Drużynowe zwycięstwo LOTTO-Bydgostii

Anna.Wierzbowska

Wioślarki i wioślarze LOTTO-Bydgostii wywalczyli 6 medali, w tym 3 złote, srebrny i 2 brązowe podczas XXVIII Mistrzostw Polski na Ergometrze Wioślarskim, które odbyły się w dniu 26 stycznia br. w Tarnobrzegu. Złoci medaliści: kobiety – Anna Wierzbowska, osoby niepełnosprawne Magdalena Maxelon (PR3PD) i Daniel Welter (PR1) srebrny medalista – osoby niepełnosprawne Artur Olender (PR3VI), brązowi medaliści: mężczyźni kategoria lekka – Dawid Wachowicz, osoby niepełnosprawne Jadwiga Rogacka (PR3VI).
Punktacja drużynowa (czołowa dziesiątka): 1.LOTTO-BYDGOSTIA – 258 pkt, 2.POSNANIA-RBW – 160 pkt, 3.AZS UMK TORUŃ – 130 pkt, 4.UKS ATENY WAŁCZ – 109 pkt, 5.WTW WARSZAWA – 104 pkt, 6.AZS AWFiS GDAŃSK – 99 pkt, 7.AZS AWF KRAKÓW – 86 pkt, 8.MOS EŁK – 68 pkt, 9.ZAWISZA BYDGOSZCZ – 67 pkt, 10.WISŁA GRUDZIĄDZ – 62 pkt

Medaliści mistrzostw Polski i miejsca wioślarek i wioślarzy LOTTO-Bydgostia w czołowej 20.

kobiety
1. Anna Wierzbowska (LOTTO-Bydgostia) – 6.41,6
2. Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz) – 6.48,7
3. Maria Springwald (AZS AWF Kraków) – 6.52,7
3. Katarzyna Zillmann (AZS UMK Toruń) – 6.52,7

5.Joanna Dittmann (LOTTO-Bydgostia) – 6:55,2
9. Maria Wierzbowska (LOTTO-Bydgostia) – 7:04,2
12. Monika Chabel (LOTTO-Bydgostia) – 7:07,0
14. Martyna Radosz (LOTTO-Bydgostia) – 7:10,9
15. Izabela Gałek (LOTTO-Bydgostia) – 7:11,0
20. Paulina Chrzanowska (LOTTO-Bydgostia) – 7:18,7

mężczyźni
1. Michał Szpakowski (Zawisza Bydgoszcz) – 5.46,9
2. Wiktor Chabel (Posnania-RBW) – 5.48,7
3. Mirosław Ziętarski (AZS UMK Toruń) – 5.50,1

8. Mikołaj Burda (LOTTO-Bydgostia) – 5:55,1
14. Dariusz Radosz (LOTTO-Bydgostia) – 6:01,6

kobiety – kategoria lekka
1. Joanna Dorociak (WTW Warszawa) – 7.12,4
1. Weronika Deresz (Niezrzeczeni) – 7.12,4
3. Katarzyna Wełna (AZS AWF Kraków) – 7.12,9

4. Klaudia Pankratiew (LOTTO-Bydgostia) – 7:24,6
7. Zuzanna Dreier (LOTTO-Bydgostia) – 7:39,0

mężczyźni – kategoria lekka
1. Jerzy Kowalski (Gopło Kruszwica) – 6.11,4
2. Miłosz Jankowski (AZS AWFiS Gdańsk) – 6.12,6
3. Dawid Wachowicz (LOTTO-Bydgostia) – 6:26,3

6. Paweł Paduch (LOTTO-Bydgostia) – 6:32,3
9. Dariusz Paczkowski (LOTTO-Bydgostia) – 6:35,9
16. Radosław Krzewiński (LOTTO-Bydgostia) – 6:42,3
18. Adam Siewaszewicz (LOTTO-Bydgostia) – 6:45,8

juniorki
1. Dominika Majchrzyk (UKS Ateny Wałcz) – 6.54,2
2. Oliwia Muraska (WTW Włocławek) – 7.15,5
3. Barbara Jęchorek (UKS Ateny Wałcz) – 7.19,6

juniorzy
1. Piotr Płomiński (WTW Warszawa) – 6.08,9
2. Dominik Glonek (Posnania-RBW) – 6.13,8
3. Jerzy Kaczmarek (Posnania-RBW) – 6.14,9

juniorki młodsze
1. Julia Sulik (UKS Ateny Wałcz) – 7.36,6
2. Oliwia Kozdrój (Dwójka Warszawa) – 7.39,7
3. Maria Żukowska (MOS Ełk) – 7.40,3

5. Julia Najborowska (LOTTO-Bydgostia) – 7:42,0
6. Zuzanna Madaj (LOTTO-Bydgostia) – 7:42,2
7. Martyna Szyperska (LOTTO-Bydgostia) – 7:46,7
13. Wiktoria Sas (LOTTO-Bydgostia) – 8:04,6
19. Natasha Malicka (LOTTO-Bydgostia) – 8.24,0

juniorzy młodsi
1. Jakub Woźniak (KW 04 Poznań) – 6.22,4
2. Dawid Pankowski (Posnania-RBW) – 6.23,3
3. Dominik Zyblewski (MKS Dwójka Warszawa) – 6.31,8

7. Fryderyk Sobecki (LOTTO-Bydgostia) – 6:48,0
11. Tomasz Lewicki (LOTTO-Bydgostia) – 6:52,2
14. Krystian Kierzek (LOTTO-Bydgostia) – 6:54,9
16. Jan Chojecki (LOTTO-Bydgostia) – 6:56,6
20. Szymon Klamrowski (LOTTO-Bydgostia) – 7:03,5

PUNKTACJA DRUŻYNOWA XXVIII MISTRZOSTW POLSKI NA ERGOMETRZE WIOŚLARSKIM 2019 – TARNOBRZEG:

1.LOTTO-BYDGOSTIA – 258 pkt
2.POSNANIA-RBW – 160 pkt
3.AZS UMK TORUŃ – 130 pkt
4.UKS ATENY WAŁCZ – 109 pkt
5.WTW WARSZAWA – 104 pkt
6.AZS AWFiS GDAŃSK – 99 pkt
7.AZS AWF KRAKÓW – 86 pkt
8.MOS EŁK – 68 pkt
9.ZAWISZA BYDGOSZCZ – 67 pkt
10.WISŁA GRUDZI ĄDZ – 62 pkt
11.AZS AWF GORZÓW – 61 pkt
11.AZS AWF WARSZAWA – 61 pkt
13.MKS DWÓJKA WARSZAWA – 56 pkt
14.BTW BYDGOSZCZ – 40 pkt
15.AZS AWF POZNAŃ – 37 pkt
16.KW 1904 POZNAŃ – 36 pkt
17.GOPŁO KRUSZWICA – 32 pkt
18.WTW WŁOCŁAWEK – 30 pkt
19.PTW PŁOCK – 28 pkt
20.Niezrzeszeni – 25 pkt
21.AZS WRATISLAVIA WROCŁAW – 23 pkt
22.KTW KALISZ – 22 pkt
23.POLONIA POZNAŃ – 17 pkt
24.AZS SZCZECIN – 15 pkt
25.DRAKKAR GDAŃSK – 9 pkt
26.WIR IŁAWA – 7 pkt
27.UKS MILENIUM WROCŁAW – 6 pkt
28.BKW BYDGOSZCZ – 5 pkt
28.UKS SZÓSTKA – 5 pkt
30.KSWIR PEGAZ WROCŁAW – 1 pkt