10 złotych medali na ENEA Mistrzostwach Polski Seniorów

indeks

W dniach 14-15 września 2019 odbyły się na Torze Regatowym ,,Malta” w Poznaniu – ENEA Mistrzostwa Polski Seniorów. Wioślarki i wioślarze LOTTO-Bydgostia zdobyli 17 medali, w tym 10 złotych, 5 srebrnych i 2 brązowe. Po 3 medale zdobyli: Monika Chabel i Joanna Dittmann – 3 złote, Klaudia Pankratiew i Dawid Wachowicz – 2 złote i srebrny i Zuzanna Dreier – złoty i 2 srebrne. Po 2 złote medale wywalczyli: Anna Wierzbowska, Maria Wierzbowska, Beata Szymańska, Mateusz Biskup i Dariusz Paczkowski. Czołowa punktacja drużynowa Mistrzostw Polski Seniorów: 1.LOTTO-Bydgostia – 684 pkt, 2.AZS AWF Warszawa – 376 pkt, 3.AZS AWFiS Gdańsk – 242 pkt. [foto z regat]

Medalistki i medaliści LOTTO-Bydgostia:

jedynka mężczyzn – złoty medal
Mateusz Biskup
trener Robert Sycz

czwórka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej – złoty medal
Dawid Wachowicz, Dariusz Paczkowski, Jarosław Płotka, Radosław Krzewiński
trener Bartłomiej Pawełczak

czwórka bez sternika kobiet – złoty medal
Maria Wierzbowska, Joanna Dittmann, Monika Chabel, Anna Wierzbowska,
trener Michał Kozłowski

ósemka ze sternikiem kobiet – złoty medal
Monika Chabel, Joanna Dittmann, Maria Wierzbowska, Anna Wierzbowska, Klaudia Jedynak, Magdalena Baszyńska, Martyna Radosz, Izabela Gałek, sternik Julia Dobrzykowska
trenerzy Michał Kozłowski i Tomasz Strychalski

ósemka ze sternikiem mężczyzn – złoty medal
Mikołaj Burda, Dariusz Radosz, Piotr Dziewieczyński, Filip Żuchowski, Marcin Sobieraj, Mateusz Biskup, Maciej Madaj, Jakub Dominiczak, sternik Wojciech Wiśniewski
trenerzy Marian Drażdżewski, Bartłomiej Pawełczak i Daniel Bernatajtys

dwójka bez sternika kobiet – złoty medal
Monika Chabel, Joanna Dittmann
trener Michał Kozłowski

jedynka kobiet kategorii lekkiej – złoty medal
Klaudia Pankratiew
Trener Tomasz Strychalski

Dwójka bez sternika kobiet kategorii lekkiej – złoty medal
Beata Szymańska, Wiktoria Sieradzka
trenerzy Rafał Dziekoński i Tomasz Strychalski

Czwórka podwójna kobiet kategorii lekkiej – złoty medal
Klaudia Pankratiew, Zuzanna Dreier, Paulina Wasela, Beata Szymańska
trenerzy Tomasz Strychalski, Rafał Dziekoński i Michał Kozłowski

dwójka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej – złoty medal
Dawid Wachowicz, Dariusz Paczkowski
trener Bartłomiej Pawełczak

dwójka podwójna kobiet – srebrny medal
Izabela Gałek, Martyna Radosz
trenerzy Michał Kozłowski i Tomasz Strychalski

Dwójka bez sternika kobiet kategorii lekkiej – srebrny medal
Paulina Wasela, Zuzanna Dreier
trenerzy Michał Kozłowski i Rafał Dziekoński

Dwójka podwójna kobiet kategorii lekkiej – srebrny medal
Klaudia Pankratiew, Zuzanna Dreier
trenerzy Michał Kozłowski i Tomasz Strychalski

dwójka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej – srebrny medal
Jarosław Płotka, Radosław Krzewiński
trener Bartłomiej Pawełczak

Jedynka mężczyzn kategorii lekkiej – srebrny medal
Dawid Wachowicz
Trener Bartłomiej Pawełczak

czwórka bez sternika mężczyzn – brązowy medal
Piotr Dziewieczyński, Jakub Frąckowiak, Patryk Rak, Filip Żuchowski
trenerzy Marian Drażdzewski i Daniel Bernatajtys

ósemka ze sternikiem kobiet – brązowy medal
Anna Wełnińska, Małgorzata Strybel, Wiktoria Sieradzka, Paulina Chrzanowska, Zuzanna Szczerba, Oliwia Kania, Ewa Gałek, Oliwia Kanczurska, sternik Marcelina Michniacka
Trenerzy Tomasz Strychalski, Rafał Dziekoński i Waldemar Nowakowski

Punktacja drużynowa Mistrzostw Polski Seniorów, Poznań, 14-15.09.2019 r.
1.LOTTO- Bydgostia – 684 pkt
2.AZS AWF Warszawa – 376 pkt
3.AZS AWFiS Gdańsk – 242 pkt
4.AZS Szczecin – 208 pkt
5.AZS AWF Kraków – 183 pkt
6.AZS UMK Toruń – 165 pkt
7.AZS AWF Gorzów Wlkp. – 146 pkt
8.Klub Wioślarki z roku 1904 Poznań – 106 pkt
9.Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie – 84 pkt
10.Płockie Towarzystwo Wioślarskie – 81 pkt
11.Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie – 79 pkt
12.UKS Ateny Wałcz – 59 pkt
12.KS Posnania-RBW – 59 pkt
14.Gopło Kruszwica – 56 pkt
15.Zawisza Bydgoszcz – 55 pkt
16.Wisła Grudziądz – 45 pkt
17.AZS AWF Poznań – 44 pkt
18.Bydgoski Klub Wioślarek – 38 pkt
19.UKS Milenium Wrocław – 34 pkt
20.KS Wisła dla Wioślarzy – 19 pkt
21.Chełmżyńskie Towarzystwo Wioślarskie – 15 pkt
21.AZS Wratislavia – 15 pkt