Sukcesy LOTTO-Bydgostii w pierwszym półroczu 2017 roku

Wioślarze LOTTO-Bydgostia startujący w reprezentacji Polski w sezonie 2017 wywalczyli 6 medali, w tym złoty, 4 srebrne i brązowy. Największy sukces odniosła Martyna Mikołajczak zdobywając mistrzostwo Europy w dwójce podwójnej kategorii lekkiej. Aktualnie osada dwójki podwójnej kategorii lekkiej jest liderem Pucharu Świata. Srebrne medale na mistrzostwach Europy wywalczyli: Monika Ciaciuch, Joanna Dittmann, Anna Wierzbowska, Maria Wierzbowska w czwórce bez sternika, Dariusz Radosz w czwórce podwójnej oraz Mikołaj Burda i Ryszard Ablewski w ósemce. Krzysztof Pikulski zdobył dwa medale na ergometrze wioślarskim: srebrny medal na mistrzostwach świata oraz brązowy medal na mistrzostwach Europy.
Na mistrzostwach Polski sportowcy LOTTO-Bydgostia zdobyli 16 medali, w tym 9 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe. LOTTO-Bydgostia prowadzi w rywalizacji o Drużynowe Mistrzostwo Polski (czołowa trójka) 1.LOTTO-Bydgostia – 688 pkt, 2.AZS AWFiS Gdańsk – 330 pkt, 3.AZS AWF Warszawa – 285 pkt.