Mistrzostwa Świata Seniorów 2015 – Aiguebelette, Francja

MŚ.2015rok

Dziewięcioro wioślarzy LOTTO-Bydgostia wystartuje w mistrzostwach świata seniorów, które rozegrane zostaną od 30.08-06.09 br. w Aiguebelette. Wioślarki – Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj (dwójka podwójna), Monika Ciaciuch (czwórka podwójna), Martyna Mikołajczak (jedynka kategorii lekkiej), wioślarze – Dariusz Radosz (czwórka podwójna), Miłosz Bernatajtys i Łukasz Siemion (czwórka bez sternika kategorii lekkiej), Piotr Hojka (dwójka bez sternika) i Mikołaj Burda (ósemka). W składzie reprezentacji na najważniejsze regaty sezonu 2015 jest dwóch trenerów LOTTO-Bydgostia: Michał Kozłowski i Bartłomiej Pawełczak.

Osady w których wystartują wioślarki i wioślarze LOTTO-Bydgostia:

Dwójka podwójna kobiet
Magdalena Fularczyk-Kozłowska (LOTTO-Bydgostia) – trener Michał Kozłowski
Natalia Madaj (LOTTO-Bydgostia) – trener Michał Kozłowski
Trener osady w reprezentacji: Marcin Witkowski

czwórka podwójna kobiet
Joanna Leszczyńska (Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie)
Monika Ciaciuch (LOTTO-Bydgostia) – trener Michał Kozłowski
Maria Springwald (AZS AWF Kraków)
Agnieszka Kobus (AZS AWF Warszawa)
Trenerzy osady w reprezentacji: Marcin Witkowski i Michał Kozłowski

Jedynka kobiet kategorii lekkiej
Martyna Mikołajczak (LOTTO-Bydgostia) – trener Michał Kozłowski
Trener osady w reprezentacji: Przemysław Abrahamczyk

czwórka podwójna mężczyzn
Mirosław Ziętarski (AZS UMK Energa Toruń)
Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk)
Dariusz Radosz (LOTTO-Bydgostia) – trener Bartłomiej Pawełczak
Wiktor Chabel (Tryton Poznań)
Trener osady w reprezentacji: Aleksander Wojciechowski

dwójka bez sternika mężczyzn
Konrad Wojewodzic (Wisła Grudziądz)
Piotr Hojka (LOTTO-Bydgostia) – trener Marian Drażdżewski
Trener osady w reprezentacji: Wojciech Jankowski

czwórka bez sternika mężczyzn kategorii lekkiej
Miłosz Bernatajtys (LOTTO-Bydgostia) – trener Marian Drażdżewski
Rafał Serwiak (AZS AWFiS Gdańsk)
Łukasz Siemion (LOTTO-Bydgostia) – trener Bartłomiej Pawełczak
Mariusz Stańczuk (AZS AWF Warszawa)
Trener osady w reprezentacji: Bartłomiej Pawełczak

ósemka ze sternikiem mężczyzn
Piotr Juszczak (CWZS Zawisza Bydgoszcz)
Michał Szpakowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz)
Krystian Aranowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz)
Marcin Brzeziński (Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie)
Mikołaj Burda (LOTTO-Bydgostia) – trener Marian Drażdżewski
Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz)
Zbigniew Schodowski (AZS AWF Gorzów Wlkp.)
Robert Fuchs (AZS UMK Energa Toruń)
sternik Daniel Trojanowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz)
Trenerzy osady w reprezentacji: Wojciech Jankowski i Jerzy Broniec