III. edycja Wioślarskiej Ligi Czwórek – wyniki

Wioślarska Liga Czwórek - 3 edycja

W dniu 4 czerwca br. odbyła się trzecia edycja „Wioślarskiej Ligi Czwórek” w ramach akcji „Wioślarskie Wtorki”. W kilku konkurencjach osady wypracowały już dużą przewagę m.in. w konkurencji czwórek podwójnych ze sternikiem młodzików, czwórek podwójnych ze sterniczką juniorów młodszych, a w biegu z okazji Jubileuszu 85-lecia działalności LOTTO-Bydgostia w konkurencji czwórek ze sternikiem juniorów zwycięstwo zapewniła sobie osada Bydgoskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Ostatnia edycja 18 czerwca!

konkurencja czwórek podwójnych ze sterniczką młodziczek:

1 miejsce: LOTTO-Bydgostia (Roksana Żurek, Julia Nowak, Wiktoria Misiołek, Klaudia Szymańska, sternik Tamara Szymonowicz)

2 miejsce: BKW2 (Joanna Kocikowska, Zuzanna Maćkowska, Aleksandra Czubek, Anna Dojczman, sternik Aleksandra Kaczmarek, trener Grzegorz Jankowski)

3 miejsce: BKW1 (Kinga Winnicka, Wiktoria Nowak, Patrycja Skolmowska, Monika Michalska, sternik Natalia Michalska, trener Grzegorz Jankowski)

4 miejsce: BTW (Joanna Karolewicz, Julia Iwicka, Wiktoria Bartoszyńska, Katarzyna Jankowska, sternik Magdalena Florek, trener Marcin Michalski)

Punktacja Ligowa czwórek podwójnych ze sterniczką młodziczek po trzeciej edycji:
1. Bydgoski Klub Wioślarek 2 – 4+3+3=10 pkt
1. LOTTO-Bydgostia – 2+4+4=10 pkt
3. Bydgoski Klub Wioślarek 1 – 3+2+2=7 pkt
4. Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie – 1+1+1=3 pkt

konkurencja czwórek podwójnych ze sternikiem młodzików:

1 miejsce: LOTTO-Bydgostia 1 (Jarosław Płotka, Jędrzej Skierecki, Kacper Arent, Piotr Dziewieczyński, sternik Krystian Orszt, trener Tomasz Czubak)

2 miejsce: LOTTO-Bydgostia 2 (Filip Nowicki, Mateusz Kaliński, Jacek Kowalczyk, Sebastian Kobyliński, sternik Michał Siewert, trner Tomasz Czubak)

3 miejsce: BTW (Krystian Dankowski, Michał Januszewski, Wojciech Szwarc, Mateusz Jabłoński, sternik Dawid Gieleciński, trener Tomasz Zaporski)

4 miejsce: Zawisza (Patryk Hałas, Bartosz Palmowski, Dominik Wachowiak, Szymon Gil-Pilarski, sternik Mateusz Koss, trener Tomasz Ciechanowski)

Punktacja Ligowa czwórek podwójnych ze sternikiem młodzików po trzeciej edycji:
1. LOTTO-Bydgostia 1 – 4+4+4=12 pkt
2. LOTTO-Bydgostia 2 – 2+3+3=8 pkt
3. Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie – 3+1+2=6 pkt
4. Zawisza Bydgoszcz – 1+2+1=4 pkt

konkurencja czwórek podwójnych ze sterniczką juniorek młodszych:

1 miejsce: LOTTO-Bydgostia 2 (Katarzyna Barlik, Izabela Gałek, Klaudia Głowacka, Anna Kaczmarska, sternik Inga Bartz, trener Daniel Bernatajtys)

2 miejsce: LOTTO-Bydgostia 1 (Patrycja Wojtkowiak, Agata Borucka, Wiktoria Łukasiewicz, Agnieszka Sikorska, sternik Weronika Andrzejewska, trener Aneta Bełka-Siemion)

3 miejsce: BKW 1 – (Monika Terczyńska, Aleksandra Grzonka, Marta Kłos, Kamila Chodzińska, sternik Nicole Sobiech, trener Michał Plewiński)

4 miejsce: BKW 2 (Sara Wiączkowska, Sylwia Torzecka, Wiktoria Szyman, Wiktoria Gmińska, sternik Aleksandra Kaczmarek, trener Grzegorz Jankowski)

Punktacja Ligowa czwórek podwójnych ze sterniczką juniorek młodszych po trzeciej edycji:
1. LOTTO-Bydgostia 1 – 4+4+3=11 pkt
2. LOTTO-Bydgostia 2 – 3+1+4=8 pkt
3. Bydgoski Klub Wioślarek 1 – 2+3+2=7 pkt
4. Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie – 1+2=3 pkt
5. Bydgoski Klub Wioślarek 2 – 1=1 pkt

konkurencja czwórek podwójnych ze sternikiem juniorów młodszych:

1 miejsce: BTW2 (Nikodem Jabłoński, Maciej Waligóra, Marcin Miodowski, Filip Staszak, sternik Michał Zabdyr, trener Marcin Badziągowski)

2 miejsce: BTW1 (Adrian Zabrocki, Bogusz Michalczyk, Dawid Strzałkowski, Filip Krug, sternik Hubert Maćkiewicz, trener Tomasz Zaporski)

3 miejsce: LOTTO-Bydgostia (Dominik Gasiul, Mikołaj Ewertowski, Patryk Olesiński, Radosław Trzewiński, sternik Dominika Aleksandrowicz, trener Daniel Bernatajtys)

4 miejsce: Zawisza (Dawid Kowalski, Mateusz Złotucha, Sebastian Szalaty, Michał Dąbrowski, sternik Sebastian Wojtasik, trener Tomasz Ciechanowski)

Punktacja Ligowa czwórek podwójnych ze sterniczką juniorów młodszych po trzeciej edycji:
1. Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie 2 – 4+4+4=12 pkt
2. LOTTO-Bydgostia – 3+3+2=8 pkt
3. Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie 1 – 2+2+3=7 pkt
4. Zawisza Bydgoszcz – 1+1+1=3 pkt

Wyścig z okazji Jubileuszu 85-lecia działalności LOTTO-Bydgostia
konkurencja czwórek ze sternikiem juniorów:

Zawisza (Filip Adrych, Karol Klinger, Mateusz Kraska, Tomasz Zmudziejewski, sternik Damian Paprocki, trener Andrzej Naglewicz) – 0 pkt.
BTW (Bartosz Modrzyński, Jakub Jankowski, Miłosz Pięta, Olaf Malinowski, sternik Jan Olencki, trener Marcin Badziągowski) – 4 pkt.

stan rywalizacji:
1. BTW – 8 pkt.
2. Zawisza – 0 pkt.
3. LOTTO-Bydgostia – 0 pkt.

w ostatniej edycji będą rywalizowały LOTTO-Bydgostia i Zawisza (4 wyścigi)