Ósemka mężczyzn jedzie do Rio

Trzy osady z wioślarzami LOTTO-Bydgostia rywalizowały o awans na Igrzyska Olimpijskie w Rio. Kwalifikację do Rio wywalczyły ósemka mężczyzn i dwójka bez sternika kobiet. Ósemka w składzie z Mikołajem Burdą zajęła 2 miejsce i awansowała do Rio. Polska osada wyprzedziła Włochów o 0,36 sekundy. Anna i Maria Wierzbowskie w dwójce bez sternika zajęły 4 miejsce i również awansowały do Rio. Osada czwórki bez sternika kategorii lekkiej z Łukaszem Siemionen zajęła 3 miejsce w repasażu i nie awansowała do wyścigu finałowego. W rywalizacji udział wzięli sportowcy z 47 krajów. Wioślarki i Wioślarze na XXXI Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janerio będą rywalizować w dniach, 06-14.08.2016 roku. Polscy wioślarze wywalczyli osiem kwalifikacji: dwójka podwójna kobiet, dwójka bez sternika kobiet, dwójka podwójna kobiet kategorii lekkiej, czwórka podwójna kobiet, jedynka mężczyzn, dwójka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej, czwórka podwójna mężczyzn i ósemka mężczyzn. Siedmioro wioślarzy LOTTO-Bydgostia wywalczyło kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Rio.

dwójka bez sterniczki – 4 miejsce w wyścigu finałowym i awans na Igrzyska Olimpijskie w Rio (kwalifikowały się cztery najlepsze osady)

6.Argentyna – 7:26,51

ósemka – 2 miejsce w wyścigu finałowym, osada awansowała na Igrzyska Olimpijskie w Rio (kwalifikowały się dwie najlepsze osady)
Piotr Juszczak (CWZS Zawisza Bydgoszcz)
Mikołaj Burda (LOTTO-Bydgostia) – trener Marian Drażdżewski
Robert Fuchs (AZS UMK Energa Toruń)
Michał Szpakowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz)
Krystian Aranowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz)
Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz)
Marcin Brzeziński (WTW Warszawa)
Zbigniew Schodowski (AZS AWF Gorzów Wlkp.)
sternik Daniel Trojanowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz)

Finał – ósemka mężczyzn
1.USA – 5:29.16 – awans do Rio
2.Polska – 5:29,62 – awans do Rio
3.Włochy – 5:29,98
4.Australia – 5:33,57
5.Hiszpania – 5:48,03

czwórka bez sternika kategorii lekkiej – osada zajęła 3 miejsce w repasażu i nie awansowała do wyścigu finałowego