Monika Ciaciuch przed Joanną Dittmann

IMG_9308

Polski Związek Towarzystw Wioślarskich opublikował Rankingi o ,,Złote Wiosła” i ,,Srebrne Wiosła” na dzień 2 września br. Wśród kobiet na dwóch pierwszych miejscach są wioślarki LOTTO-Bydgostia: Monika Ciaciuch (137 pkt) i Joanna Dittmann (131 pkt) – w tegorocznym sezonie wywalczyły w czwórce podwójnej m.in. brązowy medal mistrzostw Europy, srebrny medal młodzieżowych mistrzostw świata, zwyciężyły w regatach w Ratzeburgu, wywalczyły tytuł mistrzyń Polski seniorek oraz zdobyły złoty medal na młodzieżowych mistrzostwach Polski.

„ZŁOTE WIOSŁA” – wioślarki i wioślarze kategorii młodzieżowej (19 – 22 lata)
„SREBRNE WIOSŁA” – wioślarki i wioślarze w kategorii juniorów (17 – 18 lat)

Złote Wiosła – kobiety
1. Ciaciuch Monika – LOTTO-Bydgostia – 137
2. Dittmann Joanna – LOTTO-Bydgostia – 131
3. Dorociak Joanna – WTW Warszawa – 106
4. Wieliczko Marta – Wisła Grudziądz – 77
5. Borkowska Ariana – Tryton Poznań – 75
6. Styła Julia – AZS AWF Kraków – 64
7. Płotecka Agnieszka – AZS UMK Energa Toruń – 62
8. Zillmann Katarzyna – AZS UMK Energa Toruń – 59
9. Budzyńska Aleksandra – AZS AWFiS Gdańsk – 54
10. Wydrych Paula – AZS AWF Warszawa – 53

Złote Wiosła – mężczyźni
1. Węgrzycki-Szymczyk Natan – AZS AWF Warszawa – 108
2. Biskup Mateusz – AZS AWFiS Gdańsk – 92
3. Kamiński Dawid – AZS AWFiS Gdańsk – 61
4. Zawojski Maciej – AZS AWF Warszawa – 56
5. Kuczkowski Szymon – AZS UMK Energa Toruń – 55
5. Leszczyński Karol – AZS UMK Energa Toruń – 55
7. Plewiński Damian – PTW Płock – 53
8. Pawłowski Marcin – LOTTO-Bydgostia – 52
9. Krajewski Łukasz – PTW Płock – 51
9. Salak Damian – PTW Płock – 51
10. Salak Damian – PTW Płock – 41

Srebrne Wiosła – juniorki
1. Smyrak Karolina – AZS AWF Kraków – 96
2. Pilch Katarzyna – AZS AWF Kraków – 94
3. Malinowska Katarzyna – Wisła Grudziądz – 62
3. Chmurak Agnieszka – UKS Ateny Wałcz – 62
5. Dziamara Adrianna – UKS Ateny Wałcz – 56
6. Zmelty Wioletta – AZS AWF Gorzów Wlkp. – 51
7. Świętek Magdalena – KW04 Poznań – 45
8. Ornowska Marta – AZS UMK Energa Toruń – 30
8. Ulatowska Monika – AZS UMK Energa Toruń – 30
10. Misiołek Agata – LOTTO Bydgostia – 29

Srebrne Wiosła – juniorzy
1. Świętek Mateusz – KW04 Poznań – 100
2. Rewers Damian – KW04 Poznań – 89
3. Janasik Jan – KW04 Poznań – 75
4. Jankowski Jakub – BTW Bydgoszcz – 74
5. Modrzyński Bartosz – BTW Bydgoszcz – 69
5. Przekopski Patryk – MOS Ełk – 69
7. Leszczyński Filip – Wisła Grudziądz – 63
8. Kamiński Kamil – PTW Płock – 54
8. Szczepański Piotr – PTW Płock – 54
10. Kranc Krzysztof – AZS UMK Energa Toruń – 52