Srebrny medal Magdaleny Fularczyk-Kozłowskiej i Natalii Madaj podczas Pucharu Świata w Lucernie

MPS 2013 - Natalia Madaj, Magdalena Fularczyk-Kozłowska

W dniach 12-14 lipca br. odbył się w Lucernie Puchar Świata. W zawodach wioślarki LOTTO-Bydgostia zdobyły srebrny medal: Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj.

Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj w czwórce podwójnej zdobyły srebrny medal. Trenerem osady w reprezentacji jest Marcin Witkowski. Trenerem klubowym zawodniczek jest Michał Kozłowski.

Finał ,,A” – czwórka podwójna kobiet
1. Niemcy – 6:18.97
2. Polska – 6:20.93
Natalia Madaj, Magdalena Fularczyk-Kozłowska (obie LOTTO-Bydgostia), Joanna Leszczyńska, Sylwia Lewandowska (obie WTW Warszawa)
3. Australia – 6:22.73
4. Włochy – 6:29.34
5. Białoruś – 6:33.07
6. USA – 6:41.35

Mikołaj Burda i Piotr Hojka (obaj LOTTO-Bydgostia) w ósemce ze sternikiem uplasowali się na szóstym miejscu. Trenerem osady w reprezentacji jest Wojciech Jankowski. Trenerem klubowym zawodników jest Marian Drażdżewski.

Wojciech Gutorski (LOTTO-Bydgostia), Jarosław Godek (AZS AWFiS Gdańsk) w dwójce bez sternika zajęli 11 miejsce. Trenerem osady w reprezentacji jest Witold Sroga. Trenerem klubowym Wojciecha Gutorskiego jest Marian Drażdżewski.

Trenowana przez Roberta Sycza osada dwójki podwójnych kategorii lekkiej: Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica) i Mariusz Stańczuk (AZS AWF Warszawa) zajęła piąte miejsce.