Podsumowanie sezonu wioślarskiego 2012

Miłosz Bernatajstys, Bartłomiej Pawełczak, Robert Sycz, Magdalena Fularczyk

Podczas gali podsumowania sezonu wioślarskiego 2012 oraz zakończenia kariery sportowej przez Roberta Sycza uhonorowano zawodników, którzy bieżącym seoznie wywalczyli po raz 24. w historii klubu, a 20. raz z rzędu tytuł Drużynowego Mistrza Polski w Wioślarstwie. Takim wynikiem nieprzerwanej hegemonii w kraju w olimpijskiej dyscyplinie sportowej nie może poszczycić się żaden klub sportowy w Europie.

Największymi sukcesami klubu na światowych torach regatowych były:
- brązowy medal Magdaleny Fularczyk-Kozłowskiej wywalczony na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w dwójce podwójnej kobiet,
- złoty medal Magdaleny Kemnitz wywalczony na Mistrzostwach Świata Seniorów w Płowdiw w czwórce podwójnej kategorii lekkiej,
- złoty medal Miłosława Kędzierskiego i Ryszarda Ablewskiego wywalczony na Akademickich Mistrzostwach Świata w Kazaniu w ósemce ze sternikiem,- złoty medal Mikołaja Burdy i Piotra Hojki wywalczony na Mistrzostwach Europy w Varese w ósemce ze sternikiem.

Podczas uroczystość Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski wręczył Medal Prezydenta Bydgoszczy Magdalenie Fularczyk-Kozłowskiej.

Statuetkę „Łuczniczki” z rąk Prezydenta Bydgoszczy otrzymali natomiast Ewa Adamczewska, Michał Kozłowski oraz Tomasz Żurawski.

Wręczone zostały również trenerom, zawodnikom i partnerom odznaki klubowe i kryształy, złote medale Drużynowego Mistrza Polski 2012, dyplomy, koszulki Mistrza Polski, oraz nagrody finansowe.

Podczas uroczystości podsumowania sezonu 2012 odbyła się oficjalna premiera monet Bydgostii – Dukatów.

Całość uświetnił występ Zespołu Muzycznego „Żuki”.

Wyniki wioślarek i wioślarzy LOTTO-Bydgostia-WSG w 2012 (pdf) (580.3 KB)


Wyniki rywalizacji za ostatnie 20 lat o Drużynowe Mistrzostwo Polski w Wioślarstwie (pdf) (188.1 KB)