Mistrzostwa Świata Seniorów – Amsterdam

MŚ2014.

Pięcioro wioślarzy LOTTO-Bydgostia wystartuje w mistrzostwach świata seniorów, które rozegrane zostaną od 24.08-31.08 br. w Amsterdamie. Wioślarki – Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj (dwójka podwójna), wioślarze – Dariusz Radosz (czwórka podwójna), Piotr Hojka (czwórka bez sternika) i Mikołaj Burda (ósemka) . Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj w tegorocznym sezonie wywalczyły mistrzostwo Europy w dwójce podwójnej oraz trzykrotnie zajmowały III miejsca na Pucharze Świata – w Sydney w czwórce podwójnej, a w Aiguebelette i Lucernie w dwójce podwójnej. foto

Najważniejsze osiągnięcia wioślarek i wioślarzy LOTTO-Bydgostia startujących na tegorocznych MŚ:
Magdalena Fularczyk-Kozłowska
- brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 roku,
- złota i dwukrotna brązowa medalistka mistrzostw świata,
- złota i trzykrotna srebrna medalistka mistrzostw Europy,

Natalia Madaj
- reprezentantka Polski na igrzyskach olimpijskich w Londynie w 2012 roku,
- brązowa medalistka mistrzostw świata,
- złota, czterokrotna srebrna i brązowa medalistka mistrzostw Europy,

Mikołaj Burda
- trzykrotny reprezentant Polski na igrzyskach olimpijskich w 2004, 2008 i 2012,
- trzykrotny złoty, trzykrotny srebrny i brązowy medalista mistrzostw Europy,

Piotr Hojka
- dwukrotny reprezentant Polski na igrzyskach olimpijskich w 2008 i 2012,
- trzykrotny złoty i trzykrotny srebrny medalista mistrzostw Europy,

Dariusz Radosz
- złoty medalista mistrzostw Europy,
- dwukrotny złoty medalista akademickich mistrzostw świata,

Składy osad:
dwójka podwójna (W2x)
Natalia Madaj (LOTTO-Bydgostia) – trener Michał Kozłowski
Magdalena Fularczyk-Kozłowska (LOTTO-Bydgostia) – trener Michał Kozłowski
trener osady: Marcin Witkowski, trener współpracujący Michał Kozłowski

czwórka podwójna (M4x)
Dariusz Radosz (LOTTO-Bydgostia) – trener Bartłomiej Pawełczak
Mirosław Ziętarski (AZS UMK Energa Toruń)
Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk)
Dawid Grabowski (KS Posnania)
trener osady: Aleksander Wojciechowski

czwórka bez sternika (M4-)
Damian Rosolski (AZS AWF Gorzów Wlkp.)
Konrad Wojewodzic (Wisła Grudziądz)
Piotr Hojka (LOTTO-Bydgostia) – trener Marian Drażdżewski
Rafał Hejmej (Zawisza Bydgoszcz)
trenerzy osady: Wojciech Jankowski i Jerzy Broniec

ósemka (M8+)
Mikołaj Burda (LOTTO-Bydgostia) – trener Marian Drażdżewski
Zbigniew Schodowski (AZS AWF Gorzów Wlkp.)
Marcin Brzeziński (Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie)
Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz)
Robert Fuchs (AZS UMK Energa Toruń)
Michał Szpakowski (Zawisza Bydgoszcz)
Krystian Aranowski (Zawisza Bydgoszcz)
Piotr Juszczak (Zawisza Bydgoszcz)
sternik Daniel Trojanowski (Zawisza Bydgoszcz)
trenerzy osady: Wojciech Jankowski i Jerzy Broniec

czwórka podwójna (W4x)
Joanna Leszczyńska (Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie)
Sylwia Lewandowska (Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie)
Maria Springwald (AZS AWF Kraków)
Agnieszka Kobus (AZS AWF Warszawa)
trener osady: Marcin Witkowski, trener współpracujący Michał Kozłowski

dwójka podwójna kategorii lekkiej (LW2x)
Joanna Dorociak (Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie)
Weronika Deresz (Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie)
trener: Przemysław Abrahamczyk