Drużynowe zwycięstwo LOTTO-Bydgostii

2018ergometry

Wioślarki i wioślarze LOTTO-Bydgostii wywalczyli 6 medali, w tym 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe podczas Mistrzostw Polski na Ergometrze Wioślarskim, które odbyły się w dniu 27 stycznia br. we Wrocławiu. Złoci medaliści: osoby niepełnosprawne Krzysztof Pikulski (PR3VI), Magdalena Maxelon (PR3PD), srebrni medaliści: Daniel Bojarek (PR3PD), Paulina Barańska (PR3PD), brązowi medaliści: Donata Olędzka (PR3VI), juniorki – Julia Borkowska.
Punktacja drużynowa (czołowa dziesiątka): 1.LOTTO-BYDGOSTIA – 209 pkt, 2.POSNANIA-RBW – 121 pkt, 3.AZS AWFiS GDAŃSK – 101 pkt, 4.AZS AWF GORZÓW WLKP – 87 pkt, 5.AZS UMK TORUŃ – 83 pkt, 6.AZS AWF WARSZAWA – 74 pkt, 7.WTW WARSZAWA – 64 pkt, 8.ZAWISZA BYDGOSZCZ – 59 pkt, 9.UKS ATENY WAŁCZ – 53 pkt, 10.PTW PŁOCK – 49 pkt

Medaliści mistrzostw Polski i miejsca wioślarek i wioślarzy LOTTO-Bydgostia w czołowej 20.

kobiety
1. Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz) – 6.50,9
2. Katarzyna Zillmann (AZS UMK Toruń) – 6.57,0
3. Maria Springwald (AZS AWF Kraków) – 6.57,1

4.Joanna Dittmann (LOTTO-Bydgostia) – 6:59,6
7. Maria Wierzbowska (LOTTO-Bydgostia) – 7:07,2
9. Martyna Mikołajczak (LOTTO-Bydgostia) – 7:08,1
15. Magdalena Baszyńska (LOTTO-Bydgostia) – 7:20,5

mężczyźni
1. Michał Szpakowski (Zawisza Bydgoszcz) – 5.48,0
2. Wiktor Chabel (Posnania-RBW) – 5.50,4
3. Robert Fuchs (AZS UMK Toruń) – 5.53,8

6. Mikołaj Burda (LOTTO-Bydgostia) – 5:59,2
7. Ryszard Ablewski (LOTTO-Bydgostia) – 5:59,3
8. Dariusz Radosz (LOTTO-Bydgostia) – 5:59,6
13. Marcin Sobieraj (LOTTO-Bydgostia) – 6:04,3

kobiety – kategoria lekka
1. Joanna Dorociak (WTW Warszawa) – 7.08,0
2. Weronika Deresz (WTW Warszawa) – 7.14,5
3. Paula Wydrych (AZS AWF Warszawa) – 7.14,6

6. Zuzanna Dreier (LOTTO-Bydgostia) – 7:35,7

mężczyźni – kategoria lekka
1. Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica) – 6.09,8
2. Miłosz Jankowski (AZS AWFiS Gdańsk) – 6.13,7
3. Mateusz Kraska (Zawisza Bydgoszcz) – 6.22,1

4. Dawid Wachowicz (LOTTO-Bydgostia) – 6:24,9
11. Dariusz Paczkowski (LOTTO-Bydgostia) – 6:24,9
13. Radosław Krzewiński (LOTTO-Bydgostia) – 6:39,8

juniorki
1. Dominika Majchrzyk (UKS Ateny Wałcz) – 7.00,9
2. Izabela Pawlak (AZS AWFiS Gdańsk) – 7.05,9
3. Julia Borkowska (LOTTO-Bydgostia) – 7.12,9

5. Paula Chrzanowska (LOTTO-Bydgostia) – 7:23,0
7. Małgorzata Strybel (LOTTO-Bydgostia) – 7:26,3
8. Katarzyna Krawczyk (LOTTO-Bydgostia) – 7:26,5
19. Maja Gipp (LOTTO-Bydgostia) – 7:37,1
20. Oliwia Kania (LOTTO-Bydgostia) – 7.37,3

juniorzy
1. Przemysław Wanat (AZS AWF Poznań) – 6.09,1
1. Jan Domeradzki (PTW Płock) – 6.09,1
3. Wojciech Stopczyński (MKS Dwójka Warszawa) – 6.13,5

18. Martin Gondek (LOTTO-Bydgostia) – 6:31,1

PUNKTACJA DRUŻYNOWA
MISTRZOSTW POLSKI NA ERGOMETRZE WIOŚLARSKIM 2018 – WROCŁAW:

1.LOTTO-BYDGOSTIA – 209 pkt
2.POSNANIA-RBW – 121 pkt
3.AZS AWFiS GDAŃSK – 101 pkt
4.AZS AWF GORZÓW WLKP – 87 pkt
5.AZS UMK TORUŃ – 83 pkt
6.AZS AWF WARSZAWA – 74 pkt
7.WTW WARSZAWA – 64 pkt
8.ZAWISZA BYDGOSZCZ – 59 pkt
9.UKS ATENY WAŁCZ – 53 pkt
10.PTW PŁOCK – 49 pkt
11.AZS AWF KRAKÓW – 47 pkt
11.MKS DWÓJKA WARSZAWA – 47 pkt
13.WISŁA GRUDZIĄDZ – 45 pkt
14.AZS AWF POZNAŃ – 40 pkt
15.KW 1904 POZNAŃ – 25 pkt
15.GOPŁO KRUSZWICA – 25 pkt
17.BTW BYDGOSZCZ – 24 pkt
18.AZS WRATISLAVIA WROCŁAW – 18 pkt
19.WTW WŁOCŁAWEK – 15 pkt
20.KSWIR PEGAZ WROCŁAW – 14 pkt
21.MOS EŁK – 8 pkt
22.WIR IŁAWA – 4 pkt
23.AZS SZCZECIN – 3 pkt
24.KTW KALISZ – 2 pkt