14 medali na ENEA Mistrzostwach Polski Juniorów

MPJ2019

Wioślarki i wioślarze LOTTO-Bydgostia wywalczyli 14 medali w tym 3 złote, 6 srebrnych i 5 brązowych podczas finałów ENEA Mistrzostw Polski Juniorów, które odbyły się w dniu 21 lipca br. na Jeziorze Gopło w Kruszwicy. LOTTO-Bydgostia odniosła zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej uzyskując 233 pkt, przed Posnania-RBW – 148 pkt, 3.AZS UMK Toruń – 62 pkt. Trenerami wioślarek i wioślarzy LOTTO-Bydgostia są: Rafał Dziekoński, Daniel Bernatajtys, Tomasz Czubak i Waldemar Nowakowski.
[foto z regat]

Medale wioślarek i wioślarzy LOTTO-Bydgostia:

Jedynka juniorów kategorii lekkiej – złoty medal
Daniel Szostak
Trener: Tomasz Czubak

Dwójka podwójna juniorów kategorii lekkiej – złoty medal
Mateusz Naliński, Jakub Adamski
Trener: Rafał Dziekoński

Ósemka juniorów – złoty medal
Andrzej Kiełbasa, Jakub Szczerba, Jakub Karwecki, Jakub Stefaniak, Patryk Rak, Szymon Wionczek, Maciej Szymański, Łukasz Pawełczak, sternik Zuzanna Kononowicz
Trenerzy: Daniel Bernatajtys, Rafał Dziekoński i Waldemar Nowakowski

Dwójka podwójna juniorek – srebrny medal
Maja Gipp, Anna Łatka
Trener: Rafał Dziekoński

Czwórka podwójna juniorek – srebrny medal
Maja Gipp, Patrycja Chojnicka, Anna Łatka, Wiktoria Szopińska
Trenerzy: Rafał Dziekoński i Waldemar Nowakowski

Czwórka ze sternikiem juniorek – srebrny medal
Zuzanna Szczerba, Beata Szymańska, Paulina Wasela, Wiktoria Sieradzka, sternik Zuzanna Kononowicz,
Trenerzy: Rafał Dziekoński i Waldemar Nowakowski

Czwórka podwójna juniorów – srebrny medal
Dawid Frącz-Zakrzewski, Kajetan Szewczyk, Piotr Witulski, Daniel Szostak
Trenerzy: Rafał Dziekoński, Tomasz Czubak, Daniel Bernatajtys, Waldemar Nowakowski

Czwórka ze sternikiem juniorów – srebrny medal
Jakub Szczerba, Jakub Stefaniak, Maciej Szymański, Filip Ciabach, sternik Radosław Gromowski,
trenerzy: Daniel Bernatajtys, Rafał Dziekoński i Waldemar Nowakowski

Dwójka podwójna juniorek kategorii lekkiej – srebrny medal
Paulina Polasik, Monika Błaszczyk
Trenerzy: Waldemar Nowakowski i Rafał Dziekoński

Ósemka juniorów – brązowy medal
Daniel Sobczak, Martin Gondek, Filip Ciabach, Kacper Michalski, Jarosław Adam, Paweł Antośkiewicz, Mateusz Sytek, Grzegorz Jabłoński, sternik Radosław Gromowski
Trenerzy: Tomasz Czubak, Daniel Bernatajtys, Rafał Dziekoński i Waldemar Nowakowski

Dwójka podwójna juniorów – brązowy medal
Dawid Frącz-Zakrzewski, Kajetan Szewczyk
Trenerzy: Waldemar Nowakowski i Rafał Dziekoński

Czwórka bez sternika juniorów – brązowy medal
Patryk Rak, Jakub Karwecki, Łukasz Pawełczak, Szymon Wionczek
Trenerzy: Daniel Bernatajtys i Rafał Dziekoński

Dwójka podwójna juniorów kategorii lekkiej – brązowy medal
Mikołaj Frontczak, Kacper Sobociński
Trener: Daniel Bernatajtys

Dwójka podwójna juniorek kategorii lekkiej – brązowy medal
Marcelina Michniacka, Emilia Zbielska
Trener: Waldemar Nowakowski

Punktacja ENEA Mistrzostw Polski Juniorów – 21.07.2019r.:
1.LOTTO-Bydgostia – 233 pkt
2.Posnania RBW – 148 pkt
3.AZS UMK Toruń – 62 pkt
4.MKS Dwójka Warszawa – 56 pkt
5.AZS AWF Kraków – 53 pkt
6.WTW Warszawa – 49 pkt
7.PTW Płock – 48 pkt
8.AZS AWF Gorzów Wlkp – 46 pkt
9.UKS Ateny Wałcz – 41 pkt
10.Wisła Grudziądz – 39 pkt
10.KTW Kalisz – 39 pkt
12.AZS AWF Poznań – 28 pkt
12.WTW Włocławek – 28 pkt
14.Zawisza Bydgoszcz – 27 pkt
15.AZS AWFiS Gdańsk – 24 pkt
15.Tryton Poznań – 24 pkt
17.Drakkar Gdańsk – 20 pkt
18.AZS Szczecin – 14 pkt
18.BTW Bydgoszcz – 14 pkt
20.MOS Ełk – 12 pkt
20.Gopło Kruszwica – 12 pkt
22.Polonia Poznań – 9 pkt
23.KW 1904 Poznań – 6 pkt
23.Wir Iława – 6 pkt
25.AZS Wratislavia – 5 pkt
26.UKS Millenium Wrocław – 4 pkt
27.Warsaw Rowing Club – 1 pkt