Natalia Madaj i Magdalena Fularczyk-Kozłowska wicemistrzyniami świata!

1105_IMG_7337

Dwójka podwójna w składzie: Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Natalia Madaj (obie LOTTO-Bydgostia) wywalczyła srebrny medal na mistrzostwach świata seniorów, rozgrywanych w Amsterdamie.Trenerem klubowym zawodniczek LOTTO-Bydgostia jest Michał Kozłowski.
Wyniki finału ,,A” dwójek podwójnych:
1.Nowa Zelandia – 6:38.04, 2.Polska – 6:39.36, Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Natalia Madaj (obie LOTTO-Bydgostia), trener osady: Marcin Witkowski, 3.Australia – 6:41,71, 4.Litwa – 6:44.06, Donata Vistartaite, Milda Vaciukaite (obie LOTTO-Bydgostia), 5.Chiny – 6:46.66, 6.USA – 6:47,28.
foto

Finały ,,B” – miejsca (7-12)

czwórka podwójna (M4x) – IV miejsce (10 miejsce)
Dariusz Radosz (LOTTO-Bydgostia) – trener Bartłomiej Pawełczak
Mirosław Ziętarski (AZS UMK Energa Toruń)
Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk)
Dawid Grabowski (KS Posnania)
trener osady: Aleksander Wojciechowski
Czwórka podwójna – finał ,,B”
1.Kanada – 5:40.29
2.USA – 5:40.89
3.Francja – 5:41.15
4.Polska – 5:41.64
5.Rosja – 5:42.17
6.Nowa Zelandia – 5:46.83

czwórka podwójna (W4x) – II miejsce (8 miejsce)
Joanna Leszczyńska (Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie)
Sylwia Lewandowska (Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie)
Maria Springwald (AZS AWF Kraków)
Agnieszka Kobus (AZS AWF Warszawa)
trener osady: Marcin Witkowski, trener współpracujący Michał Kozłowski
Czwórka podwójna – finał ,,B”
1.Holandia – 6:13.84
2.Polska – 6:14.36
3.Wielka Brytania – 6:16.69
4.Białoruś – 6:17.08
5.Rosja – 6:20.77
6.Włochy – 6:32.59

dwójka podwójna kategorii lekkiej (LW2x) – II miejsce (8 miejsce)
Joanna Dorociak (Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie)
Weronika Deresz (Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie)
trener: Przemysław Abrahamczyk
Dwójka podwójna kategorii lekkiej – finał ,,B”
1.Wielka Brytania – 6:49.16
2.Polska – 6:51.64
3.Szwecja – 6:54.75
4.USA – 6:57.22
5.Austria – 6:57.70
6.Czechy – 6:59.59

Wioślarz LOTTO-Bydgostia startujący w reprezentacji Litwy Mindaugas Griskonis wiosłując w jedynce wywalczył IV miejsce.

Zawodnicy LOTTO-Bydgostia startujący w reprezentacji Litwy Saulius Ritter i Rolandas Mascinskas wiosłując w osadzie dwójki podwójnej uplasowali się na IV miejscu.

Wioślarka LOTTO-Bydgostia startująca w reprezentacji Litwy Lina Saltyte wiosłując w jedynce zajęła X miejsce.