XXIII. Wielka Wioślarska o Puchar Brdy

wwopb2014

Szczegóły na stronie www.wielkawioslarska.pl
W sobotę 27 września br. od godziny 13:44 na rzece Brda ścigać się będą wioślarki, wioślarze, kajakarki i kajakarze. Emocji na pewno nie zabraknie podczas XXIII Wielkiej Wioślarskiej o Puchar Brdy. Kibice zobaczą w rywalizacji m.in. medalistów igrzysk olimpijskich w wioślarstwie: Magdalenę Fularczyk-Kozłowską z LOTTO-Bydgostia (brąz w Londynie w 2012r.), wioślarzy Konrada Wasielewskiego z AZS Szczecin (złoto w Pekinie w 2008 r.), Miłosza Bernatajtysa z LOTTO-Bydgostia (srebro w Pekinie w 2008 r.) oraz w kajakarstwie: Beatę Mikołajczyk z Kopernika Bydgoszcz (srebro w Pekinie w 2008 r., brąz w Londynie w 2012 r.), i Karolinę Naję z AZS AWF Gorzów Wlkp.(brąz w Londynie w 2012 r.) oraz wielu medalistów mistrzostw świata i Europy.

W wyścigach ósemek wystartują medaliści tegorocznych mistrzostw świata i Europy: Natalia Madaj, Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Monika Ciaciuch, Joanna Dittmann, Mikołaj Burda (wszyscy LOTTO-Bydgostia), Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz, osada WSG), Robert Fuchs (AZS UMK Energa Toruń), Michał Szpakowski (Zawisza Bydgoszcz, osada WSG), sternik Daniel Trojanowski (Zawisza Bydgoszcz, osada Reprezentacja Bydgoszczy). Na rzece Brda rywalizować będzie rekordowa liczba ósemek – 30. W wyścigu smoczych łodzi rywalizować będą: Reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji z Reprezentacją Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO.
Tak jak w ostatnich latach regaty wioślarskie zakończy wyścig ósemek pomiędzy Uniwersytetami Oxford i Cambridge. W trakcie imprezy odbędzie się uroczystość odsłonięcia polerów na Nabrzeżu Zbigniewa Urbanyiego mi.in. Roberta Sycza z LOTTO-Bydgostia (dwukrotnego mistrza olimpijskiego z Sydney 2000 i Aten 2004) .