Drużynowe zwycięstwo LOTTO-Bydgostii

276802_236851213025831_1921818559_n

Wioślarki i wioślarze LOTTO-Bydgostia wywalczyli 3 medale, w tym 2 złote i srebrny podczas Mistrzostw Polski na Ergometrze Wioślarskim, które odbyły się w dniu 28 stycznia br. w Jelczu Laskowicach. Seniorki: Anna Wierzbowska – złoty medal. Osoby niepełnosprawne mężczyźni LTA VI – Krzysztof Pikulski – złoty medal, LTA PD – Daniel Bojarek – srebrny medal.
Punktacja drużynowa: 1.LOTTO-Bydgostia – 242 pkt, 2.WTW Warszawa – 138 pkt, 3.AZS UMK Energa Toruń – 97 pkt.

Medaliści mistrzostw Polski i miejsca wioślarek i wioślarzy LOTTO-Bydgostia w czołowej 20.

kobiety
1. Anna Wierzbowska (LOTTO-Bydgostia) – 6.44,6
2. Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz) – 6.51,2
3. Katarzyna Zillmann (AZS UMK Energa Toruń) – 6.53,8

6.Monika Ciaciuch (LOTTO-Bydgostia) – 6:59,1
7.Joanna Dittmann (LOTTO-Bydgostia) – 7:01,5
8.Maria Wierzbowska (LOTTO-Bydgostia) – 7:03,1
15.Klaudia Jedynak (LOTTO-Bydgostia) – 7:18,2
16.Izabela Gałek (LOTTO-Bydgostia) – 7:18,3

mężczyźni
1. Mirosław Ziętarski (AZS UMK Energa Toruń) – 5.49,5
2. Marcin Brzeziński (WTW Warszawa) – 5.51,0
3. Robert Fuchs (AZS UMK Energa Toruń) – 5.52,0

5.Mikołaj Burda (LOTTO-Bydgostia) – 5:56,5
6.Ryszard Ablewski (LOTTO-Bydgostia) – 5:58,5
7.Dariusz Radosz (LOTTO-Bydgostia) – 5:59,9
12.Marcin Sobieraj (LOTTO-Bydgostia) – 6:05,9
15.Jakub Dominiczak (LOTTO-Bydgostia) – 6:08,0

kobiety – kategoria lekka
1. Joanna Dorociak (WTW Warszawa) – 7.06,7
2. Weronika Deresz (WTW Warszawa) – 7.07,5
3. Paula Wydrych (AZS AWF Warszawa) – 7.10,3

4.Martyna Mikołajczak (LOTTO-Bydgostia) – 7:12,0
10.Zuzanna Dreier (LOTTO-Bydgostia) – 7:39,7

mężczyźni – kategoria lekka
1. Jerzy Kowalski (Gopło Kruszwica) – 6.10,4
2. Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica) – 6.13,6
3. Miłosz Jankowski (AZS AWFiS Gdańsk) – 6.17,8

5.Rafał Nalewalski (LOTTO-Bydgostia) – 6:25,3
6.Łukasz Zub (LOTTO-Bydgostia) – 6:27,8
8.Dawid Wachowicz (LOTTO-Bydgostia) – 6:32,3
19.Radosław Krzewiński (LOTTO-Bydgostia) – 6:46,7

juniorki
1. Marta Konieczna (AZS AWF Gorzów Wlkp) – 7.19,6
2. Izabela Pawlak (UKS Szóstka Gdańsk) – 7.21,5
3. Adrianna Buczyńska (UKS Ateny Wałcz) – 7.22,1

6.Paula Chrzanowska (LOTTO-Bydgostia) – 7:27,5

juniorzy
1. Fabian Barański (WTW Włocławek) – 6.12,0
2. Jan Domeradzki (PTW Płock) – 6.14,5
3. Rafał Pietrasiak (PTW Płock) – 6.14,8

5.Maciej Madaj (LOTTO-Bydgostia) – 6:18,4
10.Jędrzej Skierecki (LOTTO-Bydgostia) – 6:23,2

PUNKTACJA DRUŻYNOWA:

1.LOTTO-BYDGOSTIA – 242
2.WTW WARSZAWA – 138
3.AZS UMK ENERGA TORUŃ – 97
4.AZS AWF GORZÓW WLKP – 83
5.AZS AWFIS GDAŃSK – 77
6.POSNANIA RBW – 60
7.AZS AWF WARSZAWA – 55
8.PTW PŁOCK – 53
9.GOPŁO KRUSZWICA – 47
10.UKS ATENY WAŁCZ – 40
11.BKW BYDGOSZCZ – 37
12.WISŁA GRUDZIŠDZ – 36
13.AZS AWF KRAKÓW – 35
14.ZAWISZA BYDGOSZCZ – 31
15.KSWIR PEGAZ WROCŁAW – 26
16.BTW BYDGOSZCZ – 25
17.WTW WŁOCŁAWEK – 25
18.UKS SZÓSTKA GDAŃSK – 22
19.KW 1904 POZNAŃ – 20
20.MOS EŁK – 19
21.WIR IŁAWA – 16
22.AZS AWF POZNAŃ – 15
23.AZS WRATISLAVIA WROCŁAW – 14
24.MKS DWÓJKA WARSZAWA – 12
25.AZS SZCZECIN – 5
26.UKS 93 KRAKÓW – 4
27.KTW KALISZ – 2
28.TRYTON POZNAŃ – 1