MŚ – czwórka bez sternika w finale ,,A”

Sarasota2017 — kopia

Od niedzieli wioślarze LOTTO-Bydgostia startują w mistrzostwach świata seniorów, które odbywają się w Sarasocie. Czwórka bez sternika kobiet w składzie: Maria Wierzbowska, Monika Ciaciuch, Joanna Dittmann (wszystkie LOTTO-Bydgostia), Olga Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów Wielkopolski) zajęła drugie miejsce w wyścigu repasażowym i awansowała do finału ,,A” (miejsca 1-6). Wyniki wyścigu repasażowego: 1.Chiny – 6:41,43, 2.Polska – 6:41,46, 3.Wielka Brytania – 6:47,38, 4.Nowa Zelandia – 6:52.66, 5.Rumunia – 6:54,84. Awans do finału ,,A” wywalczyły osady Chin i Polski.

Osady w których startują wioślarki i wioślarze LOTTO-Bydgostia:

Jedynka kobiet kategorii lekkiej – wyścig półfinałowy godz. 16:31, 28.09.2017r. (czwartek)
(trzy najlepsze osady awansują do finału ,,A” (miejsca 1-6)
Martyna Mikołajczak (LOTTO-Bydgostia) – trener Michał Kozłowski
Trener Przemysław Abrahamczyk

Czwórka bez sternika kobiet – finał ,,A” (miejsce 1-6) – godz. 17:38, 30.09.2017r. (sobota)
Maria Wierzbowska (LOTTO-Bydgostia) – trener Michał Kozłowski
Monika Ciaciuch (LOTTO-Bydgostia) – trener Michał Kozłowski
Joanna Dittmann (LOTTO-Bydgostia) – trener Michał Kozłowski
Olga Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów Wielkopolski)
Trener główny Jakub Urban
Trener współpracujący Michał Kozłowski

Czwórka podwójna mężczyzn – wyścig półfinałowy godz. 18:31, 28.09.2017r. (czwartek)
(trzy najlepsze osady awansują do finału ,,A” (miejsca 1-6)
Dominik Czaja (AZS AWF Warszawa)
Dariusz Radosz (LOTTO-Bydgostia) – trener Bartłomiej Pawełczak
Adam Wicenciak (KW04 Poznań)
Wiktor Chabel (KS Posnania)
Trener główny Aleksander Wojciechowski
Trener współpracujący Robert Sycz

Ósemka mężczyzn – wyścig repasażowy godz. 19:11, 28.09.2017r. (czwartek)
(dwie najlepsze osady awansują do finału ,,A” (miejsca 1-6)
Zbigniew Schodowski (AZS AWF Gorzów Wielkopolski)
Marcin Brzeziński (WTW Warszawa)
Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz)
Robert Fuchs (AZS UMK Energa Toruń)
Ryszard Ablewski (LOTTO-Bydgostia) – trener Marian Drażdżewski
Bartosz Modrzyński (BTW Bydgoszcz)
Piotr Juszczak (Zawisza Bydgoszcz)
Krystian Aranowski (Zawisza Bydgoszcz)
sternik Daniel Trojanowski (Zawisza Bydgoszcz)
Trener główny Jerzy Broniec
Trener współpracujący Wojciech Jankowski