MŚ w Sarasocie – podsumowanie

sreberka

Sześcioro wioślarzy LOTTO-Bydgostia startowało w mistrzostwach świata seniorów, które odbyły się w dniach 24.09-01.10 br. w Sarasocie. O medale rywalizowali wioślarze z 69 krajów. Wyniki – Maria Wierzbowska, Monika Ciaciuch, Joanna Dittmann (czwórka bez sternika) – srebrny medal, Dariusz Radosz (czwórka podwójna) – V miejsce, Martyna Mikołajczak (jedynka kategorii lekkiej) – IX miejsce, Ryszard Ablewski (ósemka) – X miejsce.

Wyniki osad w których startowali wioślarze LOTTO-Bydgostia:

Jedynka kobiet kategorii lekkiej – IX miejsce
Martyna Mikołajczak (LOTTO-Bydgostia) – trener Michał Kozłowski
Trener Przemysław Abrahamczyk

Czwórka bez sternika kobiet – srebrny medal
Maria Wierzbowska (LOTTO-Bydgostia) – trener Michał Kozłowski
Monika Ciaciuch (LOTTO-Bydgostia) – trener Michał Kozłowski
Joanna Dittmann (LOTTO-Bydgostia) – trener Michał Kozłowski
Olga Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów Wielkopolski)
Trener główny Jakub Urban
Trener współpracujący Michał Kozłowski

Czwórka podwójna mężczyzn – V miejsce
Dominik Czaja (AZS AWF Warszawa)
Dariusz Radosz (LOTTO-Bydgostia) – trener Bartłomiej Pawełczak
Adam Wicenciak (KW04 Poznań)
Wiktor Chabel (KS Posnania)
Trener główny Aleksander Wojciechowski
Trener współpracujący Robert Sycz

Ósemka mężczyzn – X miejsce
Zbigniew Schodowski (AZS AWF Gorzów Wielkopolski)
Marcin Brzeziński (WTW Warszawa)
Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz)
Robert Fuchs (AZS UMK Energa Toruń)
Ryszard Ablewski (LOTTO-Bydgostia) – trener Marian Drażdżewski
Bartosz Modrzyński (BTW Bydgoszcz)
Piotr Juszczak (Zawisza Bydgoszcz)
Krystian Aranowski (Zawisza Bydgoszcz)
sternik Daniel Trojanowski (Zawisza Bydgoszcz)
Trener główny Jerzy Broniec
Trener współpracujący Wojciech Jankowski

Reprezentacja Polski wywalczyła na mistrzostwach świata w Sarasocie cztery medale: trzy srebrne i brązowy.

czwórka bez sternika kobiet – srebrny medal
Maria Wierzbowska (LOTTO-Bydgostia)
Monika Ciaciuch (LOTTO-Bydgostia)
Joanna Dittmann (LOTTO-Bydgostia)
Olga Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów Wielkopolski)

czwórka podwójna kobiet – srebrny medal
Katarzyna Zillmann (AZS UMK Toruń)
Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz)
Maria Springwald (AZS AWF Kraków)
Agnieszka Kobus (AZS AWF Warszawa)

dwójka podwójna mężczyzn – srebrny medal
Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk)
Mirosław Ziętarski (AZS UMK Toruń)

dwójka podwójna mix – brązowy medal
Jolanta Majka (Start Szczecin)
Michał Gadowski (Start Szczecin)