XXIII Wielka Wioślarska o Puchar Brdy – wyniki

wwopb2014

XXIII. Wielka Wioślarska o Puchar Brdy przeszła do historii. W wyścigu głównym ósemek seniorów o Puchar Wieczysty Rady Miasta Bydgoszczy i nagrodę Totalizatora Sportowego wygrała osada LOTTO-Bydgostia (Gutorski Wojciech, Burda Mikołaj, Hojka Piotr, Radosz Dariusz, Kędzierski Miłosław, Kowalkowski Dawid, Siemion Łukasz, Bernatajtys Miłosz, sternik Woźniak Rafał) przed AZS UMK Energa Toruń. W wyścigu głównym ósemek juniorów o nagrodę Totalizatora Sportowego – Memoriał Zbigniewa Urbanyi zwyciężyła osada Reprezentacji Bydgoszczy (Modrzyński Bartosz, Jankowski Jakub, Malinowski Olaf, Pięta Miłosz (wszyscy Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie), Grzywa Kordian, Bieniek Bartosz, Foksiński Piotr, Gumienny Michał (wszyscy LOTTO-Bydgostia) sternik Olędzki Jan (Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie) przed PTW Płock. W wyścigu ósemek uniwersytetów o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy Cambridge pokonał Oxford o półtorej długości łodzi. Poniżej przedstawiamy wyniki tegorocznych regat.
foto
Szczegóły na stroniewww.wielkawioslarska.pl mi.in. relacja z regat TELEWIZJI POLSKIEJ – CZAS RELACJI 01:53



Wyścig ósemek akademickich o Puchar Prezesa Kujawsko-Pomorskiego Regionalnego Związku Towarzystw Wioślarskich, dystans 2 km
1. Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy – 6:52.40
Szpakowski Michał
Wilangowski Mateusz
Kędzierski Miłosław
Radosz Dariusz
Sobieraj Marcin
Zajkowski Kamil
Leszczyński Karol
Ziętarski Mirosław
sternik Gościński Cezary
trener: Waldemar Nowakowski
2. AZS Szczecin – 7:44.70
Cięszkowski Paweł
Kuchta Konrad
Wasielewski Konrad
Licznerski Piotr
Kołodziejczyk Konrad
Kaczyński Ferdynand
Grodecki Fryderyk
Zagórski Tomasz
sternik Kasprzyk Maciej
trener Piotr Kula
3. Akademia Morska Szczecin – 8:32.80

Wyścig ósemek juniorów o Puchar Prezesa Totalizatora Sportowego, dystans 2 km
1. Litwa – 7:37.37
Emilis Abelkis
Žilvinas Visockas
Gediminas Girdvainis
Mantas Gelžinis
Gabrielius Antulevičius
Jurgis Jurgilevičius
Marius Skridaila
Arnas Barkauskas
sternik Audrius Ruzgys
trenerzy Vladislavas Sokolinskis, Antanas Cikotas, Kestutis Ramanauskas
2. Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie – Wisła Grudziądz – 7:49.02
Waligóra Maciej (BTW)
Staszak Filip (BTW)
Mondrach Mikołaj (BTW)
Walentowski Dawid (BTW)
Furgal Bartosz (BTW)
Leszczyński Filip (Wisła)
Leszczyński Bartosz (Wisła)
Szczepański Witold (Wisła)
sternik Olejniczak Oliwia (BTW)
trener Badziągowski Marcin, Zieliński Krzysztof, Ormiński Tomasz
3. AZS UMK Energa Toruń – 8:01.06
4. LOTTO-Bydgostia I – 8:10.10
5. LOTTO-Bydgostia II – 8:21.36
6. Wiking Berlin – 8:32.32
7. Zawisza Bydgoszcz – 8:32.81

Wyścig ósemek seniorów o Puchar Prezesa Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich, dystans 2 km
1. Litwa – 6:57.44
Aurimas Adomavičius
Martynas Džiaugys
Žygimantas Gališanskis
Vytautas Lapatiukas
Dovydas Nemeravičius
Vytautas Saladis
Andrius Lapatiukas
Matas Lukoševičius
sternik Juozas Gudeliūnas
trenerzy Vladislavas Sokolinskis, Antanas Cikotas, Kestutis Ramanauskas
2. Rudergesellschaft Germania Frankfurt am Mein – 7:08.31
Jonathan Koch
Nico Merget
Moritz Bock
Lukas Duhnkrack
Sven Kessler
Alexander Usen
Jan Kruppa
Philipp Nonnast
Lennart Schweigert
3. Reprezentacja Bydgoszczy – 7:20.76
4. Wiking Berlin – 7:42.29
5. Posnania Poznań – 7:44.44
6. Rudersdorfer Ruderverein – 7:49.27
7. Pegaz Wrocław – 8:56.72

Wyścig główny ósemek juniorów o nagrodę Totalizatora Sportowego – Memoriał Zbigniewa Urbanyi, dystans 8,5 km
1. Reprezentacja Bydgoszczy – 31:42.35
Modrzyński Bartosz (BTW)
Jankowski Jakub (BTW)
Malinowski Olaf (BTW)
Pięta Miłosz (BTW)
Grzywa Kordian (LOTTO-Bydgostia)
Bieniek Bartosz (LOTTO-Bydgostia)
Foksiński Piotr (LOTTO-Bydgostia)
Gumienny Michał (LOTTO-Bydgostia)
sternik Olędzki Jan (BTW)
trenerzy Nowakowski Waldemar, Badziągowski Marcin, Bełka-Siemion Aneta, Strychalski Tomasz
2. PTW Płock (Mistrz Polski) – 33:24.24
Szczepański Piotr
Kamiński Kamil
Pawłowski Krzysztof
Pawlak Konrad
Lewandowski Kamil
Lewandowski Michał
Krysiński Marcin
Goliszewski Mateusz
sternik Łukasz Gołębiewski
trenerzy: Piotr Sałkowski, Bogdan Zalewski

Wyścig ósemek kobiet o Puchar Przewodniczącego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, dystans 2 km
1. LOTTO-Bydgostia – 8:02.56
Dittmann Joanna
Ciaciuch Monika
Fularczyk–Kozłowska Magdalena
Madaj Natalia
Jedynak Klaudia
Wika Justyna
Behrendt Iga
Baszyńska Magdalena
sternik Zuzanna Dreier
trener Michał Kozłowski
2. AZS AWF Kraków – 8:24.24
Styła Julia
Wierzbowska Maria
Wierzbowska Anna
Springwald Maria
Wełna Katarzyna
Supińska Patrycja
Smyrak Karolina
Pająk Patrycja
sternik Bartz Inga
trener Iwona Wójcik
3. Posnania Poznań – 9:18.26
4. Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie – 9:25.68
5. Bydgoski Klub Wioślarek – 9:32.61

Wyścig główny ósemek seniorów o Puchar Wieczysty Rady Miasta Bydgoszczy i nagrodę Totalizatora Sportowego, dystans 8,5 km
1. LOTTO-Bydgostia (Mistrz Polski) – 28:57.13
Gutorski Wojciech
Burda Mikołaj
Hojka Piotr
Radosz Dariusz
Kędzierski Miłosław
Kowalkowski Dawid
Siemion Łukasz
Bernatajtys Miłosz
sternik Woźniak Rafał
trenerzy Drazdżewski Marian, Strychalski Tomasz, Pawełczak Bartłomiej
2. AZS UMK Energa Toruń (Wicemistrz Polski) – 29:13.34
Krymski Radosław
Makowski Łukasz
Krawitowski Damian
Kuczkowski Szymon
Leszczyński Karol
Fuchs Robert
Ziętarski Mirosław
Juręczyk Dariusz
sternik Kusz Patryk
trener Mariusz Szumański

Wyścig ósemek o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy, dystans 2 km
Uniwersytet Cambridge
Joel Jennings
Alexander Ross
David Nelson
Joshua Pendry
Michael Thorp
Daniel Rix-Standing
Rowan Lawsun
Helge Gruetjen
sternik Sarah Alison Smart
Damian Jamroz
z przewagą półtorej długości łodzi
Uniwersytet Oxford
Alexander Woods
Patrick Close
Simon Hislop
Alec Dent
Sjoerd Hamburger
Alexander Bostrum
Charles Cornish
Paul Mattick
sternik Sophie Shawdon
Richard Fishlock

Wyścigi sprinterskie osad seniorskich mikstów kajakarek i kajakarzy o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy
1. Beata Mikołajczyk/Dawid Putto – UKS Kopernik Bydgoszcz
2. Karolina Naja – AZS AWF Gorzów Wlkp./Rafał Rosolski – UKS Dojlidy Białystok
3. Joanna Bruska/Sebastian Szypuła – CWZS Zawisza Bydgoszcz
4. Aleksandra Górna/Mariusz Kujawski – CWZS Zawisza Bydgoszcz

Wyścigi smoczych łodzi o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy:
1. Reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji – 2
2. Reprezentacja Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO – 0