Mistrzostwa Świata Seniorów w Amsterdamie

MŚ2014.

Dariusz Radosz (LOTTO-Bydgostia) wiosłując w czwórce podwójnej zajął czwarte miejsce w wyścigu półfinałowym i będzie rywalizował w finale B (miejsca 7-12) (30.08.br. (sobota) – godz. 13.23). W poniedziałek ósemka ze sternikiem w składzie z Mikołajem Burdą (LOTTO-Bydgostia) wygrała wyścig eliminacyjny i bezpośrednio awansowała do finału A (start 31.08.br. (niedziela) – godz. 14.33).

Wyniki półfinałów:
czwórka podwójna (M4x) – IV miejsce w wyścigu półfinałowym, finał B (miejsca 7-12) (30.08.br. (sobota) – godz. 13.23).

Dariusz Radosz (LOTTO-Bydgostia) – trener Bartłomiej Pawełczak
Mirosław Ziętarski (AZS UMK Energa Toruń)
Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk)
Dawid Grabowski (KS Posnania)
trener osady: Aleksander Wojciechowski
Czwórka podwójna – wyścig półfinałowy:
1.Ukraina – 5:47.85 – finał A
2.Chiny – 5:49.62 – finał A
3.Szwajcaria – 5:50.11 – finał A
4.Polska – 5:50.43 – finał B
5.USA – 5:53.25 – finał B
6.Nowa Zelandia – 5:54,06 – finał B

czwórka podwójna (W4x) – IV miejsce w wyścigu półfinałowym, finał B (miejsca 7-12) (30.08.br. (sobota) – godz. 13.16).
Joanna Leszczyńska (Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie)
Sylwia Lewandowska (Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie)
Maria Springwald (AZS AWF Kraków)
Agnieszka Kobus (AZS AWF Warszawa)
trener osady: Marcin Witkowski, trener współpracujący Michał Kozłowski
Czwórka podwójna – wyścig półfinałowy:
1.Niemcy – 6:23.98 – finał A
2.Australia – 6:26.17 – finał A
3.Kanada – 6:26.26 – finał A
4.Polska – 6:29.80 – finał B
5.Holandia – 6:32.76 – finał B
6.Rosja – 6:38.86 – finał B

dwójka podwójna kategorii lekkiej (LW2x) – V miejsce w wyścigu półfinałowym, finał B (miejsca 7-12) (30.08.br. (sobota) – godz. 13.02).
Joanna Dorociak (Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie)
Weronika Deresz (Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie)
trener: Przemysław Abrahamczyk
Dwójka podwójna kategorii lekkiej – wyścig półfinałowy:
1.RPA – 7:05.05 – finał A
2.Nowa Zelandia – 7:06.66 – finał A
3.Chiny – 7:07.26 – finał A
4.Szwecja – 7:09.55 – finał B
5.Polska – 7:14.49 – finał B
6.Czechy – 7:16.51 – finał B