LOTTO-Bydgostia najlepsza w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

OOM2017

W dniu 30 lipca 2017 odbyły się w Kruszwicy finały XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Wioślarki i wioślarze LOTTO-Bydgostia zdobyli 11 medali, w tym 4 złote, 3 srebrny i 4 brązowe. LOTTO-Bydgostia odniosła zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej uzyskując 101 pkt, przed Posnania-RBW – 75 pkt, AZS AWF Gorzów Wlkp – 39 pkt, AZS UMK Energa Toruń – 38,8 pkt, PTW SMS Płock – 34 pkt, WTW Warszawa – 28 pkt. Trenerami wioślarek i wioślarzy są Rafał Dziekoński i Waldemar Nowakowski. [foto z regat]

Medaliści LOTTO-Bydgostia:

Jedynka juniorów młodszych – złoty medal
Dawid Frącz-Zakrzewski
Trenerzy Rafał Dziekoński i Waldemar Nowakowski

Czwórka podwójna ze sternikiem juniorów młodszych – złoty medal
Dominik Tataruch, Patryk Rak, Piotr Witulski, Wiktor Wróbel, sternik Marcelina Michniacka
Trenerzy Rafał Dziekoński i Waldemar Nowakowski

Czwórka podwójna ze sternikiem juniorek młodszych – złoty medal
Julia Wróbel, Aleksandra Tucholska, Agata Bentlejewska, Wiktoria Szopińska, sternik Zuzanna Kononowicz
Trenerzy Waldemar Nowakowski i Rafał Dziekoński

Ósemka juniorów młodszych – złoty medal
Bartosz Gamszej, Patryk Drzewiecki, Piotr Witulski, Wiktor Wróbel, Patryk Rak, Bartosz Ałaszewski, Dominik Tataruch, Gracja Bujanowski, sternik Zuzanna Kononowicz
Trenerzy Rafał Dziekoński i Waldemar Nowakowski

Dwójka bez sternika juniorów – srebrny medal
Bartosz Gamszej, Patryk Drzewiecki
Trenerzy Rafał Dziekoński i Waldemar Nowakowski

Dwójka podwójna juniorek – srebrny medal
Beata Szymańska, Maja Gipp
Trenerzy Rafał Dziekoński i Waldemar Nowakowski

Czwórka podwójna bez sternika juniorek młodszych – srebrny medal
Dawid Małolepszy, Jarosław Adam, Kajetan Szewczyk, Daniel Szostak
Trenerzy Waldemar Nowakowski i Rafał Dziekoński

Jedynka juniorek młodszych – brązowy medal
Maja Gipp
Trenerzy Rafał Dziekoński i Waldemar Nowakowski

Dwójka bez sternika juniorek młodszych – brązowy medal
Emilia Zbielska, Sandra Błochowiak
Trenerzy Rafał Dziekoński i Waldemar Nowakowski

Czwórka podwójna bez sternika juniorek młodszych – brązowy medal
Patrycja Chojnicka, Julia Wróbel, Beata Szymańska, Wiktoria Szopińska
Trenerzy Rafał Dziekoński i Waldemar Nowakowski

Ósemka juniorek młodszych – brązowy medal
Kornelia Skopowska, Marcelina Michniacka, Paulina Polasik, Aleksandra Tucholska, Agata Bentlejewska, Maria Nalewajk, Aleksandra Ciarka, Kornelia Semrau, sternik Zuzanna Kononowicz
Trenerzy Waldemar Nowakowski i Rafał Dziekoński

DOROBEK MEDALOWY
Złoto – 4
Srebrne – 3
Brązowe – 4
RAZEM – 11

Punktacja drużynowa XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Kruszwica, 27-30.07.2017 r.

1.LOTTO-Bydgostia – 101 pkt,
2.KS Posnania-RBW – 75 pkt
3.AZS AWF Gorzów Wlkp.– 39 pkt
4.AZS UMK Energa Toruń – 38,8 pkt
5.PTW SMS Płock – 34 pkt
6.WTW Warszawa – 28 pkt
7.KSWiR Pegaz Wrocław – 27 pkt
8.Wisła Grudziądz – 26 pkt
9.KTW Klisz – 21 pkt
10.BTW Bydgoszcz –18
10.BKW Bydgoszcz – 18 pkt
12.AZS AWFiS Gdańsk – 17 pkt
12.AZS Szczecin – 17 pkt
12.UKS Ateny Wałcz – 17 pkt
15.Gopło Kruszwica – 16 pkt
16.UKS 93 Kraków – 15 pkt
17.Wir Iława – 13 pkt
17.AZS AWF Poznań – 13 pkt
17.Zawisza Bydgoszcz – 13 pkt
17.MKS Dwójka Warszawa – 13 pkt
21.UKS Szóstka Gdańsk – 10 pkt
21.UKS Millenium Wrocław – 10 pkt
21.WTW Włocławek – 10 pkt
24.Sokół Ostróda – 5,2 pkt
25.Tryton Poznań – 5 pkt
26.MOS Ełk – 4 pkt
27.AZS AWF Kraków – 3 pkt
27.Drakkar Gdańsk – 3 pkt
29.KW04 Poznań – 1 pkt
29.AZS Wratislavia Wrocław – 1 pkt
29.Polonia Poznań – 1 pkt