Podsumowanie sezonu 2021

W dniu 25 października br. w siedzibie LOTTO-Bydgostia odbyło się podsumowanie sezonu wioślarskiego 2021. Klub po raz 29. z rzędu, a 33. raz w historii zdobył tytuł Drużynowego Mistrza Polski.

Na mistrzostwach Polski nasi zawodnicy wywalczyli 57 medali, w tym 23 złote, 18 srebrnych i 16 brązowych.

Na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio startowało naszych pięcioro zawodników, którzy zajęli następujące miejsca:

• Mateusz Biskup (trener Robert Sycz) – dwójka podwójna – VI miejsce
• Monika Chabel (z d. Ciaciuch), Joanna Dittmann Maria Wierzbowska (trener Michał Kozłowski) – czwórka bez sternika – VI miejsce
• Mikołaj Burda (trener Marian Drażdżewski) – czwórka bez sternika – VII miejsce

W tegorocznym sezonie sportowcy LOTTO-Bydgostia wywalczyli na imprezach światowych i europejskich 4 medale, złoty i 3 brązowe.