ME – Mikołaj Burda brązowym medalistą

Czwórka bez sternika mężczyzn w składzie: Marcin Brzeziński (Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie), Mikołaj Burda (LOTTO-Bydgostia), Michał Szpakowski (Zawisza Bydgoszcz), Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz) wywalczyła brązowy medal podczas Mistrzostw Europy, które dzisiaj zakończyły się w Poznaniu. Wyniki finału ,,A” w czwórce bez sternika mężczyzn: 1.Holandia – 6:01.70, 2.Włochy – 6:04.05, 3.Polska – 6:05.08, 4.Austria – 6:06.83, 5.Francja – 6:07.83, 6.Niemcy – 6:09.96.
Dwójka podwójna mężczyzn w składzie: Mateusz Biskup (LOTTO-Bydgostia), Mirosław Ziętarski (AZS UMK Toruń) zajęła IV miejsce. Wyniki finału ,,A” w dwójce podwójnej mężczyzn: 1.Holandia – 6:18.69, 2.Szwajcaria – 6:20.79, 3.Irlandia – 6:21.28, 4.Polska – 6:22.24, 5.Rumunia – 6:24.74, 6.Litwa – 6:33.61
Czwórka bez sternika kobiet w składzie: Monika Chabel (LOTTO-Bydgostia), Paulina Grzella (Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie), Olga Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Maria Wierzbowska (LOTTO-Bydgostia) uplasowała się na VII miejscu.
Mikołaj Burda (LOTTO-Bydgostia) wywalczył na mistrzostwach Europy począwszy od 2007 roku łącznie 10 medali w tym 3 złote, 5 srebrnych i 2 brązowe. Jest liderem klasyfikacji polskich medalistów na mistrzostwach Europy w wioślarstwie.

Wyniki osad reprezentacji Polski w których startowali wioślarze LOTTO-Bydgostii: