Mikołaj Burda i Ryszard Ablewski wicemistrzami Europy

M8POL

Wioślarze reprezentacji Polski wywalczyli wicemistrzostwo Europy w ósemce. Osada płynęła w składzie: Mikołaj Burda (LOTTO-Bydgostia), Zbigniew Schodowski (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Marcin Brzeziński (WTW Warszawa), Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz), Robert Fuchs (AZS UMK Energa Toruń), Michał Szpakowski (Zawisza Bydgoszcz), Ryszard Ablewski (LOTTO-Bydgostia), Bartosz Modrzyński (BTW Bydgoszcz), Daniel Trojanowski (Zawisza Bydgoszcz). Wyniki finału ,,A”: 1.Niemcy – 5:28,03, 2.Polska – 5:30,91, 3.Holandia – 5:31,05, 4.Rosja – 5:32,28, 5.Wielka Brytania – 5:34,29, 6.Rumunia – 5:36,75. Wioślarze LOTTO-Bydgostia w osadach reprezentacji Polski wywalczyli na mistrzostwach Europy w Racicach 4 medale, w tym złoty i 3 srebrne.

Wyniki reprezentacji Polski w których startowali wioślarze LOTTO-Bydgostii:

dwójka podwójna kobiet wagi lekkiej – złoty medal
Mikołajczak Martyna (LOTTO-Bydgostia) – trener klubowy Michał Kozłowski
Weronika Deresz (WTW Warszawa)
Trener osady Przemysław Abrahamczyk

czwórka bez sterniczki kobiet – srebrny medal
Anna Wierzbowska (LOTTO-Bydgostia) – trener klubowy Michał Kozłowski
Maria Wierzbowska (LOTTO-Bydgostia) – trener klubowy Michał Kozłowski
Monika Ciaciuch (LOTTO-Bydgostia) – trener klubowy Michał Kozłowski
Joanna Dittmann (LOTTO-Bydgostia) – trener klubowy Michał Kozłowski
Trener osady Jakub Urban

czwórka podwójna mężczyzn – srebrny medal
Dominik Czaja (AZS AWF Warszawa)
Dariusz Radosz (LOTTO-Bydgostia) – trener klubowy Bartłomiej Pawełczak
Adam Wicenciak (KW04 Poznań)
Wiktor Chabel (KS Posnania)
Trener osady Aleksander Wojciechowski

ósemka mężczyzn – srebrny medal
Mikołaj Burda (LOTTO-Bydgostia) – trener klubowy Marian Drażdżewski
Zbigniew Schodowski (AZS AWF Gorzów Wlkp.)
Marcin Brzeziński (WTW Warszawa)
Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz)
Robert Fuchs (AZS UMK Energa Toruń)
Michał Szpakowski (Zawisza Bydgoszcz)
Ryszard Ablewski (LOTTO-Bydgostia) – trener klubowy Marian Drażdżewski
Bartosz Modrzyński (BTW Bydgoszcz)
Daniel Trojanowski (Zawisza Bydgoszcz)
Trener osady Giuseppe de Capua

Dwójka podwójna w składzie Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk) i Mirosław Ziętarski (AZS UMK Energa Toruń) wywalczyła srebrny medal.

Reprezentacja Polski wywalczyła na mistrzostwach Europy w Racicach 5 medali, w tym złoty i 4 srebrne.