Już w sobotę 28.09.2013r. – XXII Wielka Wioślarska o Puchar Brdy

wielka-wioslarska

W sobotę 28 września br. od godziny 11:30 na Brdzie ścigać się będą wioślarki, wioślarze, kajakarki i kajakarze. Emocji na pewno nie zabraknie podczas XXII Wielkiej Wioślarskiej o Puchar Brdy. Kibice zobaczą w rywalizacji m.in. medalistów igrzysk olimpijskich – wioślarz Miłosz Bernatajtys (srebro w Pekinie w 2008 r.), kajakarki Beata Mikołajczyk (srebro w Pekinie w 2008 r., brąz w Londynie w 2012 r.), i Karolina Naja (brąz w Londynie w 2012 r.), medalistów mistrzostw świata (wioślarstwo Łukasz Siemion, Rafał Woźniak, kajakarze – Dawid Putto, Sebastian Szypuła) i medalistów mistrzostw Europy (wioślarze Mikołaj Burda, Piotr Hojka, Dariusz Radosz Kamil Zajkowski, kajakarze – Mariusz Kujawski, Paweł Szandrach). Na rzece Brda rywalizować będzie 18 ósemek.

Ciekawie zapowiada się rywalizacja ósemek w wyścigach juniorów i seniorów, jak również dwóch bydgoskich uczelni UKW i WSG. Tak jak w ostatnich latach regaty wioślarskie zakończy wyścig ósemek pomiędzy Uniwersytetami Oxford i Cambridge. Gośćmi regat będą Robert Sycz (dwukrotny mistrz olimpijski z Sydney 2000 i Aten 2004) i Magdalena Fularczyk-Kozłowska (brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 r.).

XXII Wielka Wioślarska o Puchar Brdy 2013
28 września 2013 roku – Meta regat – Rybi Rynek – Bydgoszcz

11:30 – Wyścig ósemek juniorów o nagrodę Totalizatora Sportowego – Memoriał Zbigniewa Urbanyi,
Start w Łęgnowie; osady starują co 2 minuty, meta Rybi Rynek około 12:00

———————————————————————————–
Otwarcie regat
13:50– 14:20 – Wyścigi sprinterskie wioślarskich czwórek podwójnych ze sternikiem młodziczek i młodzików
(trzy wyścigi) – (startują dwie osady młodziczek i dwie osady młodzików)

14:20 – 14:30 – Prezentacja zawodników CWZS Zawisza trenujących kajak-polo.

14:30 – 14.45 – wręczenie medali i nagród w rywalizacji ósemek juniorów o Memoriał Zbigniewa Urbanyi,

14:50 – 15:05 – Wyścigi sprinterskie czwórek ze sternikiem juniorów z okazji 85-lecia działalności LOTTO-Bydgostia. Osady Zawiszy-BTW (trzy wyścigi)

15:00 – 15:40 – Konkursy na ergometrach wioślarskich dla publiczności,

15:05 – 15:25 – Wyścigi sprinterskie osad seniorskich kajakarek i kajakarzy o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy

15:05 – Wyścig główny ósemek seniorów o Puchar Wieczysty Rady Miasta Bydgoszczy i nagrodę Totalizatora Sportowego
Start w Łęgnowie; osady startują co 2 minuty, meta Rybi Rynek, pierwsza osada około 15:35

16:00 – 16:15 – Wyścigi sprinterskie wioślarskich czwórek podwójnych ze sternikiem juniorek młodszych
i juniorów młodszych, (trzy wyścigi) – (startują dwie osady juniorek młodszych i dwie osady juniorów młodszych)

16:20 – Pierwszy finałowy wyścig pościgowy ósemek akademickich o Puchar Prezesa Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego
start osad WSG-UKW w odstępie 20 sekund (pierwsza startuje osada Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy)
Start – przystań LOTTO-Bydgostia
meta Rybi Rynek około 16:25

16:30 – 16:45 – wręczenie medali w rywalizacji sprintów kajakarek i kajakarzy, sprintów wioślarskich czwórek młodziczek i młodzików oraz wyścigu czwórek ze sternikiem juniorów,

16:50 – Drugi finałowy wyścig pościgowy ósemek akademickich o Puchar Prezesa Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego
start osad UKW-WSG w odstępie 20 sekund (pierwsza startuje osada Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego)
Start – przystań LOTTO-Bydgostia
meta Rybi Rynek około 16:55

17:05 – Wyścig ósemek o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy
Uniwersytet Oxford – Uniwersytet Cambridge w odstępie 20 sekund (po losowaniu),
Start w okolicy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego; meta Rybi Rynek około 17.10

17:05 – Konkurs na ergometrach wioślarskich dla VIP-ów,

17:10 – 17:15 – Prezentacja zawodników CWZS Zawisza trenujących kajak-polo.

17:15 – 17:25 – Wyścigi smoczych łodzi gimnazjalistów klas sportowych – kajakarki CWZS Zawisza – wioślarki LOTTO-Bydgostia (do dwóch zwycięstw)

17:25 – 17:40 – Pokaz umiejętności medalistów mistrzostw świata i Europy w kajakarstwie górskim,

17:40 – 17:50 – Wyścigi smoczych łodzi gimnazjalistów klas sportowych – kajakarze CWZS Zawisza – wioślarze LOTTO-Bydgostia (do dwóch zwycięstw)

17:55 – Wręczenie medali i nagród w rywalizacji: za konkursy na ergometrach wioślarskich, wyścig czwórek juniorek i juniorów młodszych, wyścig główny ósemek seniorów, wyścig akademicki, wyścig Uniwersytet Oxford – Uniwersytet Cambridge,
18:10 – Występ zespołu muzycznego ,,Może i my”.