Srebrny medal na mistrzostwach Europy

IMG_1145

Wioślarki reprezentacji Polski wywalczyły srebrny medal w czwórce bez sternika na mistrzostwach Europy, które od piątku rozgrywane są w Racicach (Czechy). Osada płynęła w składzie: Monika Ciaciuch, Joanna Dittmann, Anna Wierzbowska, Maria Wierzbowska (wszystkie LOTTO-Bydgostia). Zwyciężyła osada Rumunii 6.51,64 przed Polską 6.55,32 i Holandią 6.59,23. W niedzielnych finałach ,,A” (miejsca 1-6) wystartują trzy osady z wioślarzami LOTTO-Bydgostia. Do finałów zakwalifikowali się: Martyna Mikołajczak w dwójce podwójnej kategorii lekkiej (start 12:01), Dariusz Radosz w czwórce podwójnej (start 12:46) oraz Mikołaj Burda i Ryszard Ablewski w ósemce (start 14:33). Relacja z zawodów na antenie TVP SPORT – 28.05.br. (niedziela) od godz. 10:30 do 14:50. Łącznie w niedzielnych finałach ,,A” wystartuje osiem osad reprezentacji Polski.

Wynik osady reprezentacji Polski w których startowały wioślarki LOTTO-Bydgostii:

czwórka bez sterniczki kobiet – srebrny medal
Anna Wierzbowska (LOTTO-Bydgostia) – trener klubowy Michał Kozłowski
Maria Wierzbowska (LOTTO-Bydgostia) – trener klubowy Michał Kozłowski
Monika Ciaciuch (LOTTO-Bydgostia) – trener klubowy Michał Kozłowski
Joanna Dittmann (LOTTO-Bydgostia) – trener klubowy Michał Kozłowski

Osady reprezentacji Polski w których wystartują wioślarze LOTTO-Bydgostii:

dwójka podwójna kobiet wagi lekkiej Finał ,,A” (miejsca 1-6), start wyścigu o godz. 12:01
Mikołajczak Martyna (LOTTO-Bydgostia) – trener klubowy Michał Kozłowski
Weronika Deresz (WTW Warszawa)

czwórka podwójna mężczyzn Finał ,,A” (miejsca 1-6), start wyścigu o godz. 12:46
Dominik Czaja (AZS AWF Warszawa)
Dariusz Radosz (LOTTO-Bydgostia) – trener klubowy Bartłomiej Pawełczak
Adam Wicenciak (KW04 Poznań)
Wiktor Chabel (KS Posnania)

ósemka mężczyzn – Finał ,,A” (miejsca 1-6), start wyścigu o godz. 14:33
Mikołaj Burda (LOTTO-Bydgostia) – trener klubowy Marian Drażdżewski
Zbigniew Schodowski (AZS AWF Gorzów Wlkp.)
Marcin Brzeziński (WTW Warszawa)
Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz)
Robert Fuchs (AZS UMK Energa Toruń)
Michał Szpakowski (Zawisza Bydgoszcz)
Ryszard Ablewski (LOTTO-Bydgostia) – trener klubowy Marian Drażdżewski
Bartosz Modrzyński (BTW Bydgoszcz)
Daniel Trojanowski (Zawisza Bydgoszcz)