Monika Ciaciuch zwyciężyła w rankingu o „Złote Wiosła”

czwórkaW

Polski Związek Towarzystw Wioślarskich opublikował klasyfikację końcową rankingu o ,,Złote i Srebrne Wiosła” w sezonie 2014. W rankingu o ,,Złote Wiosła” triumfowały wioślarki LOTTO-Bydgostia. W rywalizacji kobiet zwyciężyła Monika Ciaciuch (149 pkt), a na drugim miejscu uplasowała się Joanna Dittmann (141 pkt) – w tegorocznym sezonie wywalczyły w czwórce podwójnej m.in. brązowy medal mistrzostw Europy, srebrny medal młodzieżowych mistrzostw świata, zwyciężyły w regatach w Ratzeburgu, wywalczyły tytuł mistrzyń Polski seniorek oraz zdobyły złoty medal na młodzieżowych mistrzostwach Polski.

„ZŁOTE WIOSŁA” – wioślarki i wioślarze kategorii młodzieżowej (19 – 22 lata)
„SREBRNE WIOSŁA” – wioślarki i wioślarze w kategorii juniorów (17 – 18 lat)

Złote Wiosła – kobiety
1. Monika Ciaciuch (LOTTO Bydgostia) 149
2. Joanna Dittmann (LOTTO Bydgostia) 134
3. Joanna Dorociak (WTW Warszawa) 114
4. Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz) 92
5. Ariana Borkowska (Tryton Poznań) 75
6. Maja Cylwik (AZS AWF Gorzów Wlkp.) 68
6. Agnieszka Płotecka (AZS UMK Energa Toruń) 68
8. Paula Wydrych (AZS AWF Warszawa) 67
9. Julia Styła Julia (AZS AWF Kraków) 64
10. Katarzyna Zillmann (AZS UMK Energa Toruń) 61

Złote Wiosła – mężczyźni
1. Natan Węgrzycki-Szymczyk (AZS AWF Warszawa) 108
2. Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk) 106
3. Szymon Kuczkowski (AZS UMK Energa Toruń) 68
3. Karol Leszczyński (AZS UMK Energa Toruń) 68
5. Dominik Czaja (AZS AWF Kraków) 61
5. Dawid Kamiński (AZS AWFiS Gdańsk) 61
7. Tomasz Rachwał (Posnania RBW Poznań) 60
8. Łukasz Krajewski (PTW Płock) 57
8. Marcin Pawłowski (LOTTO Bydgostia) 57
9. Damian Salak (PTW Płock) 56
9. Maciej Zawojski (AZS AWF Warszawa) 56

Srebrne Wiosła – juniorki
1. Katarzyna Pilch (AZS AWF Kraków) 110
2. Karolina Smyrak (AZS AWF Kraków) 105
3. Katarzyna Malinowska (Wisła Grudziądz) 87
4. Wioletta Zmelty (AZS AWF Gorzów Wlkp.) 74
5. Agnieszka Chmurak (UKS Ateny Wałcz) 62
6. Adrianna Dziamara (UKS Ateny Wałcz) 56
7. Magdalena Świętek (KW04 Poznań) 55
8. Marta Ornowska (AZS UMK Energa Toruń) 50
8. Monika Ulatowska (AZS UMK Energa Toruń) 50
10. Paulina Chojnacka (Wisła Grudziądz) 42

Srebrne Wiosła – juniorzy
1. Mateusz Świętek (KW04 Poznań) 110
2. Damian Rewers (KW04 Poznań) 94
3. Jakub Jankowski (BTW Bydgoszcz) 85
4. Jan Janasik (KW04 Poznań) 82
5.Bartosz Modrzyński (BTW Bydgoszcz) 80
5. Patrytk Przekopski (MOS Ełk) 76
7. Filip Leszczyński (Wisła Grudziądz) 67
8. Kamil Kamiński (PTW Płock) 62
8. Piotr Szczepański (PTW Płock) 62
10. Dawid Pieniak (KSWiR Pegaz) 56