XXII Wielka Wioślarska o Puchar Brdy

wielka-wioslarska

Zwycięzcami XXII Wielkiej Wioślarskiej o Puchar Brdy zostali: Ósemka Uniwersytetu Oxford w wyścigu o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Wyższa Szkoła Gospodarki w wyścigu pościgowym o Puchar Prezesa Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego, ósemka LOTTO-Bydgostii w rywalizacji ósemek seniorów o Puchar Wieczysty Rady Miasta Bydgoszczy i nagrodę Totalizatora Sportowego, ósemka LOTTO-Bydgostii w wyścigu ósemek juniorów o nagrodę Totalizatora Sportowego – Memoriał Zbigniewa Urbanyi.

W wyścigach kajakowych o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy triumfowała Beata Mikołajczyk w rywalizacji kobiet,a wśród mężczyzn Sebastian Szypuła. W rywalizacji czwórek podwójnych ze sternikiem młodziczek triumfowała osada BKW Bydgoszcz, a wśród młodzików osada LOTTO-Bydgostia. W konfrontacji czwórek podwójnych ze sternikiem juniorek młodszych najlepsza okazała się osada LOTTO-Bydgostii, wśród juniorów młodszych najlepsza była osada BTW Bydgoszcz. Wioślarze BTW Bydgoszcz zwyciężyli w rywalizacji czwórek ze sternikiem juniorów z okazji 85-lecia działalności LOTTO-Bydgostii.

Wyścig główny ósemek seniorów o Puchar Wieczysty Rady Miasta Bydgoszczy i nagrodę Totalizatora Sportowego, Start w Łęgnowie

1.LOTTO-Bydgostia (Mistrz Polski) – 29:45.90
Mikołaj Burda
Piotr Hojka
Dariusz Radosz
Miłosław Kędzierski
Ryszard Ablewski
Kamil Zawadzki
Jakub Pietruszewski
Łukasz Siemion
sternik Rafał Woźniak
trenerzy Marian Drażdżewski
Bartłomiej Pawełczak
Tomasz Strychalski

2.BTW Bydgoszcz /LOTTO-Bydgostia – 31:34.37
Andrzej Patyk
Andrzej Stafiński
Maciej Danielski
Marcin Zgorzelak
Paweł Jerzykowski
Borys Poniatowski
Robert Rżenski
Rafał Nalewalski
sternik Mateusz Balcerzak
trenerzy Tomasz Ormiński
Marian Drażdżewski
Tomasz Strychalski

3.PTW Płock – 31:59.77
4.Mołdawia – 33:19.59
5.Wiking Berlin – 33:47.95

Wyścig pościgowy ósemek akademickich
o Puchar Prezesa Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego
1.Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
Dariusz Juręczyk (AZS UMK Energa Toruń)
Ryszard Ablewski (LOTTO-Bydgostia)
Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz)
Dariusz Radosz (LOTTO-Bydgostia)
Kamil Zajkowski (PTW Płock)
Mirosław Ziętarski (AZS UMK Energa Toruń)
Jerzy Kowalski (Gopło Kruszwica)
Łukasz Siemion (LOTTO-Bydgostia)
sternik Cezary Gościński (LOTTO-Bydgostia)
Trener AZS WSG: Waldemar Nowakowski
Kierownik: Marta Grzelczak

2.Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
Michał Chrustowski (AZS AWF Gorzów Wlkp)
Dawid Kowalkowski (LOTTO-Bydgostia)
Jarosław Porczek (LOTTO-Bydgostia)
Jakub Pietruszewski (LOTTO-Bydgostia)
Michał Klafetka (BTW Bydgoszcz)
Michał Kwiatoń (LOTTO-Bydgostia)
Krzysztof Kotulski (BTW Bydgoszcz)
Dawid Kalinowski (BTW Bydgoszcz)
sternik Katarzyna Trzeciak (BTW Bydgoszcz)
trenerzy: Lech Olszewski, Tomasz Strychalski

Wyścig ósemek o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy Uniwersytet Oxford – Uniwersytet Cambridge
1. Oxford
2. Cambridge

Wyścig ósemek juniorów o nagrodę Totalizatora Sportowego – Memoriał Zbigniewa Urbanyi, Start w Łęgnowie

1.LOTTO-Bydgostia I – 31:12.73
Daniel Romiej
Patryk Pietryszyn
Igor Woytynowski
Jakub Dominiczak
Marek Semrau
Piotr Witkowski
Krzysztof Zywert
Dariusz Paczkowski
sternik Krystian Orszt
trenerzy Tomasz Strychalski
Rafał Dziekoński

2.AZS UMK Energa Toruń (Mistrz Polski) – 31:44.34
3.Reprezentacja Litwy – 31:52.95
4.PTW Płock – 32:13.47
5.BTW Bydgoszcz/Wisła Grudziądz – 32:44.00
6.LOTTO-Bydgostia II – 33:45.68
7.LOTTO-Bydgostia III – 37:04.63
8.LOTTO-Bydgostia IV – 37:28.73

Wyścigi sprinterskie osad seniorskich kajakarek i kajakarzy
o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy
Kajakarze Sprint;
1. Sebastian Szypuła – Zawisza Bydgoszcz, trener Mariusz Słowiński
2. Dawid Putto – UKS Kopernik Bydgoszcz, trener Wiesław Rakowski
3. Paweł Szandrach – Zawisza Bydgoszcz , trener Mariusz Słowiński
4. Mariusz Kujawski – Zawisza Bydgoszcz , trener Mariusz Słowiński
Kajakarki Sprint;
1. Beata Mikołajczyk – UKS Kopernik Bydgoszcz, trener Wiesław Rakowski
2. Karolina Naja – AZS AWF Gorzów Wlkp., trener Marek Zachara
3. Joanna Bruska – Zawisza Bydgoszcz, trener Mariusz Słowiński
4. Aleksandra Górna – Zawisza Bydgoszcz trener Maciej Juhnke

Wyścigi sprinterskie wioślarskich czwórek podwójnych ze sternikiem młodziczek i młodzików (trzy wyścigi)

Czwórki młodziczek ze sternikiem – sprint
1.BKW Bydgoszcz
Zuzanna Maćkowska
Wiktoria Nowak
Patrycja Skolmowska
Joanna Kocikowska
sternik Aleksandra Kaczmarek
trener Grzegorz Jankowski
2.LOTTO-Bydgostia
Roksana Żurek
Wiktoria Misiołek
Klaudia Szymańska
Julia Nowak
sternik Tamara Szymonowicz
trener Tomasz Czubak

Czwórki młodzików ze sternikiem – sprint
1.LOTTO-Bydgostia
Jarosław Płotka
Kacper Arent
Jędrzej Skierecki
Piotr Dziewieczyński
sternik Michał Siewert
trener Tomasz Czubak
2.BTW Bydgoszcz
Krystian Danowski
Wojciech Szwarc
Michał Januszewski
Michał Zabdyr
sternik Dawid Gieleciński
trener Tomasz Zaporski

Wyścigi sprinterskie wioślarskich czwórek podwójnych ze sternikiem juniorek młodszych i juniorów młodszych (trzy wyścigi)
Czwórki juniorek ze sternikiem – sprint
1.LOTTO-Bydgostia
Patrycja Wojtkowiak
Karolina Knowska
Katarzyna Barlik
Ewa Gałek
sternik Weronika Andrzejewska
trenerzy: Aneta Bełka-Siemion,
Daniel Bernatajtys

2.BKW Bydgoszcz
Aleksandra Grzonka
Wiktoria Gmińska
Marta Kłos
Sara Wiączkowska
sternik: Patrycja Kanciak
trener Michał Plewiński

Czwórki juniorów ze sternikiem – sprint
1.BTW Bydgoszcz
Nikodem Jabłoński
Filip Staszak
Maciej Waligóra
Marcin Miodowski
sternik Dawid Gieleciński
trener Marcin Badziągowski
2.LOTTO-Bydgostia
Dominik Gasiul
Patryk Holesiński
Filip Żuchowski
Jędrzej Paliszewski
sternik Inga Bartz
trenerzy: Aneta Bełka-Siemion, Daniel Bernatajtys

Wyścigi sprinterskie czwórek ze sternikiem juniorów
z okazji 85-lecia działalności LOTTO-Bydgostia (trzy wyścigi)
1.BTW Bydgoszcz
Miłosz Pięta
Olaf Malinowski
Jan Żabicki
Marcin Miodowski
sternik Jan Olencki
trener Marcin Badziągowski
2.Zawisza Bydgoszcz
Filip Adrych
Karol Klinger
Mateusz Kraska
Mikołaj Żabicki
sternik Dawid Kowalski
trener Grzegorz Dudziński