Zajęcia amatorów owocują sukcesami!

Od kwietnia w naszym klubie działa nowa sekcja umożliwiająca naukę wioślarstwa każdej chętnej osobie. Jedną z nich jest Alicja Stróż, która umiejętności zdobyte na zajęciach przekuła w sukces i stanęła na podium tegorocznej Spartakiady, czyli imprezy sportowej dla Pracowników Wodociągów i Kanalizacji im Tadeusza Jakubowskiego.

Nasza zawodniczka wygrała w konkurencji Ergometry Wioślarskie rozgrywanej na terenie mety Toru Regatowego Malta. Pewnie pokonała dystans 250 m na ergometrze Concept II i okazała się najlepszą ze wszystkich kobiet! Warto podkreślić, że swoje treningi na ergometrze rozpoczęła dopiero w maju tego roku.

Wiosła Amatorskie LOTTO-Bydgostia to sekcja dedykowana dla każdego, bez względu na wiek, zawód czy doświadczenie sportowe. Najważniejsza jest chęć ruchu. Podczas zajęć można poznać przeróżne ćwiczenia, które na co dzień wykonują zawodowi wioślarze. Wszystko pod okiem osób z dużym doświadczeniem w naszej dyscyplinie. Treningi prowadzą złota medalistka olimpijska Magdalena Fularczyk-Kozłowska, złota medalistka mistrzostw Europy Martyna Radosz oraz trener kadry olimpijskiej Michał Kozłowski.

Zajęcia Sekcji Amatorskiej LOTTO-Bydgostia odbywają się w każdy wtorek i czwartek o godz. 18:00 w siedzibie klubu przy ul. Żupy 4 w Bydgoszczy.