,,Złote i Srebrne Wiosła” w sezonie 2016

indeks

Polski Związek Towarzystw Wioślarskich opublikował Rankingi o ,,Złote Wiosła” i ,,Srebrne Wiosła” na dzień 12 maja br. Siedmioro wioślarzy LOTTO-Bydgostia zajmuje miejsca w czołowych dziesiątkach. Liderami rankingów jest troje wioślarzy LOTTO-Bydgostia. Maria Wierzbowska prowadzi w rankingu o ,,Złote Wiosła”. Izabela Gałek i Mikołaj Ewertowski są na czele rankingów o ,,Srebrne Wiosła”.
„ZŁOTE WIOSŁA” – wioślarki i wioślarze kategorii młodzieżowej (19 – 22 lata)
„SREBRNE WIOSŁA” – wioślarki i wioślarze w kategorii juniorów (17 – 18 lat)

kategoria młodzieżowa (19 – 22 lata)
1. Wierzbowska Maria – LOTTO-Bydgostia – 36
2. Lemańczyk Krystyna – AZS AWF Warszawa – 35
3. Wieliczko Marta – Wisła Grudziądz – 29
4. Michałkiewicz Olga – AZS AWF Gorzów Wlkp.. 23
4. Styła Julia – AZS AWF Kraków – 23
4. Zillmann Katarzyna – AZS UMK Energa Toruń – 23
7. Świętek Magdalena – KW04 Poznań – 21
8. Robaszkiewicz Agnieszka – AZS UMK Energa Toruń – 20
8. Wełna Katarzyna – AZS AWF Kraków – 20
10. Chmurak Agnieszka – AZS AWF Gorzów Wlkp. – 19

kategoria młodzieżowa (19 – 22 lata)
1. Czaja Dominik – AZS AWF Warszawa – 55
2. Biskup Mateusz – AZS AWFiS Gdańsk – 53
3. Dominiczak Jakub – LOTTO-Bydgostia – 25
4. Modrzyński Bartosz – BTW Bydgoszcz – 24
4. Sobieraj Marcin – LOTTO-Bydgostia – 24
6. Krajewski Łukasz – PTW Płock – 23
6. Stasiewicz Łukasz – AZS AWFiS Gdańsk – 23
8. Pawłowski Adrian – LOTTO-Bydgostia – 20
9. Jankowski Jakub – BTW Bydgoszcz – 18
9. Krawitowski Damian – AZS UMK Energa Toruń – 18
9. Leszczyński Filip – AZS UMK Energa Toruń – 18

kategoria juniorek (17 – 18 lat)
1. Gałek Izabela – LOTTO-Bydgostia – 22
1. Manikowska Aleksandra – KTW Kalisz – 22
3. Jakubowska Roksana – Wisła Grudziądz – 18
4. Grzella Paulina – BKW Bydgoszcz – 14
5. Kocikowska Joanna – BKW Bydgoszcz – 12
5. Krysiak Daria – LOTTO-Bydgostia – 12
7. Lesner Zuzanna – UKS Ateny Wałcz – 10
7. Sochocka Magdalena – KTW Kalisz – 10
9. Bugajska Sara – AZS AWF Kraków – 9
9. Piotrowska Anna – AZS AWF Gorzów Wlkp. – 9
9. Wojtarowicz Barbara – AZS AWF Kraków – 9

kategoria juniorów (17 – 18 lat)
1. Ewertowski Mikołaj – LOTTO-Bydgostia – 22
2. Donarski Bartłomiej – PTW Płock – 18
3. Kropa Patryk – AZS AWF Gorzów Wlkp. – 15
4. Jędrzejewski Bartosz – WTW Włocławek – 14
5. Jeżyński Maciej – Wir Iława – 12
6. Aleksandrowicz Jakub – KTW Kalisz – 10
6. Barański Fabian – WTW Włocławek – 10
6. Krause Karol – AZS UMK Energa Toruń – 10
6. Łukaszewicz Kacper – KSWiR Pegaz – 10
6. Robaszkiewicz Jakub – AZS UMK Energa Toruń – 10