Ósemka w Finale

MŚ2014.

Pięcioro wioślarzy LOTTO-Bydgostia startuje w mistrzostwach świata seniorów, które od niedzieli są rozgrywane w Amsterdamie. Ósemka ze sternikiem w składzie z Mikołajem Burdą (LOTTO-Bydgostia) zwyciężyła w wyścigu eliminacyjnym i awansowała do finału ,,A” (start 31.08.br. (niedziela) – godz. 14.33). Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj (obie LOTTO-Bydgostia) wiosłujące w dwójce podwójnej wygrały wyścig eliminacyjny i awansowały do półfinału (29.08.br. (piątek) – godz. 14.45). Osada czwórki podwójnej z Dariuszem Radoszem (LOTTO-Bydgostia) zajęła drugie miejsce w wyścigu eliminacyjnym i awansowała do półfinału (28.08.br. (czwartek) – godz. 16.23). Piotr Hojka (LOTTO-Bydgostia) wiosłując w czwórce bez sternika uplasował się na czwartym miejscu i o awans do półfinału będzie rywalizował w repasażu (27.08.br. (środa) godz. 13.11).

Wyniki – eliminacje (24-25.08.br.):
ósemka (M8+) – I miejsce, awans do finału ,,A” (miejsca 1-6), (start 31.08.br. (niedziela) – godz. 14.33)
Mikołaj Burda (LOTTO-Bydgostia) – trener Marian Drażdżewski
Zbigniew Schodowski (AZS AWF Gorzów Wlkp.)
Marcin Brzeziński (Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie)
Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz)
Robert Fuchs (AZS UMK Energa Toruń)
Michał Szpakowski (Zawisza Bydgoszcz)
Krystian Aranowski (Zawisza Bydgoszcz)
Piotr Juszczak (Zawisza Bydgoszcz)
sternik Daniel Trojanowski (Zawisza Bydgoszcz)
trenerzy osady: Wojciech Jankowski i Jerzy Broniec
Ósemka ze sternikiem – wyścig eliminacyjny:
1.Polska – 5:39.32 – awans do finału ,,A” (miejsca 1-6)

2.USA – 5:42.27 – repasaż
3.Rosja – 5:44,42 – repasaż
4.Włochy – 5:50.80 – repasaż
5.Chiny – 5:51.03 – repasaż
6.Holandia – 5:54.72 – repasaż

dwójka podwójna (W2x) – I miejsce, awans do półfinału (29.08.br. (piątek) – godz. 14.45)
Natalia Madaj (LOTTO-Bydgostia) – trener Michał Kozłowski
Magdalena Fularczyk-Kozłowska (LOTTO-Bydgostia) – trener Michał Kozłowski
trener osady: Marcin Witkowski, trener współpracujący Michał Kozłowski
Dwójka podwójna – wyścig eliminacyjny:
1.Polska – 7:11.26 – awans do półfinału

2.Holandia – 7:21.57 – repasaż
3.Rumunia – 7:31.38 – repasaż
4.Czechy – 7:32.51 – repasaż
5.Szwecja – 7:35.45 – repasaż

czwórka podwójna (M4x) – II miejsce, awans do półfinału (28.08.br. (czwartek) – godz. 16.23)
Dariusz Radosz (LOTTO-Bydgostia) – trener Bartłomiej Pawełczak
Mirosław Ziętarski (AZS UMK Energa Toruń)
Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk)
Dawid Grabowski (KS Posnania)
trener osady: Aleksander Wojciechowski
Czwórka podwójna – wyścig eliminacyjny:
1.Wielka Brytania – 5:40.51 – awans do półfinału
2.Polska – 5:43.34 – awans do półfinału
3.Czechy – 5:51.33 – repasaż
4.Słowenia – 5:53.09 – repasaż
5.Włochy – 5:55.29 – repasaż

czwórka podwójna (W4x) – III miejsce, awans do półfinału (28.08.br. (czwartek) – godz. 16.07)
Joanna Leszczyńska (Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie)
Sylwia Lewandowska (Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie)
Maria Springwald (AZS AWF Kraków)
Agnieszka Kobus (AZS AWF Warszawa)
trener osady: Marcin Witkowski, trener współpracujący Michał Kozłowski
Czwórka podwójna – wyścig eliminacyjny:
1.Niemcy – 6:14.66 – awans do półfinału
2.Nowa Zelandia – 6:15.95 – awans do półfinału
3.Polska – 6:20.87 – awans do półfinału
4.Wielka Brytania – 6:29.02 – repasaż

czwórka bez sternika (M4-) – IV miejsce, repasaż (27.08.br. (środa) godz. 13.11
Damian Rosolski (AZS AWF Gorzów Wlkp.)
Konrad Wojewodzic (Wisła Grudziądz)
Piotr Hojka (LOTTO-Bydgostia) – trener Marian Drażdżewski
Rafał Hejmej (Zawisza Bydgoszcz)
trenerzy osady: Wojciech Jankowski i Jerzy Broniec
Czwórka bez sternika – wyścig eliminacyjny:
1.Grecja – 5:46.45 – awans do półfinału
2.Kanada – 5:47.36 – awans do półfinału
3.Chiny – 5:51.44 – repasaż
4.Polska – 5:57.63 – repasaż
5.Ukraina – 5:58.81 – repasaż
6.Włochy – 6:01.58 – repasaż

dwójka podwójna kategorii lekkiej (LW2x) – II miejsce, repasaż (26.08.br. (wtorek) – godz. 16.25)
Joanna Dorociak (Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie)
Weronika Deresz (Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie)
trener: Przemysław Abrahamczyk
Dwójka podwójna kategorii lekkiej – wyścig eliminacyjny:
1.Wielka Brytania – 6:53.21 – awans do półfinału
2.Polska – 6:57.20 – repasaż
3.Czechy – 7:06.32 – repasaż
4.Argentyna – 7:09.88 – repasaż
5.Białoruś – 7:18.12 – repasaż

Wyniki – repasaż (26.08.br.):

dwójka podwójna kategorii lekkiej (LW2x) – I miejsce w repasażu (półfinał – 28.08.br. (czwartek) – godz. 15.35)
Joanna Dorociak (Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie)
Weronika Deresz (Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie)
trener: Przemysław Abrahamczyk
Dwójka podwójna kategorii lekkiej – wyścig repasażowy:
1.Polska – 7:42.76 – awans do półfinału
2.Austria – 7:48.18 – awans do półfinału
3.Grecja – 7:52.62
4.Rosja – 7:52.79

Wyniki – repasaż (27.08.br.):
czwórka bez sternika (M4-) – IV miejsce, Finał ,,C” (miejsca 13-17) (29.08.br. (piątek) godz. 11.08
Damian Rosolski (AZS AWF Gorzów Wlkp.)
Konrad Wojewodzic (Wisła Grudziądz)
Piotr Hojka (LOTTO-Bydgostia) – trener Marian Drażdżewski
Rafał Hejmej (Zawisza Bydgoszcz)
trenerzy osady: Wojciech Jankowski i Jerzy Broniec
Czwórka bez sternika – wyścig repasażowy:
1.Włochy – 6:09.33 – awans do półfinału
2.Serbia – 6:10.89 – awans do półfinału
3.Rosja – 6:12.98 – awans do półfinału
4.Polska – 6:13.08 – finał C
5.Francja – 6:14.71 – finał C
6.Hiszpania – 6:26.45 – finał C