IV. edycja Wioślarskiej Ligi Czwórek – wyniki

Wioślarska Liga Czwórek - 3 edycja

W dniu 18 czerwca br. odbyła się czwarta, finałowa edycja „Wioślarskiej Ligi Czwórek” w ramach akcji „Wioślarskie Wtorki”. Emocji było wiele, a wspaniała pogoda sprawiła, że wielu mieszkańców Bydgoszczy przystanęło nad Brdą i oglądało zmagania młodych wioślarek i wioślarzy. Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację „Wioślarskiej Ligi Czwórek” serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne, tym razem już jesienne „Wioślarskie Wtorki”.
Podsumowanie Ligi, wręczenie medali odbędzie się 21 czerwca br. o godz. 18.00 na Wyspie Młyńskiej podczas VI. Bydgoskiego Festiwalu Wodnego „Ster na Bydgoszcz” .

konkurencja czwórek podwójnych ze sterniczką młodziczek:

1 miejsce: BKW2 (Joanna Kocikowska, Zuzanna Maćkowska, Aleksandra Czubek, Wiktoria Nowak, sternik Aleksandra Kaczmarek, trener Grzegorz Jankowski)

2 miejsce: BKW1 (Kinga Winnicka, Anna Dojczman, Patrycja Skolmowska, Monika Michalska, sternik Natalia Michalska, trener Grzegorz Jankowski)

3 miejsce: LOTTO-Bydgostia (Roksana Żurek, Julia Nowak, Wiktoria Misiołek, Klaudia Szymańska, sternik Tamara Szymonowicz, trener Tomasz Czubak)

Punktacja Ligowa czwórek podwójnych ze sterniczką młodziczek:
1. Bydgoski Klub Wioślarek 2 – 4+3+3+4=14 pkt
2. LOTTO-Bydgostia – 2+4+4+2=12 pkt
3. Bydgoski Klub Wioślarek 1 – 3+2+2+3=10 pkt
4. Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie – 1+1+1=3 pkt

konkurencja czwórek podwójnych ze sternikiem młodzików:

1 miejsce: LOTTO-Bydgostia 2 (Filip Nowicki, Mateusz Kaliński, Jacek Kowalczyk, Sebastian Kobyliński, sternik Michał Siewert, trener Tomasz Czubak)

2 miejsce: LOTTO-Bydgostia 1 (Jarosław Płotka, Jędrzej Skierecki, Kacper Arent, Piotr Dziewieczyński, sternik Krystian Orszt, trener Tomasz Czubak)

3 miejsce: BTW (Michał Zabdyr, Wojciech Szwarc, Fabian Czarkowski, Karol Stupczyński, sternik Patryk Warda, trener Tomasz Zaporski)

4 miejsce: Zawisza (Patryk Hałas, Bartosz Palmowski, Dominik Wachowiak, Szymon Gil-Pilarski, sternik Damian Paprocki, trener Tomasz Ciechanowski)

Punktacja Ligowa czwórek podwójnych ze sternikiem młodzików:
1. LOTTO-Bydgostia 1 – 4+4+4+3=15 pkt
2. LOTTO-Bydgostia 2 – 2+3+3+4=12 pkt
3. Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie – 3+1+2+2=8 pkt
4. Zawisza Bydgoszcz – 1+2+1+1=5 pkt

konkurencja czwórek podwójnych ze sterniczką juniorek młodszych:

1 miejsce: LOTTO-Bydgostia 2 (Katarzyna Barlik, Izabela Gałek, Klaudia Głowacka, Anna Kaczmarska, sternik Inga Bartz, trener Daniel Bernatajtys)

2 miejsce: LOTTO-Bydgostia 1 (Patrycja Wojtkowiak, Ewa Gałek, Julia Szwesta, Karolina Knowska, sternik Weronika Andrzejewska, trener Aneta Bełka-Siemion)

3 miejsce: BKW 1 – (Monika Terczyńska, Aleksandra Grzonka, Marta Kłos, Wiktoria Gmińska, sternik Aleksandra Kaczmarek, trener Michał Plewiński)

4 miejsce: BKW 2 (Sara Wiączkowska, Nicole Sobiech, Sylwia Torzecka, Wiktoria Szyman, sternik Natalia Michalska, trener Grzegorz Jankowski)

Punktacja Ligowa czwórek podwójnych ze sterniczką juniorek młodszych:
1. LOTTO-Bydgostia 1 – 4+4+3+3=14 pkt
2. LOTTO-Bydgostia 2 – 3+1+4+4=12 pkt
3. Bydgoski Klub Wioślarek 1 – 2+3+2+2=9 pkt
4. Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie – 1+2=3 pkt
5. Bydgoski Klub Wioślarek 2 – 1+1=2 pkt

konkurencja czwórek podwójnych ze sternikiem juniorów młodszych:

1 miejsce: BTW2 (Nikodem Jabłoński, Maciej Waligóra, Marcin Miodowski, Adrian Zabrocki, sternik Dawid Gelecińśki, trener Marcin Badziągowski)

2 miejsce: LOTTO-Bydgostia (Dominik Gasiul, Patryk Olesiński, Filip Żuchowski, Jędrzej Paliszewski, sternik Dominika Aleksandrowicz, trener Daniel Bernatajtys)

3 miejsce: BTW1 (Dawid Strzałkowski, Wojciech Szwarc, Michał Zabdyr, Filip Krug, sternik Patryk Warda, trener Tomasz Zaporski)

4 miejsce: Zawisza (Dawid Kowalski, Mateusz Złotucha, Sebastian Szalaty, Michał Dąbrowski, sternik Sebastian Wojtasik, trener Tomasz Ciechanowski)

Punktacja Ligowa czwórek podwójnych ze sterniczką juniorów młodszych:
1. Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie 2 – 4+4+4+4=16 pkt
2. LOTTO-Bydgostia – 3+3+2+3=11 pkt
3. Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie 1 – 2+2+3+2=9 pkt
4. Zawisza Bydgoszcz – 1+1+1+1=4 pkt

Wyścig z okazji Jubileuszu 85-lecia działalności LOTTO-Bydgostia oraz 85-lecia zdobycia pierwszego medalu olimpijskiego dla Polski przez osadę Bydgoskiego Towarzystwa Wioślarskiego

LOTTO-Bydgostia (Remigiusz Kubacki, Igor Woytynowski, Patryk Pietryszyn, Krzysztof Soroczyński, sternik Zuzanna Dreier, trener Rafał Dziekoński) – 4 pkt.
Zawisza (Filip Adrych, Karol Klinger, Mateusz Kraska, Tomasz Zmudziejewski, sternik Damian Paprocki, trener Andrzej Naglewicz) – 0 pkt.

punktacja końcowa:
1 miejsce: BTW – 8 pkt.
2 miejsce: LOTTO-Bydgostia – 4 pkt.
3 miejsce: Zawisza – 0 pkt.