Maja Kocieniewska z medalem na Coupé de la Jeunesse!

W ostatni weekend lipca odbyły się międzynarodowe regaty o Puchar Młodzieży „Coupé de la Jeunesse”. Nasza zawodniczka Maja Kocieniewska ukończyła je ze srebrnym medalem!

Na regaty rozgrywane w tym roku w Amsterdamie powołanie otrzymało dwoje naszych juniorów – Maja Kocieniewska i Kamil Chabowski. Zawodnicy trenujący w klubie pod okiem Rafała Dziekońskiego i Tomasza Czubaka reprezentowali Polskę na arenie międzynarodowej.

Maja Kocieniewska startowała w czwórce podwójnej. Osada z naszą zawodniczką w sobotę zajęła piąte miejsce w finale A, a podczas niedzielnych startów stanęła na podium! W niedzielę Polki były trzecie w przedbiegu, z którego awansowały do finału A i ukończyły go na drugim miejscu z czasem 06:43,87. Na finiszu nieznacznie lepsze okazały się Czeszki (06:43,63), a na trzecim miejscu uplasowały się zawodniczki z Wielkiej Brytanii (06:48,56).

Kamil Chabowski startował w dwójce podwójnej, która w sobotę nie awansowała do finału A i zajęła drugie miejsce w finale B. Natomiast w niedzielę Polacy zajęli trzecie miejscu w biegu eliminacyjnym i ponownie nie awansowali do finału A, w którym znalazły się tylko dwie najlepsze osady, ale wygrali finał B z czasem, 06:41,97. Ostatecznie zakończyli regaty na siódmym miejscu.