Wiosłuj z nami w Myślęcinku!

W sobotę w Myślęcinku nie zabraknie sportowych atrakcji. Na wypoczywających w parku czekać będzie LOTTO-Bydgostia z kolejną odsłoną akcji #WiosłujZNami.

Strefa LOTTO-Bydgostii zostanie zlokalizowana obok Miasteczka Ruchu Drogowego. W programie wydarzenia zaplanowano zawody na ergometrach, nagrody, medale, autografy i zdjęcia.
Gościem specjalnym imprezy będzie Magdalena Fularczyk-Kozłowska – mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro i brązowa medalistka igrzysk w Londynie. Utytułowana wioślarka nie tylko rozda autografy i zapozuje do pamiątkowych zdjęć, ale też udzieli cennych rad wszystkim, którzy spróbują swoich sił na ergometrach.
Ergometr to urządzenie umożliwiające treningi wioślarzom szczególnie w okresie zimowym, gdy nie można ćwiczyć na wodzie. Wprawia w ruch większość partii mięśni, głównie brzucha, nóg i rąk. Może być też wykorzystywany przez amatorów do poprawy kondycji.
Oprócz Magdaleny Fularczyk-Kozłowskiej będzie można liczyć także na pomoc trenerów LOTTO-Bydgostii – klubu, który od 1993 roku nieprzerwanie triumfuje w Drużynowych Mistrzostwach Polski w wioślarstwie. Obecnie rywalizuje o trzydzieste mistrzostwo z rzędu.
Wydarzenie #WiosłujZNami w Myślęcinku w sobotę, 26 marca od godz. 12:00 do godz. 15:00.