa Zelandia – 6:49.66, 5.Kanada – 5:49.99, 6.Polska – 5:50.39
Niemcy, Estonia i Wielka Brytania – awans do finału ,,A”

Osada zajęła VI miejsce w wyścigu półfinałowym.
czwórka podwójna mężczyzn – finał ,,B” miejsca 7-12 (05.09br. godz. 13.00)
Mirosław Ziętarski (AZS UMK Energa Toruń)
Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk)
Dariusz Radosz (LOTTO-Bydgostia) – trener Bartłomiej Pawełczak
Wiktor Chabel (Tryton Poznań)
Trener osady w reprezentacji: Aleksander Wojciechowski

ósemka ze sternikiem mężczyzn – finał ,,B” miejsca 7-12
Piotr Juszczak (CWZS Zawisza Bydgoszcz)
Michał Szpakowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz)
Krystian Aranowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz)
Marcin Brzeziński (Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie)
Mikołaj Burda (LOTTO-Bydgostia) – trener Marian Drażdżewski
Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz)
Zbigniew Schodowski (AZS AWF Gorzów Wlkp.)
Robert Fuchs (AZS UMK Energa Toruń)
sternik Daniel Trojanowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz)
Trenerzy osady w reprezentacji: Wojciech Jankowski i Jerzy Broniec

Osada wygrała wyścig półfinałowy C/D (miejsca 13-24)
Jedynka kobiet kategorii lekkiej – finał ,,C” (miejsca 13-18)
Martyna Mikołajczak (LOTTO-Bydgostia) – trener Michał Kozłowski
Trener osady w reprezentacji: Przemysław Abrahamczyk

Osada uplasowała się na IV miejscu w wyścigu półfinałowym C/D (miejsca 13-24)
dwójka bez sternika mężczyzn – finał ,,D” (miejsca 19-24)
Konrad Wojewodzic (Wisła Grudziądz)
Piotr Hojka (LOTTO-Bydgostia) – trener Marian Drażdżewski
Trener osady w reprezentacji: Wojciech Jankowski

czwórka bez sternika mężczyzn kategorii lekkiej – osada nie wystartowała w wyścigu półfinałowym C/D (miejsca 13-24)
Miłosz Bernatajtys (LOTTO-Bydgostia) – trener Marian Drażdżewski
Rafał Serwiak (AZS AWFiS Gdańsk)
Łukasz Siemion (LOTTO-Bydgostia) – trener Bartłomiej Pawełczak
Mariusz Stańczuk (AZS AWF Warszawa)
Trener osady w reprezentacji: Bartłomiej Pawełczak