Podziękowania dla partnerów oraz ważna deklaracja dotycząca Rio

Prezes LOTTO Wojciech Szpil, Bartłomiej Pawełczak, Robert Sycz, Miłosz Bernatajtys

W dniu 23 maja br. odbyła się konferencja prasowa podczas której klub LOTTO-Bydgostia podziękował władzom Totalizatora Sportowego, miasta Bydgoszczy oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego za sfinansowanie zakupu nowoczesnych łodzi wioślarskich. Przekazania łodzi oraz ich chrzest odbył się 24 kwietnia br.
Prezes Totalizatora Sportowego Wojciech Szpil, Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski i naczelnik wydziału sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego Marcin Drogorób otrzymali repliki medali z igrzysk olimpijskich, które wywalczyli członkowie naszego klubu w Sydney, Atenach, Pekinie i Londynie.
Podczas konferencji oficjalnie ogłoszono również dedcyzję zarządu LOTTO-Bydgostia o wysokości nagród dla zawodniczek i zawodników za medal olimpijski w Rio de Janeiro. Za złoty medal nagroda będzie wynosiła 200 tys. złotych, za srebro 175 tys., za brąz 150 tys. W przypadku, gdy medal zdobędzie osoba, która ma już na swoim koncie krążek z igrzysk, nagrody zostaną podwojone.