MŚ – czwórka bez sternika kobiet w finale ,,A”

105

Czwórka bez sternika w składzie: Monika Chabel (LOTTO-Bydgostia), Joanna Dittmann (LOTTO-Bydgostia), Maria Wierzbowska (LOTTO-Bydgostia), Olga Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów Wlkp.) zajęła II miejsce w wyścigu półfinałowym i awansowała do finału ,,A” (miejsca 1-6). Wyniki półfinału: 1.Holandia – 6:22.78, 2.Polska – 6:25.22, 3.USA – 6:25.80, 4.Chiny – 6:26.60, 5.Wielka Brytania – 6:28.13, 6.Kanada – 6:32.36.
Trzy najlepsze osady awansowały do finału ,,A”. Polska osada czwórki bez sternika kobiet wywalczyła kwalifikację na XXXII Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 roku. W tej konkurencji awans wywalczy 8 najlepszych osad z mistrzostw świata. 2 osady wywalczą awans olimpijski podczas finałowych regat kwalifikacyjnych w dniach 17-19.05.2020 roku w Lucernie (Szwajcaria).

Wyniki osad reprezentacji Polski w których startują wioślarze LOTTO-Bydgostii:

kobiety

czwórka bez sternika – finał ,,A”, (miejsca 1-6), 31.08.br. (sobota) godzina 14:58
Monika Chabel (LOTTO-Bydgostia)
Joanna Dittmann (LOTTO-Bydgostia)
Maria Wierzbowska (LOTTO-Bydgostia)
Olga Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów Wlkp.)

dwójka podwójna – I miejsce w półfinale C/D i awans do finału ,,C” (miejsca 13-18), 01.09.br. (niedziela) godzina 10:56
Krystyna Lemańczyk-Dobrzelak (AZS AWF Warszawa)
Martyna Radosz (LOTTO-Bydgostia)

dwójka bez sternika – II miejsce w półfinale C/D i awans do finału ,,C” (miejsca 13-18), 31.08.br. (sobota) godzina 9:53
Monika Sobieszek (AZS AWF Kraków)
Anna Wierzbowska (LOTTO-Bydgostia)

mężczyźni

dwójka podwójna – półfinał, (miejsca 1-12), 30.08.br. (piątek) godzina 11:45
Mateusz Biskup (LOTTO-Bydgostia)
Mirosław Ziętarski (AZS UMK Toruń)

czwórka bez sternika – finał ,,A”, (miejsca 1-6), 31.08.br. (sobota) godzina 14:42
Marcin Brzeziński (WTW Warszawa)
Mikołaj Burda (LOTTO-Bydgostia)
Michał Szpakowski (Zawisza Bydgoszcz)
Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz)

osada niepełnosprawnych
PR3Mix4+ – finał ,,C” (miejsca 13-18), 31.08.br. (sobota) godzina 10:20
Magdalena Maxelon (LOTTO-Bydgostia)
Daniel Bojarek (LOTTO-Bydgostia)
Robert Niesyczyński (Salwator Kraków)
Patrycja Kapłon (Salwator Kraków)
sternik Arkadiusz Skrzypiński (Start Szczecin)