Mistrzostwa Europy w Polsce

logo ec rowing 2014

Siedmioro wioślarzy LOTTO-Bydgostia wystartuje w Mistrzostwach Europy, które w dniach 29.05-31.05 br. rozegrane zostaną w Poznaniu. Na Torze Regatowym Malta rywalizować będzie ponad 800 zawodników z 33 krajów. Do reprezentacji Polski na zawody zakwalifikowali się: Natalia Madaj i Magdalena Fularczyk-Kozłowska w dwójce podwójnej, Monika Ciaciuch w czwórce podwójnej, Dariusz Radosz w czwórce podwójnej, Miłosz Bernatajtys w czwórce bez sternika kategorii lekkiej, Piotr Hojka w czwórce bez sternika oraz Mikołaj Burda w ósemce.

Kobiety
dwójka podwójna
Magdalena Fularczyk-Kozłowska (LOTTO-Bydgostia) – trener klubowy Michał Kozłowski
Natalia Madaj (LOTTO-Bydgostia) – trener klubowy Michał Kozłowski
trener osady: Marcin Witkowski

czwórka podwójna
Joanna Leszczyńska (Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie)
Monika Ciaciuch (LOTTO-Bydgostia) – trener klubowy Michał Kozłowski
Maria Springwald (AZS AWF Kraków)
Agnieszka Kobus (AZS AWF Warszawa)
trener osady: Marcin Witkowski

Mężczyźni:
czwórka podwójna
Mirosław Ziętarski (AZS UMK Energa Toruń)
Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk)
Dariusz Radosz (LOTTO-Bydgostia) – trener klubowy Bartłomiej Pawełczak
Wiktor Chabel (KS Posnania)
trener osady: Aleksander Wojciechowski

czwórka bez sternika kategorii lekkiej
Miłosz Bernatajtys (LOTTO-Bydgostia) – trener klubowy Marian Drażdżewski
Rafał Serwiak (AZS AWFiS Gdańsk)
Dawid Kamiński (AZS AWFiS Gdańsk)
Mateusz Drab (AZS AWF Gorzów Wlkp.)
trener osady: Piotr Buliński

czwórka bez sternika
Konrad Wojewodzic (Wisła Grudziądz)
Damian Rosolski (AZS AWF Gorzów Wlkp.)
Rafał Hejmej (CWZS Zawisza Bydgoszcz)
Piotr Hojka (LOTTO-Bydgostia) – trener klubowy Marian Drażdżewski
trenerzy osady: Wojciech Jankowski i Jerzy Broniec

ósemka ze sternikiem
Piotr Juszczak (CWZS Zawisza Bydgoszcz)
Michał Szpakowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz)
Krystian Aranowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz)
Marcin Brzeziński (Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie)
Mikołaj Burda (LOTTO-Bydgostia) – trener klubowy Marian Drażdżewski
Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz)
Zbigniew Schodowski (AZS AWF Gorzów Wlkp.)
Robert Fuchs (AZS UMK Energa Toruń)
sternik Daniel Trojanowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz)
trenerzy osady: Wojciech Jankowski i Jerzy Broniec