Przedstawiciele LOTTO–Bydgostia wyróżnieni podczas Gali Mistrzów Sportu Kujaw i Pomorza

W piątek, 24 lutego 23 r. podczas uroczystej Gali Mistrzów Sportu Kujaw i Pomorza przedstawiciele LOTTO – Bydgostia odebrali nagrody Kujawsko-Pomorskiej Rady Olimpijskiej.

W kategorii „Najlepszy zawodnik 2022” przyznano nagrodę grupową pochodzącym z naszego województwa członkom wioślarskiej czwórki podwójnej – Fabianowi Barańskiemu (WTW Włocławek), Mirosławowi Ziętarskiemu (AZS UMK Toruń) oraz Mateuszowi Biskupowi (LOTTO-Bydgostia). Na ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Racicach zdobyli złoty medal, zaś podczas mistrzostw Europy w Monachium – srebro.

Honorowy Prezes RTW LOTTO-Bydgostia Zygfryd Żurawski został wyróżniony tytułem działacza dekady. – Pod jego sterami klub odnosił spore sukcesy. Może pochwalić się trzydziestoma z rzędu tytułami Drużynowego Mistrza Polski w wioślarstwie. Jako prezes klubu ma w swym dorobku sześć medali olimpijskich – czytamy w uzasadnieniu. W czasie prezesury Zygfryda Żurawskiego nasz klub zdobył 180 medali w imprezach światowych oraz 2086 medali mistrzostw Polski.

Podczas gali wręczono także Honorową Nagrodę im. Ryszarda Kubiaka za całokształt kariery sportowej dla osób, które po zakończeniu czynnego uprawiania sportu stały się wzorem i przykładem dla wielu młodych zawodników. Trafiła ona do Mariana Drażdżewskiego. Co ciekawe, podczas igrzysk w Monachium w 1972 roku był on członkiem ósemki, której sternikiem był właśnie patron nagrody Ryszard Kubiak.

Marian Drażdżewski jest trenerem w RTW LOTTO – Bydgostia od 1990 roku. Wychował w tym czasie wielu reprezentantów Polski, a jego podopieczni wywalczyli w 2008 roku srebrny medal igrzysk olimpijskich w czwórce bez sternika kategorii lekkiej.

Nagrodę Mecenasa Sportu przyznano Totalizatorowi Sportowemu, właścicielowi marki LOTTO. – Niezmiennie pozostaje jednym z filarów finansowania polskiego sportu i kultury. Od 1994 roku tylko z tytułu dopłat do gier liczbowych i loterii pieniężnych firma przekazała ponad 17,7 mld zł na sport i kulturę. Ponadto spółka prowadzi szeroko zakrojony mecenat finansowany ze środków własnych – uzasadnia Kujawsko-Pomorska Rada Olimpijska.

W piątkowej gali w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy uczestniczyły również Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj-Smolińska, które razem z kajakarkami Beatą Mikołajczyk – Rosolską i Danielą Walkowiak wręczały wyróżnienia Sportowe Talenty 2022 przyznane utalentowanym, młodym zawodnikom.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

Więcej zdjęć z gali można zobaczyć tutaj: https://www.bydgostia.org.pl/foto/thumbnails.php?album=130