LOTTO-Bydgostia po raz 21 z rzędu, a 25 raz w historii Drużynowym Mistrzem Polski

IMG_4647

W dniu 05.10.2013r. odbyły się w Warszawie Długodystansowe Mistrzostwa Polski. Na ostatnich regatach zaliczanych do punktacji Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich o Drużynowe Mistrzostwo Polski wioślarki i wioślarze LOTTO-Bydgostia zdobyli 15 medali, z tego 4 złote, 6 srebrnych i 5 brązowych.
Wioślarki i wioślarze LOTTO-Bydgostia zdobyli na Mistrzostwach Polski w bieżącym sezonie 82 medale, w tym: 33 złote, 25 srebrnych i 24 brązowe.foto z Długodystansowych MP
Klasyfikacja końcowa o Drużynowe Mistrzostwo Polski w sezonie 2013.
(czołowa dziesiątka)
1. LOTTO-Bydgostia – 1913 pkt
2. AZS AWF Gdańsk – 685 pkt
3. WTW Warszawa – 663 pkt
4. AZS AWF Kraków – 577 pkt
5. BTW Bydgoszcz – 562 pkt
6. AZS Energa Toruń – 490 pkt
7. Posnania-RBW Poznań – 396 pkt
8. PTW Płock – 379 pkt.
9. Wisła Grudziądz – 378 pkt.
10. AZS AWF Warszawa – 357 pkt

sukcesy sportowe LOTTO-Bydgostia

Po raz czwarty (sezony: 2010, 2011, 2012, 2013) w 85 – letniej historii wioślarki i wioślarze LOTTO-Bydgostii, wygrali wszystkie regaty o Mistrzostwo Polski we wszystkich zawodach zaliczanych do punktacji Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich o Drużynowe Mistrzostwo Polski:
- Międzynarodowe Mistrzostwa Polski na Ergometrze Wioślarskim,
- Mistrzostwa Polski Seniorów,
- Młodzieżowe Mistrzostwa Polski,
- Mistrzostwa Polski Juniorów,
- Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych,
- Regaty Młodzików o Puchar Prezesa PZTW,
- Długodystansowe Mistrzostwa Polski.

Wioślarki i wioślarze LOTTO-Bydgostia zdobyli na Mistrzostwach Polski w bieżącym sezonie 82 medale, w tym: 33 złote, 25 srebrnych i  24 brązowe.

Dorobek medalowy wioślarek i wioślarzy LOTTO-Bydgostia na Długodystansowych Mistrzostwach Polski:

jedynka mężczyzn – złoty medal
Mindaugas Griskonis
trener: Marian Drażdżewski

jedynka kobiet – złoty medal
Donata Vistartaite
Trener: Michał Kozłowski

jedynka mężczyzn kategorii lekkiej- złoty medal
Łukasz Zub
trener: Tomasz Strychalski

czwórka podwójna juniorek – złoty medal
Zuzanna Dreier, Klaudia Jedynak, Weronika Odejewska, Sandra Wielgosz
trener: Rafał Dziekoński

dwójka bez sternika kobiet – srebrny medal
Joanna Dittmann, Lina Salltyte
trener: Michał Kozłowski

jedynka kobiet – srebrny medal
Monika Ciaciuch
trener: Michał Kozłowski

jedynka mężczyzn kategorii lekkiej – srebrny medal
Łukasz Siemion
trener: Bartłomiej Pawełczak

dwójka bez sternika seniorów – srebrny medal
Ryszard Ablewski, Saulius Ritter,
trenerzy: Marian Drażdżewski i Tomasz Strychalski

czwórka podwójna juniorów – srebrny medal
Jakub Dominiczak, Marcin Pawłowski, Kacper Piwański, Krzysztof Zywert
trenerzy: Rafał Dziekoński i Waldemar Nowakowski

dwójka bez sternika juniorów kategorii lekkiej – srebrny medal
Piotr Foksiński, Tomasz Wiśniewski,
trener Waldemar Nowakowski

jedynka kobiet kategorii lekkiej – brązowy medal
Martyna Mikołajczak
trener: Michał Kozłowski

jedynka mężczyzn kategorii lekkiej – brązowy medal
Miłosz Bernatajtys
trener: Marian Drażdzewski

jedynka juniorek – brązowy medal
Ewa Gałek
trener: Aneta Bełka-Siemion

Dwójka ze sternikiem juniorów – brązowy medal
Patryk Pietryszyn, Igor Woytynowski, sternik Michał Siewert
trenerzy: Rafał Dziekoński, Tomasz Strychalski, Tomasz Czubak

dwójka bez sternika juniorów – brązowy medal
Remigiusz Kubacki, Krzysztof Soroczyński
trener: Waldemar Nowakowski

Punktacja drużynowa Długodystansowych Mistrzostw Polski, Warszawa, 05.10.2013r.

1.LOTTO-Bydgostia – 361 pkt
2.Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie – 185 pkt
3.AZS AWFiS Gdańsk – 163 pkt
4.AZS UMK Energa Toruń – 124 pkt
5.AZS AWF Kraków – 90 pkt
6.Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie – 86 pkt
7.Wisła Grudziądz – 81 pkt
8.Płockie Towarzystwo Wioślarskie – 59 pkt
9.AZS AWF Warszawa – 57 pkt
10.Unia Tczew – 45 pkt
11.Dwójka Warszawa – 32 pkt
12.Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie – 31 pkt
13.AZS Szczecin – 27 pkt
14.Klub Wioślarski z roku 1904 Poznań – 25 pkt
15.UKS Ateny Wałcz – 23 pkt
16.Budowlani Toruń – 19 pkt
17.AZS AWF Gorzów Wlkp. – 16 pkt
17.Wir Iława – 16 pkt
17.MOS Ełk – 16 pkt
20.Drakkar Gdańsk – 15 pkt
21.AZS Politechnika Wrocław – 12 pkt
21.Tryton Poznań – 12 pkt
21.Gedania Gdańsk – 12 pkt
24.UKS Milenium Wrocław – 10 pkt
24.Pegaz Wrocław – 10 pkt
24.Zawisza Bydgoszcz – 10 pkt