Podsumowanie sezonu wioślarskiego 2012

Podczas gali podsumowania sezonu wioślarskiego 2012 oraz zakończenia kariery sportowej przez Roberta Sycza uhonorowano zawodników, którzy bieżącym seoznie wywalczyli po raz 24. w historii klubu, a 20. raz z rzędu tytuł Drużynowego Mistrza Polski w Wioślarstwie. Takim wynikiem nieprzerwanej hegemonii w kraju w olimpijskiej dyscyplinie sportowej nie może poszczycić się żaden klub sportowy w Europie.

Największymi sukcesami klubu na światowych torach regatowych były:
– brązowy medal Magdaleny Fularczyk-Kozłowskiej wywalczony na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w dwójce podwójnej kobiet,
– złoty medal Magdaleny Kemnitz wywalczony na Mistrzostwach Świata Seniorów w Płowdiw w czwórce podwójnej kategorii lekkiej,
– złoty medal Miłosława Kędzierskiego i Ryszarda Ablewskiego wywalczony na Akademickich Mistrzostwach Świata w Kazaniu w ósemce ze sternikiem,- złoty medal Mikołaja Burdy i Piotra Hojki wywalczony na Mistrzostwach Europy w Varese w ósemce ze sternikiem.

Podczas uroczystość Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski wręczył Medal Prezydenta Bydgoszczy Magdalenie Fularczyk-Kozłowskiej.

Statuetkę „Łuczniczki” z rąk Prezydenta Bydgoszczy otrzymali natomiast Ewa Adamczewska, Michał Kozłowski oraz Tomasz Żurawski.

Wręczone zostały również trenerom, zawodnikom i partnerom odznaki klubowe i kryształy, złote medale Drużynowego Mistrza Polski 2012, dyplomy, koszulki Mistrza Polski, oraz nagrody finansowe.

Podczas uroczystości podsumowania sezonu 2012 odbyła się oficjalna premiera monet Bydgostii – Dukatów.

Całość uświetnił występ Zespołu Muzycznego „Żuki”.

[wpfilebase tag=file id=9 tpl=simple /]
[wpfilebase tag=file id=10 tpl=simple /]